Ольга Сидоренко: адекватність нашого покарання
Рейтинг
30

Діти виростуть і потім нашими сьогоднішніми словами будуть в своїй голові карати себе. Так само неадекватно…

Ольга Сидоренко: адекватність нашого покарання

Автор: Ольга Сидоренко, педагог та психолог, Центр розвитку «Студіком».

Йду коридором, переді мною мама веде хлопчика за руку. Він йде і пальчиком малює хвилю на стіні. Потім виявляється, що в руках в нього щось було, і на стіні залишився ледве видимий, але слід.

І мама починає його сварити. Ми всі троє вже стоїмо чекаємо ліфт, а вона продовжує сварити і сварити. Згадує йому якісь минулі його поступки, порівнює з чемною сестрою, страшить, що тепер всі гроші підуть на ремонт стіни… Якийсь такий безжалісний словесний потік.

Він стоїть з опущеною головою, а я в цьому всьому маю роль свідка. І в той момент згадую, що мої діти дуже просять не сварити їх в присутності інших людей. І мені вже самій стає некомфортно.

Так і хочеться сказати: «та, досить, ну вистачить вже його сварити». Але мовчу й думаю — «Яка я буваю до своїх дітей?». Чи бережу їх від слів, які калічать? Чи теж деколи на якісь їхні поступки реагую реально неадекватним покаранням? Ніби забуваю, що діти виростуть і потім, цими ж моїми сьогоднішніми до них словами, будуть в своїй голові карати себе. Так само неадекватно.

Маленький злочин і велике покарання. І ніякої пощади. Ніякого бережного відношення до себе…

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 5 з 5 на основі 6 оцінок.

Розвиток дитини
12.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tatjana Anistratenko
Більшість дтей не реагує на звичайні спокійні слова, бо звикли до "покарань", крику, багато моїх учнів тільки після довгого спілкування почали "чути" мене. Треба мати багато терпіння, щоб не опуститись до стандартної моделі поведінки училки з умінням вичитувати моралі.


Вітаємо, Ви підписані! Отримайте листа та активуйте розсилку