Оцініть матеріал

Як підготувати дитину до свята в дитячому садочку

Публічний виступ для більшості дітей доволі стресова подія, до якої варто ретельно підготуватися

Як підготувати дитину до свята в дитячому садочку

Свято в дитячому садочку — завжди важливий і бентежний момент як для малюків, так і для їхніх батьків. Виступ перед публікою може налякати будь-якого дорослого, що вже говорити про дитину, навколо якої зібрався натовп малознайомих людей. Головна умова, щоб все пройшло як потрібно, — розслабитись, і стосується це правило як малюків, так і батьків.

Батьки часто занадто хвилюються, що їхня дитина продемонструє себе гірше за інших, забуде слова віршика, буде імпровізувати на місці й не за сценарієм. Відкиньте всі ці думки. Звісно, дисципліна вкрай важлива, але головне — щоб ваш малюк почувався впевнено й вільно, не боявся помилитись і отримував задоволення від процесу.

Правило 1. Зовнішній вигляд.

У деяких садочках дітям видають готові костюми, але часто підготовка образу лягає на плечі батьків. Спершу порадьтеся з малюком щодо його уподобань. Можна взяти костюм напрокат або підготувати самостійно, якщо це у ваших силах. У останньому випадку максимально залучіть до процесу дитину, нехай розкаже свої побажання, вибере колір, допоможе вам з деталями. Це дасть малюкові відчуття, що образ відповідає його уявленням, а також допоможе поринути в роботу й налаштуватися на виступ.

Пам’ятайте, що костюм обов’язково має бути комфортним, адже малюкові доведеться провести в ньому декілька годин (особливо на новорічних святах із запрошеними акторами Діда Мороза й Снігуроньки), а також брати участь у конкурсах чи танцювати. Костюм повинен давати змогу дитині вільно рухатись, не має давити, колоти, викликати свербіж, щоб малюк не хвилювався, що якісь хиткі деталі відваляться.

Також варто враховувати сезонність і температуру повітря в приміщенні. Зазвичай у садочках досить тепло, тому пухнастий костюм ведмедя чи друга пара колготок можуть виявитись зовсім зайвими. Якщо дитині некомфортно, вона хвилюватиметься, не зможе зібрати думки докупи й зосередитись на виступі.

Окрім костюма, важливою деталлю є зачіска, а для юних принцес — макіяж. Хлопчикам можна зробити стильну уклаку, використовуючи засоби для стайлінгу, наприклад, віск чи гель, а от з дівочими зачісками доведеться попрацювати серйозно, наприклад, можна сформувати кучері або поекспериментувати зі складними плетіннями.

Також на допомогу прийдуть бантики, стрічки, резинки на EVA.UA. Чудово доповнять святковий образ шпильки, прикрашені стразами. Обираючи дитячу косметику, обов’язково звертайте увагу на сертифікацію виробника й склад продукту без алергенів.

Правило 2. Підготовка виступу.

Під час розробки сценарію та розподілу ролей вихователі враховують вік, характер і творчі здібності дитини. Більшу частину виступу діти вчать у садочку разом із вихователями, проте віршикам та пісням краще додатково приділити увагу вдома. Щоб малюкові було легше зрозуміти й запам’ятати свою роль, допоможіть йому з інтонацією та жестами, запропонуйте виступити перед членами родини, похваліть за результат.

Ще один прийом — вчитися граючи. Вигадайте гру, у якій ви будете по черзі повторювати рядки віршика. Ідея в тому, що малюк не повинен відчувати тягаря відповідальності, що лягає на його плечі разом з «обов’язком» вивчити сценарій. Періодично повторюйте гру, доки не впевнитесь, що дитина розповідає віршик, навіть не замислюючись зайвий раз.

Розкажіть малюкові, що на святі будуть інші люди, батьки його друзів, і якщо він виступить так само добре, то всі вони порадіють за нього, насолодяться виставою. Добре вивчені слова віршика чи пісні та підготовка до того, що його чекає, нададуть впевненості та допоможуть позбутися страху публічного виступу.

Правило 3. Небайдужість.

По-перше, батьки обов’язково мають бути присутніми на святі, адже вони — головна підтримка для малюка. Коли вас запросять до зали, займіть своє місце та помахайте малюкові, щоб він знав, що ви поруч і в разі чого йому допоможете.

По-друге, не забувайте реагувати на виступ дитини. Посміхайтеся й голосно аплодуйте, навіть якщо в малюка не все вийшло так, як ви того очікували. Продемонструйте, що він молодець, що він добре впорався, і ви ним пишаєтесь. Незважаючи на всі невдачі, малюк повинен знати, що ви завжди його підтримаєте. Негативна реакція на виступ, різкі зауваження та критика лише демотивують дитину й викликають страх помилок і публічних виступів. Якщо не все вдалося, похваліть дитину після виступу та скажіть, що наступного разу в неї вийде ще краще.

Гарною ідеєю буде також фото- й відеозйомка, адже малюки люблять потім передивлятись свої виступи. Проте робіть це ненав’язливо, адже надмірна увага може викликати в дитини відчуття надзвичайної відповідальності та зайві хвилювання.

Свята в дитячих садочках — це перший крок у публічних виступах вашої дитини. Попереду будуть шкільні виступи, можливо, виступи на сцені з різними гуртками, змагання, конкурси талантів, читання віршів напам’ять на уроках літератури й захист диплома в університеті. Якщо змалку ви зумієте вкласти дитині в голову, що сцена — це не страшно, то вона й надалі зможе з легкістю впоратись із завданням.

Гість
Оцініть матеріал