Пропонуємо гру: риболовля зі статичною електрикою
Тертя хутра і кульки дає цікавий ефект електризації. Ми використаємо це для ловлі паперової рибки.

Статична електрика являє собою заряди, які накопичуються на поверхні діелектриків або ізольованих від землі провідників. Найчастіша причина виникнення надлишкового заряду — електризація тертям (так званий трибоелектричний ефект). Резинова кулька є доступною для дитячого експерименту діелектричною поверхнею, а хутро — джерело негативного заряду. Дитині буде цікавіше спостерігати цей дослід у формі гри.
Матеріали:
- кулька;
- хутро;
- серветка;
- ножиці;
- тарілка.
Хід роботи:
Один шар серветки складіть навпіл та виріжте по формі рибки. Фломастером позначте око. Потріть нижню частину надутої гумової кульки об хутро або шерстяний светр. В моменти тертя негативні заряди переміщаються з шерсті на гумову поверхню — там формується загальний негативний заряд.
Як ми знаємо з курсу фізики, різнойменні заряди притягуються (другий закон взаємодії електричних зарядів). Тому своєю кулькою ми з легкістю виловимо паперову рибку і перенесемо у тарілку. Це можливо лише у випадку з сухим папером, адже вологий папір добре проводить електричний струм і вже не електризується.
Зловлену рибку треба викласти на тарілочку. Можна грати командами на швидкість.
Цікавий факт: на паперовому виробництві і в типографській справі електризація паперу є вкрай небажаним явищем — аркуші злипаються, налипає пил, унеможливлюється швидкісний друк, постає ризик пожежі. Тому з електризацією борються шляхом зволоження паперу і повітря, іонізацією, обробкою пластифікаторами, заземленням промислового обладнання.