Оцініть матеріал

Експеримент зі статичною електрикою

Покажіть вашій дитині силу негативно й позитивно заряджених частинок

Експеримент зі статичною електрикою

Статична електрика - одне з найцікавіших явищ природи. Воно оточує нас з усіх сторін, і дуже важливо пояснити дитині його основні закономірності. Найлегше зробити це за допомогою простого експерименту. Багато хто вважає, що це витратне або навіть небезпечне для дитини заняття. Але це зовсім не так. Показати вашій дитині силу негативно й позитивно заряджених частинок можна дуже просто й безпечно.

Вам будуть потрібні

1. Дві надуті повітряні кульки з нитками на кінцях.

2. Вовняна тканина.

3. Алюмінієва банка з-під газованого напою.

4. Ваше волосся.

5. Вівсяні пластівці.

Порядок дій

1. Потріть дві надуті повітряні кулі об вовняну тканину. Спробуйте піднести їх одна до одної й подивіться, що відбувається.

2. Потріть одну з куль об тканину і піднесіть її до свого волосся. Який буде ефект?

3. Покладіть алюмінієву банку на рівну поверхню боком. Натріть одну кульку об тканину або волосся й піднесіть її до банки. Рухайте її далі по поверхні й подивіться, що станеться.

4. Висипте на стіл трохи вівсяних пластівців. Натріть кульку об тканину й потримайте трохи на невеликій відстані над пластівцями. Запам'ятайте результат.

Що відбувається?

1. У першому випадку кульки будуть відштовхуватись одна від одної. Це відбувається завдяки статичній електриці. Вона утворюється при натиранні куль об волосся або вовняну тканину. Таким чином кулька віддає матеріалу більшу частину своїх позитивних електронів і стає негативно зарядженою. Дві однаково негативно заряджені кулі будуть відштовхуватись одна від одної.

2. У другому випадку все буде навпаки. Негативно заряджена повітряна кулька буде притягувати до себе позитивно заряджене волосся й піднімати його. Таким чином, кулька ненадовго зіпсує вашу зачіску.

3. На третьому етапі експерименту ви зможете показати дитині ще наочніше, як негативні електрони притягують позитивні. Алюмінієва банка поступово покотиться за кулькою, навіть якщо ви будете потроху рухати її вбік.

4. В останній частині експерименту позитивно заряджені пластівці притягнуться і «прилипнуть» до вашої повітряної кулі.

Таким чином ви зможете наочно пояснити дитині феномен статичної електрики. Це стане доречним першим кроком до пояснення складних законів цього надзвичайного явища.

Факти

1. Статична електрика оточує нас у побуті всюди. Вона може виникнути під час ходьби по вовняному килиму, при вдяганні светра, розчісуванні волосся, контакті з поліетиленом або пінопластом.

2. Статична електрика відносно безпечна для людини. Правда, якщо негативно зарядженим тілом доторкнутись до металу, то можна отримати легкий удар струмом.

3. Ефект статичної електрики лежить в основі утворення блискавки. Вона виникають завдяки контакту хмар з різними зарядами між собою або з озоновим шаром. Природно, сила таких зарядів дуже висока, і блискавка смертельно небезпечна для людини.

Гість
Оцініть матеріал