Оцініть матеріал

Гра «Малюємо за допомогою спагеті»

Веселий спосіб розкрити творчий потенціал дитини й розповісти їй про форми, фігури та лінії

Гра «Малюємо за допомогою спагеті»

Коли ваша дитина відчує запах киплячих спагеті, що поширюється на кухні, вона, ймовірно, вирішить, що прийшов час обідати. Здивуйте її, запропонувавши несподіване й надзвичайно веселе заняття – використовувати спагеті як художній засіб для образотворчого мистецтва. Тим самим ви зможете простимулювати уяву дитини й допоможете розкрити її творчий потенціал.

Усе, що вам для цього знадобиться, це трохи спагеті та деяке канцелярське приладдя; з ним ви поринете у світ несподівано нових творчих вражень і цікавого досвіду... Хто ж міг подумати, що ці довгі макаронні нитки зможуть познайомити вашу дитину з різними формами, лініями та візерунками?..

Приготуєте ви спагеті спеціально чи скористаєтесь тими, котрі не подужала ваша родина під час попередньої трапези, у будь-якому випадку це недороге заняття принесе вам багато задоволення й радості. Що вам для цього знадобиться: - каструля; - вода; - спагеті; - папір; - паперові рушники; - кольорові маркери.

Що вам треба буде робити:

1. Закип'ятіть у каструлі воду для приготування достатньої кількості спагеті (оптимальною кількістю можна вважати приблизно половину упаковки).

2. Злийте воду та промийте спагеті, викладіть на паперові рушники, щоб вони просушились. Потім ще раз промокніть паперовим рушником – так вони вже точно будуть сухими.

3. Розкладіть на столі кілька аркушів паперу (ви можете також використовувати кольоровий папір). Тепер ваша дитина може взятися за створення свого неповторного шедевра.

4. Запропонуйте дитині скористатися клеєм, щоби було комфортніше розміщувати свої «лінії» на папері. Щоби спагеті залишались на потрібному місці, їх треба класти поверх клею (хоч самі по собі вони теж досить липкі).

5. Якщо дитині необхідно трохи натхнення, запропонуйте їй створити певну форму. Попросіть, наприклад, щоб вона зробила великий квадрат, а потім всередині нього маленький квадратик або виклала спіраль чи зиґзаґ. Порозмовляйте про співвідношення прямих і вигнутих ліній у просторі. Обговоріть, чому хвилеподібно або іншим способом вигнуті лінії здаються більш короткими, хоча мають ту ж саму довжину, що і прямі. Допоможіть дитині переконатись у цьому наочно.

6. Ще одна чудова ідея полягає в тому, щоби крім спагеті використовувати маркери і створити, наприклад, зображення членів сім'ї. Нехай дитина маркером намалює обличчя, а потім використовує спагеті для зображення волосся. Або навпаки, за допомогою спагеті дитина може «намалювати» обличчя, тіло, а інше домалювати маркером.

7. Найголовніше, щоб час занять зі спагеті ваша дитина провела весело і з інтересом, щоби гра з їжею принесла їй неабияке задоволення!

Гість
Оцініть матеріал