Експеримент з перекисом водню та йодидом калію
Змішаємо пероксид водню Н2О2 з калій йодидом KI. Отримаємо реакцію зі зміною кольору та об’єму.

Обидві сполуки використовуються з лікувальною метою, але у великій концентрації наносять шкоду організму. Так, перекис водню застосовується як місцевий антисептик та кровоспинний засіб при наданні першої медичної допомоги, але розчин в концентрації 35% призводить до опіку шкіри, слизових оболонок, дихальних шляхів. Калій йодид у кристалах лікує йододефіцитні стани, захищає щитоподібну залозу від радіації, застосовується у якості харчової добавки для збагачення кухонної солі. Надмірне споживання призводить до йодизму: симптоми включають головний біль, депресію, нежить, висип, слабкість. В дитячому експерименті використовуємо речовини в слабких концентраціях: менше видовищності, зате дотримання техніки безпеки.
Матеріали:
- порожня склянка;
- перекис водню 3%;
- рідке мило або шампунь;
- йодид калію 2% в краплях;
- харчовий барвник або фарби;
- паличка для розмішування;
- підставка (піднос).
Хід роботи:
Налийте у склянку 30—50 мл перекису водню. Додайте трохи миючого засобу. Підфарбуйте, розмішайте.
Далі залийте йодид калію. Відбудуться цікаві перетворення: виділиться йод та забарвить розчин у жовто-коричневий колір. А також перекис водню розкладеться на воду і кисень — пухирці збільшать об’єм суміші. Йодид калію прискорить хімічний процес — отримаємо густий шар мильної піни зверху.
Якби ми використовували максимальні концентрації речовин, реакція була б дуже бурхлива — з виділенням величезного і швидкого стовпа піни зі склянки.