Оцініть матеріал

Чи погасне свічка під дією вуглекислого газу

Поекспериментуємо з вогнем, столовим оцтом та харчовою содою. Погасимо вогонь невидимою речовиною

Чи погасне свічка під дією вуглекислого газу

Наша задача — провести хімічну реакцію з виділенням вуглекислого газу та поспостерігати за його фізичними властивостями на практиці.

Матеріали:

  • свічка;
  • склянка;
  • сода;
  • оцет;
  • сірники.

Хід роботи:

Добудемо вуглекислий газ шляхом поєднання оцту та соди. У склянку насипаємо 2 столових ложки соди, наливаємо близько 100 г оцту, можна трохи перемішати речовини. В реакцію вступає оцтова кислота і бікарбонат натрію: кислота відбирає у соди атом натрію, після чого вільний бікарбонат розпадається на воду і вуглекислий газ. Останній виходить у верхній шар білою піною, але він важчий за повітря, тому залишається у склянці.

Звернуть увагу, що реакція бурхлива та супроводжується виділенням тепла, тому дитячим експериментом керує доросла людина.

Отже, щільність вуглекислого газу у півтори рази більша, ніж у повітря. Приблизно через 30 секунд CO2 заповнить стакан і його можна злити у порожню ємкість для більшої видовищності. Вуглекислий газ загасить вогонь, бо не горить (важлива фізична властивість). Виглядатиме це так, наче ми щось невидиме вилили з пустого стакану на свічку, і вона згасла.

Вуглекислотні вогнегасники працюють за тим же принципом, проте газ у них знаходиться під великим тиском, щоб миттєво витискати кисень та гасити полум’я.

Гість
Оцініть матеріал