Оцініть матеріал

Заломлення світла: чому під водою предмети інакші

Розберемося, чому око сприймає предмети у воді (або олії) викривленими, і що таке заломлення світла

Заломлення світла: чому під водою предмети інакші

Заломлення світла — це зміна напрямку розповсюдження світла при проходженні через межу двох середовищ. Як це впливає на наше сприйняття предметів? У повітрі промені світла передаються на сітківку ока без відхилень, потім сигнал іде в мозок, в якому й формується зображення предмета. Якщо ж предмет помістити у воду або іншу рідину, промені сонячного світла відбиваються інакше. Відхилення промінчика від прямого курсу викривляє об’єкт у нашому сприйнятті. У кожної рідини свій коефіцієнт заломлення — чим ближче коефіцієнт до одиниці, тим менше викривлення ми спостерігатимемо.

Матеріали:

  • пара склянок;
  • вода;
  • олія;
  • трубочки.

Хід роботи:

Одну склянку залиште порожньою, а в іншу налийте води. Опустіть у склянки трубочки. Як бачимо, у склянці з водою трубочка здається трохи ширшою, а також спрацював ефект заломлення світла і ми спостерігаємо викривлення об’єкту на межі двох середовищ.

Якщо ж долити у порожню склянку олії, побачимо, що трубочка більш викривлена саме на межі повітряного та олійного середовища. Справа саме у різних коефіцієнтах заломлення. Порівняємо: повітря має коефіцієнт заломлення 1.000292, вода — 1.334, олія — 1.47, скло — 1.5.

Ось така наочна фізика зацікавить малюків та проілюструє закон заломлення світла.

Гість
Оцініть матеріал