Оцініть матеріал

МОЗ проведе імунізацію дітей проти поліомієліту

У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей

МОЗ проведе імунізацію дітей проти поліомієліту

МОЗ планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ), якою має бути охоплено всіх дітей віком до шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я. У наступному раунді планується імунізувати дітей до 10 років.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, відповідне рішення ухвалене Оперативним штабом МОЗ з питань реагування на спалах поліомієліту в Україні та базується на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я.

«На сьогодні не виявлено нових випадків поліомієліту в Україні, проте ситуація залишається небезпечною. Зважаючи на те, що кількість мутацій вірусу, який було виявлено у дітей у Закарпатській області, показує, що даний вірус міг циркулювати в Україні протягом останніх 2-х років та через низький рівень імунізації від поліомієліту, ми маємо вживати кардинальних і дуже оперативних заходів, щоб протидіяти розповсюдженню захворювання. Підкреслюю, що це уже не рутинна імунізація, це реакція на спалах», - наголосив Перегінець.

Він повідомив, що перший раунд буде проводитися поетапно: із Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської та Івано-Франківської областей, з подальшим охопленням всієї країни.

«Імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей. Усі регіональні управління охорони здоров’я отримають вакцину і затверджений план екстреної імунізації з роз’ясненнями, аби мати засоби та повну інформацію для проведення необхідних заходів у боротьбі з поліомієлітом», - зазначив чиновник.

Він повідомив, що вакцина, яка зараз знаходиться на складах ДП «Укрвакцина», має бути розвезена в регіони вже з наступного тижня.

Гість
Оцініть матеріал