Оцініть матеріал

Гра «Малювання мильними бульбашками»

Чудовий спосіб у захоплюючій формі ознайомити дитину з основами колористики та допомогти створити свій маленький шедевр

Гра «Малювання мильними бульбашками»

Хочете створити по-справжньому незвичайні картини? Візьміть невелику ємність з мильним розчином, додайте трохи фарб – і ось уже перед вами чудовий художній матеріал для бульбашкового образотворчого мистецтва! Ваш малюк буде в захваті! Дитина не тільки отримає величезне задоволення, а й сама зможе створити красиві та незвичайні малюнки, якими охоче прикрасить свою дитячу кімнату!

Зберіть усе необхідне та вдягніть халати. У процесі цього заняття дитина може трохи забруднитись. Але це не суттєво в порівнянні з тим, як діти люблять «занурювати» папір у бульбашки й потім спостерігати, як вони лопаються. А коли полопаються всі, справа буде зроблена! У ваших руках опиниться приголомшливий витвір мистецтва.

Що вам для цього знадобиться:

 • дві невеликі піали;
 • одна склянка мильного розчину (щоби зробити бульбашки);
 • пластикова соломинка для пиття;
 • дві чайні ложки темперних фарб (мінімум двох основних кольорів);
 • вінчик для збивання;
 • кілька аркушів офісного білого паперу формату А4, розрізаного навпіл.

Що вам необхідно робити:

 1. Розділіть вміст склянки з мильними бульбашками на дві рівні частини, вилийте кожну половину в окрему невелику піалочку (мисочку).
 2. Додайте в кожну піалу по одній фарбі вибраного кольору темперної фарби, потім вінчиком збийте отриману суміш, щоб вона рівномірно перемішалась. Ваша дитина може долучитися й допомагати вам!
 3. Дайте їй соломинку, і нехай вона дме через неї в піалу до тих пір, доки не утвориться ціла пишна маса різнокольорових бульбашок. Те ж саме нехай вона зробить і з вмістом іншої піали з мильним розчином (і фарбою іншого кольору).
 4. Обережно покладіть один з аркушів паперу зверху на піалу з бульбашками так, щоб вони могли прикріпитись до нього, потім акуратно підніміть лист і покладіть його на суху поверхню, бульбашками догори.
 5. Чекайте і спостерігайте. Коли всі бульбашки полопаються, фарба збереже прекрасний, практично ідеальний контур первісної форми кожної бульбашки, залишаючи на папері чудернацькі зображення!

Діти з величезним інтересом і натхненням очікують того моменту, коли лопне остання бульбашка, тому вони будуть із задоволенням малювати знову і знову.

Цей арт-проект дає унікальну можливість поекспериментувати з поєднанням кольорів.

Для наступного малюнка запропонуйте вашому малюку прикласти папір спочатку до першої піали з кольоровими бульбашками, а потім до другої. Спитайте в дитини, що, на її погляд, відбудеться, коли кольори змішаються. Потім нехай вона спробує виконати всю послідовність з різними колірними поєднаннями. У результаті ваша дитина отримає справжній практичний урок колористики – науки про кольори!

Гість
Оцініть матеріал