Оцініть матеріал

Як переконливо проявляти любов до своїх дітей

Знаки уваги, які батьки повинні проявляти дітям, щоб вони відчували себе оточеними увагою та любов’ю

Як переконливо проявляти любов до своїх дітей

Чи можете ви пригадати, що змушувало вас відчувати себе улюбленими в дитинстві? Подумайте про це. Можливо, ви зараз пригадуєте чудовий час, проведений з батьками на природі, свята, допомогу у виконанні домашнього завдання або те, як ви ділились із ними своїми таємницями? Сьогодні ви самі батьки, але чи ви докладаєте всіх зусилль, щоб ваші діти почували себе комфортно й затишно? Дуже часто навіть дрібниці мають значення.

У цій статті пропонується п`ятнадцять способів, завдяки яким вашим дітям знову і знову буде тепло й затишно. Коли ви станете бабусями й дідусями, то будете зворушені тим, що вони й тоді будуть пам'ятати проявлені вами знаки уваги.

1. Вимикайте смартфон

Коли ви повертаєтесь додому з роботи або ваші діти приходять зі школи, вимкніть телефон та оточіть їх своєю увагою, принаймні в перші тридцять хвилин. Діти люблять цю маленьку сімейну традицію, адже знають, що в такому випадку ви не будете відволікатись на повідомлення та дзвінки, доки вони будуть розповідати вам, що сталося з ними у школі. (Уряд Швеції провів опитування, яке показало, що 33% дітей скаржились, що їхні батьки завжди зайняті своїми смартфонами.)

2. Вимикайте телевізор і всі електронні пристрої під час прийому їжі

Не дуже весело, коли під час їжі діти галасують навперебій з телевізійною рекламою або не можуть відірвати свого погляду від соцмережі. Прийом їжі – це ті рідкісні моменти, коли слід насолоджуватись товариством один одного. Дітям це приносить величезну користь. Прийом їжі при цьому проходить розмірено й неквапливо, що відповідає здоровому харчуванню. Діти отримують задоволення від спілкування з батьками й менше схильні до розладів харчової поведінки в подальшому.

3. Зробіть відхід до сну дорогоцінним моментом

Діти молодшого віку завжди тішаться тими моментами, коли ви читаєте їм казку, доки вони щасливо занурюються в сон. Це надзвичайно заспокоює їх і розвиває особливий зв'язок між батьками й ними. Додаткова перевага полягає в тому, що це також допомагає розвитку мозку вашої дитини.

4. Демонструйте фізичну прихильність

Численні дослідження показують, що діти розквітають від тепла й ласки. Дитина відчуває у ставленні до себе увагу, тепло, у неї формується глибоке почуття власної гідності. Немає необхідності перегинати палицю, входити в раж, один поцілунок або обійми на день принесуть багато користі і вам, і дитині. Вони знижують вірогідність того, що діти стануть агресивними, антисоціальними або матимуть інші проблеми поведінкового характеру. Оскільки підлітки можуть соромитися проявів батьківської любові, для них ви завжди повинні знаходити слова підтримки та співчуття (тобто словесно, а не фізично виражати свої почуття).

5. Проводьте корисний час з кожною дитиною

Чудово, коли один з батьків або відразу мама й тато можуть приділяти час індивідуальному спілкуванню зі своїми дітьми. Це чудово, тому що діти відчувають себе особливими, а їх брати й сестри не заважають спілкуванню з батьками. Такий час можна витрачати на які завгодно заняття – від спорту і приготування їжі до допомоги по господарству. Не існує кращого способу показати дітям, що ви насправді любите їх і тішитесь кожною миттю спілкування з ними.

6. Дисциплінуйте дітей з любов'ю та ніжністю

Є ще батьки, які вважають, що бити дитину – це, імовірно, найбільш ефективний та економний за часом спосіб запровадження дисципліни. Так малюк дізнається, що насильство – це ефективний спосіб боротьби з суперечностями й вирішення конфліктів. Запорука успішного виховання полягає зовсім не в тому, щоб демонструвати прояви любові, коли діти поводяться добре, і відмовлятись від таких проявів, коли вони поводяться погано. Ні. Важливо, щоб від батьків ішов безумовний, стійкий потік любові й ніжності, щоб діти відчували, що батьківська любов дійсно беззаперечна та безумовна.

7. Залишайте веселі та ніжні записки й повідомлення дітям

Це можуть бути повідомлення або маленька записка під подушкою; жарт, ласкаве прізвисько або те, що показує дітям, що вони все ще перебувають у центрі вашої уваги.

8. Дивіться дітям в очі

Кращий спосіб спілкування зі своїми дітьми – це під час розмови дивитись їм в очі. Зоровий контакт дуже важливий у наш час, коли всі прикуті до комп'ютерів, планшетів чи телефонів. Дитина може навчитись чекати, доки не отримає повної вашої уваги, але ця увага варта того, щоб чекати. Це також чудовий урок для малюка, адже зоровий контакт стане дуже важливою соціальною навичкою, коли він подорослішає.

9. Посміхайтесь частіше

Що може краще продемонструвати вашу любов і тепло до дітей, ніж ваша посмішка щоразу, коли вони приходять у кімнату? Це допомагає їм розслабитись, а також демонструє, що їх присутність цінна і що вони не є перешкодою. Так, бувають моменти, коли треба нагадувати дітям про їх погану поведінку, але чому б не використовувати решту 90% часу на демонстрацію їм вашої любові?

10. Будьте зразковим прикладом для наслідування

Скільки разів ви нагадували своїм дітям, що їм робити, як бути ввічливим і як убезпечити себе в тій чи іншій ситуації? Часто батьки забувають, що вони самі повинні бути ідеальним зразком для наслідування, тому що діти – це великі наслідувачі. Немає кращого способу показати, що ви любите своїх дітей, ніж підтверджувати свої слова справою. Будьте добрими, лагідними й турботливими у ставленні до інших людей і вчіть своїх дітей не звертати увагу на чужі недоліки.

11. Залучайте дітей до процесу прийняття рішень

Що вдягти у школу наступного дня або куди поїхати на канікулах, можна вирішити разом з дитиною. Залучайте дітей повною мірою до участі у процесі обговорення. Це також чудово допомагає їм учитися приймати рішення під керівництвом батьків.

12. Просто грайте з дітьми

Коли діти беруть участь в опитуваннях, вони часто скаржаться на надмірне навантаження й занадто напружений розклад. Вони просто хочуть трохи відпочити з батьками, пограти, повеселитись, посміятися й побути разом з ними. Може, варто відмовитись від однієї-двох дитячих секцій, певного гуртка, щоб ви не перетворилися для них просто на водія або охоронця!

13. Уживайте заходи, коли ваша дитина нещаслива

Дитина може страждати у школі від залякування, знущання або мати проблеми з учителями. Покажіть, що ви піклуєтеся про неї, зустріньтеся з людьми, залученими в конфлікт, спробуйте з'ясувати причину напруженості та занепокоєння дитини. Винною цілком може бути саме ваша дитина, але якщо це не так, у вас буде ідеальна можливість довести, що ви завжди готові допомогти. Ви можете взяти участь у батьківській програмі запобігання булінгу у школі, а також навчити дитину, як реагувати, коли з неї глузують чи знущаються.

14. Зберігайте листівки та подарунки

Коли ваша дитина дає вам власноруч написану записку, смішний малюнок або маленький вірш, покажіть, що цінуєте її подарунки. Тримайте їх у спеціальному ящику або папці. Покажіть дитині фото з улюбленим малюнком, який вона намалювала, що висить на стіні у вашому офісі. Ви можете робити цифрові фотографії творінь дитини та зберігати їх на сайтах з обміну фото. Показуйте їх малюку час від часу. Його зігріватиме чудове відчуття результативності та успішності докладених зусиль.

15. Ніколи не перебивайте розповідь дитини

Коли дитина розповідає історію про те, що сталось у школі, ніколи не переривайте її, навпаки, слухайте з великою увагою. Відповідно поводьтесь і тоді, коли вона хоче поділитися з вами враженнями про прочитану книгу або показати вам свій фоторепортаж. Так дитина буде відчувати себе бажаною, оточеною любов’ю. Якщо батьки ігнорують своїх дітей або дуже зайняті, щоби приділяти їм увагу, діти дуже страждають, те ж відбуватиметься і в підлітковому, і в дорослому віці, звісно, якщо ми не докладемо зусилля просто зараз. Любов і прихильність – це основи щастя. Демонструючи дітям свою любов щодня, ми даємо їм найвеличніший з усіх дарів.

Гість
Оцініть матеріал