При вивченні математики в третьому класі діти вчаться виконувати додавання в межах 1000 не тільки усно, але й письмово в стовпчик. Усні обчислення школярі роблять, вирішуючи легкі приклади з круглими числами. На перший план виходить відпрацювання алгоритму письмового підсумовування тризначних чисел. Вивчення теми починають з простих вправ, де сума обчислюється без переходу через розряд. Потім розбираються більш складні приклади.
Вивчаючи додавання чисел в межах 1000 з переходом через розряд, деякі учні молодшої школи допускають обчислювальні помилки. Навчитися вирішувати правильно допомагають цікаві завдання, здатні перетворювати одноманітне виконання арифметичних дій в захоплюючі ігри. Роздруковуйте щодня для своїх дітей барвисто оформлені вправи з тренувальних комплектів:
Часто учні помиляються при записі додавання тризначних та двозначних чисел в стовпчик. Діти плутаються, не знаючи, з якого краю числа підписувати другий доданок. Це відбувається через те, що учні не засвоїли тему з розрядними складовими. Тому в багатьох завданнях на додавання чисел в межах 1000 приклади даються із записом в стовпчик, щоб візуально дитина запам'ятала правильний варіант оформлення дії.
Учень молодшої школи повинен вміти розписувати число у вигляді суми декількох розрядних доданків. Важливе вміння, відпрацюванню якого приділяється мало часу в програмі. На сайті «Розвиток дитини» є спеціальне завдання по даній темі, яке так і називається «Розрядні складові». Перший раз цю вправу можна виконати онлайн разом з учнем. Потім наступний варіант Ви можете роздрукувати для самостійної роботи.
У розділі є серія тренувальних вправ, що показують, як навчити поетапного обчислення суми двох доданків. Дається не відразу додавання в межах 1000 для дітей, а поступово по сотням. Спочатку йде картка з прикладами до двохсот, потім - трьохсот і так далі до дев'ятисот. В останню чергу Ви завантажуєте безкоштовно тренажер з комбінацією всіляких варіантів в межах тисячі.
Всебічно розвивають завдання на додавання чисел в межах 1000, що зібрані в серії «Арифметичні подорожі». Дитина вирішує і по дорозі може вивчити назви міст та країн. У комплекті «Плануємо покупки» даються перші уявлення про економіку. Міжпредметне навчання розширює кругозір учня, який починає розуміти, що додавання в межах 1000 знадобиться йому в житті.
Facebook |
Twitter |
Google |
Новинки та акції на твій e-mail
Вітаємо, Ви підписані! Отримайте листа та активуйте розсилку