Оцініть матеріал

Поради, як правильно підготувати дитину до школи

Правильно підготувати дитину до школи допоможе мережа дитячих садків і початкових шкіл «Мандаринка»

Поради, як правильно підготувати дитину до школи

Перед тим як вести дитину в перший клас, її необхідно ретельно підготувати. Тільки так вона добре пройде адаптацію і не відчуватиме стресу. Допоможе в цьому мережа дитячих садків і початкових шкіл "Мандаринка". Більш детальну інформацію про це можна знайти за посиланням .

Фізичний розвиток

З раннього дитинства малюку треба прищеплювати любов до спорту. Ідеальний варіант - особистий приклад. Потрібно постійно знаходити час на заняття з дітьми, як вдома, так і на свіжому повітрі.

Малюкові можна запропонувати різні спортивні секції. Але він повинен вибрати ту, яка сподобається йому, а не батькам. Якщо діти самі нагадують про чергове тренування і намагаються не пропускати їх, то це свідчить про успіх.

Психологічний розвиток

Якщо дитина зовні виглядає спокійною і впевненою, то їй все одно може бути складно адаптуватися до складних шкільних умов. Щоб діти могли легше перейти у новий життєвий етап, їх треба навчити:

1. Керувати емоціями і мислити позитивно. Завдяки вмінню контролювати гнів, образу і злість малюк зможе уникнути необдуманих вчинків або слів. Треба йому пояснити, що проблем може бути багато, але при позитивному мисленні буде простіше знайти правильний вихід із ситуації. До цього питання необхідно підходити усвідомлено: моделювати різні життєві ситуації і допомагати дитині розібратися, як треба чинити в тій чи іншій ситуації.

2. Тренуванню уваги і вмінню концентруватися. Треба навчити майбутнього першокласника завжди доводити почату справу до кінця. Треба давати йому завдання, які він зможе виконати протягом півгодини. Вибирати треба не тільки улюблені справи, а й ті, при яких малюк буде чинити опір. Хороший результат, якщо вийшло зосередитися на поставленому завданні хоча б на 20 хвилин.

3. Відповідальності та розвитку сили волі. Дітей треба вчити мріяти, ставити цілі і досягати їх, долаючи труднощі. Можна допомагати зовнішніми стимулами, але при цьому обов'язково пояснювати, що власна мотивація - найсильніша. Можна почати доручати школяреві дорослі завдання. У нього повинен бути свій список справ по господарству.

Інтелектуальний розвиток

У школі дітей навчать читати, писати, рахувати. Але батьки можуть їх навчити ціннішого - навчити правильно мислити, міркувати, аналізувати отриману інформацію і розпізнавати головне.

Для цього потрібно:

1. "Запалити" пізнавальний інтерес і простимулювати отримання нових знань із книг, відео, вдома і навіть на прогулянці. Дитині треба організувати цікаве дозвілля, щоб вона розуміла, що в світі багато нового і цікавого, про що вона ще не знає.

2. Розвивати мову і навички спілкування. Дітей слід вчити знаходити спільну мову з однолітками і дорослими людьми. Треба навчити їх слухати, доводити свою обґрунтовану точку зору і отримувати задоволення від навчання.

3. Розвивати логічне мислення. Розв'язувати типові задачі дитину навчать на уроках математики. Але, щоб вона змогла вирішити нестандартні побутові завдання, треба мислити нестандартно. Такі здібності тренувати не тільки можна, а й потрібно.

Якщо займатися усім цим, то маленькому учневі не буде страшно опинитися у новому середовищі.

Гість
Оцініть матеріал