![]() |
Рейтинг 45 Особливості дітей з візуальним сприйняттям світу та рекомендації з їх розвитку |
Якщо ваша дитина – візуаліст, що це означає?
Ваша дитина активно жестикулює під час розповіді? Вона запам'ятовує обличчя, але не імена? Артистична? У такому випадку, всі малюнки й написи на ваших білосніжних стінах можуть означати тільки одне: ваш малюк – візуаліст.
Існує три основних способи отримання інформації: візуальний (зоровий), аудіальний (слуховий) і кінестетичний (за допомогою тілесних відчуттів). Діти-візуалісти найкраще навчаються за допомогою зору – бачачи та спостерігаючи. Це дитина, яка, для того щоби щось дізнатися, повинна це побачити.
Маленький візуаліст може:
- мати яскраво виражене сприйняття кольору й бути дуже кольорово-орієнтованим;
- записувати щось, щоб запам'ятати;
- жестикулювати під час розмови;
- гостро реагувати на звуки або легко відволікатись на шум;
- утримувати в голові різні образи. Дитина-візуаліст може своїм уявним поглядом буквально побачити уривок із книги;
- іноді неправильно тлумачити слова або не зрозуміти чийсь жарт;
- щоб утримувати свою увагу на людині під час розмови, вона повинна дивитись на неї;
- помічати різні деталі. Візуалісти тонко відчувають подібності та відмінності. Наприклад, така дитина може сказати щось на зразок: «Вона схожа на бабусю, але на відміну від неї має більше сивого волосся й не фарбує нігті».
Є безліч способів, що допомагають у процесі навчання вміло використовувати сильні сторони візуалістів. Ось кілька порад батькам, які хотіли б допомогти дитині-візуалісту вчитись більш успішно:
- якщо є можливість, запишіть дитині необхідну інформацію або нехай вона запише все сама;
- щоб закріпити отримані знання, використовуйте ілюстрації, графіки, діаграми та слайди – будь-які наочні посібники. У роботі з маленькими дітьми дуже ефективні різні барвисті наклейки, у тому числі і для занять удома;
- займайтеся зі своєю дитиною обличчям до обличчя. Постарайтеся не розмовляти з нею, перебуваючи в іншій кімнаті, оскільки для неї важливий зоровий контакт, вона повинна дивитись вам в очі;
- дайте дитині кольорові маркери та фломастери. Якщо вона буде писати фломастерами з різними кольорами, то, скоріше за все, буде візуалізувати написані слова і краще вивчить їх;
- використовуйте «колірний код» для іграшок та інших її речей. Наприклад, запропонуйте вашій дитині велику червону коробку для всіх червоних іграшок;
- обов'язково забезпечте дитину таким робочим місцем, де буде тихо і спокійно, щоб вона могла читати і вчитись у комфортній обстановці.
У дітей способи навчання так само різні, як і кольори веселки. Чи є ваша дитина досвідченим живописцем, які використовують пальці для нанесення мазків, чи вважає за краще користуватись підручником як безпілотною літаючою тарілкою, знання про спосіб, яким вона здобуває знання, є важливою складовою, щоб зорієнтувати її в навчальному процесі й домогтися великих успіхів.
Розвиток дитини
19.03.2015