Розвиток дитини Статті Розвиток дитини Затримки в розвитку мови в малюків
Затримки в розвитку мови в малюків
Рейтинг
42

Як допомогти своїй дитині уникнути затримки в розвитку мови й почати розмовляти вчасно

Затримки в розвитку мови в малюків

У кожній сім’ї батьки із трепетом і хвилюванням очікують перших слів свого малюка. Абсолютних нормативів у даному питанні немає, але все ж уважається, що дитина починає виразно вимовляти перші слова (у неї з'являється мова) в період від 14 до 18-ти місяців (при цьому не маються на увазі лепет, склади й т. п.). Звісно, є діти, які починають розмовляти трохи раніше, а є діти, для яких цей період настає пізніше.

Якщо спостерігається «відстрочення» у 2–3 місяці, підстав турбуватись немає. Часто буває так, що дитина, в якої краще розвинена рухово-моторна сфера, повільніше вчиться розмовляти (й навпаки). Однак якщо двохрічна дитина не вимовляє жодного слова, у батьків уже є підстави для занепокоєння.

Як показують результати нових досліджень, проведених у Великій Британії, у даний час у дітей усе частіше й частіше відбуваються затримки в розвитку мови. Так, згідно з даними останнього дослідження, 22% хлопчиків і 13% дівчаток мають труднощі з навчанням мови. Але затримки бувають і досить великими: 4% дітей не розмовляють до закінчення 3-го року життя.

Як допомогти дитині в розвитку мови?

Перш за все необхідно звернутись до логопеда, який визначить характер труднощів, що виникли у вашого малюка. Та однієї лише допомоги логопеда недостатньо. Батьки теж повинні інтенсивно попрацювати з дитиною, щоб допомогти їй розвинути мовні вміння й навички. Що ж їм треба при цьому робити?

  • Заохочуйте висловлювання, ставлячи запитання й розмовляючи з дитиною. Саме активне спілкування з малюком і сприяє розвитку мови в першу чергу! При цьому необхідно уникати будь-яких сюсюкань, а вимовляти слова треба чітко й неквапливо. Варто звертати увагу також на те, щоб уживати відомі дитині слова та стежити за їх різноманітністю.
  • Не спрямовуйте на дитину потік слів – занадто швидка мова батьків призводить до того, що малюк не може виокремити певних слів з її потоку.
  • Оточіть дитину мовленням – читайте їй на ніч, розмовляйте із самими собою при дитині (коментуючи свої дії, наприклад), улаштуйте дитині прослуховування казки. Але не варто саджати її перед телевізором – це погана ідея. Занадто великий інформаційний шум призводить до того, що дитина не може зосередитись на словах, які чує.
  • Надайте дитині простір для власних висловлювань. Якщо ігнорувати те, що каже дитина, не слухати її або просити замовкнути, то це призведе до того, що ваш малюк просто замкнеться на «апробації» своїх здібностей до мови і її розвиток призупиниться.
  • Не переривайте. Якщо дитина починає розмовляти, батьки повинні вислухати її до кінця, не перериваючи, проявляючи повагу до її слів і даючи переконатися, що розуміють, про що хотів сказати їх малюк.
  • Демонструйте дитині приклади правильної вимови – якщо ми сюсюкаємо, говоримо складами («ба», «гав» і т. п.) або вимовляємо слова повільніше, ніж зазвичай, у такому випадку не варто дивуватись, якщо дитина буде допускати мовні помилки.
  • Дозволяйте своєму малюку спілкуватися з іншими однолітками. І хоча дитина може почати вимовляти слова з помилками, які допускають інші діти, контакт з однолітками стимулюватиме її до вербальної комунікації.
Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 4.2 з 5 на основі 10 оцінок.

Розвиток дитини
21.08.2015

Генератори практичних завдань
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів


Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Розвиток дитини»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Розвиток дитини

Дякую,
не показуйте мені це!