Оцініть матеріал

Позашкільні заняття - допомога в розвитку

Значення різних позашкільних занять для всебічного гармонійного розвитку дитини

Позашкільні заняття - допомога в розвитку

Основні положення:

 • Спортивні, художні та навчальні позашкільні заняття розвивають здатність вашої дитини до академічного навчання.
 • Дозволяючи дитині вибирати нові для себе заняття, ви підвищуєте її самооцінку.

Залучення дитини

Залежно від інтересів дитини та ваших сімейних обставин існує вибір серед величезного розмаїття позашкільних занять. Вони включають у себе вивчення іноземної мови, заняття спортом, заняття ремеслами, гру на музичних інструментах та багато іншого.

Участь у цих заходах має безліч потенційних переваг. Адже такі заняття допомагають дитині вчитись у школі, знаходити нових друзів і підвищувати впевненість у собі та свою самооцінку. Разом з цим надзвичайно важливо дотримуватись балансу між навчанням у школі, кількістю позашкільних заходів і часом на гру й відпочинок. Цей баланс індивідуальний для кожної родини.

Отримання нового досвіду

Під час залучення дитини до дослідження чогось нового завжди є вірогідність невдачі. Але без ризику досягнення успіху малоймовірне. Дозволяючи дитині безпечно експериментувати та стримуючи власне бажання втручатись, ви формуєте самооцінку дитини, урівноважуючи свою потребу захищати її з потребою дитини вирішувати нові завдання.

Роблячи власний вибір і приймаючи на себе ризик, ваша дитина іноді буде припускатися помилок. Це цінний урок, який допоможе їй зрозуміти межі своїх можливостей, навколишній світ, а також те, що відбувається, коли справи йдуть зовсім погано.

З'ясуйте, якими видами діяльності може займатись дитина неподалік від вашого дому.

Приклади позашкільних занять

 • Легка атлетика – можуть займатись діти у віці від п'яти до п'ятнадцяти років. Батьки, бабусі, дідусі та друзі також можуть долучитись, допомагаючи в організації різних заходів.
 • Групи продовженого дня – усі структуровані заходи будуються згідно з логікою навчального процесу, і це означає, що дитина займається діяльністю, яка відповідає її віковим особливостям і найпередовішим дослідженням. Поряд зі структурованими заняттями групи подовженого дня найчастіше пропонують дітям багато часу, щоби повеселитись і пограти із друзями. Діти часто мають доступ до інвентарю для занять спортом, мистецтвом і ремеслами, наукою, приготуванням їжі, у драмгуртку, користуються іграшками, іграми, маскарадними костюмами.
 • Східні єдиноборства – ці види діяльності вимагають інтенсивної розумової та фізичної підготовки, вони також допомагають дитині дізнатися про можливості свого тіла, розвивають навички координації та контролю рухів, залишаючись при цьому дуже цікавим і захоплюючим заняттям.
 • Скаутинг – це чудове заняття для хлопчиків і дівчат. Воно включає в себе безліч елементів, наприклад, фізичний розвиток, навчальні заняття, взаємодію з однолітками, пильний нагляд дорослих, змагання й, нарешті, радість. У нашій країні також пропонуються його аналоги.
 • Командні види спорту – майже будь-який командний вид спорту: баскетбол, футбол і волейбол – може підійти вашій дитині. Але дитина повинна мати змогу вибрати для себе дійсно цікавий вид спорту, який її насправді приваблює. Отже, бути частиною команди означатиме вчити правила, дотримуватися черги, взаємодіяти з іншими дітьми та здобувати нові навички.
 • Вивчення іноземної мови – вивчення мови допоможе дитині в навчанні у школі, зокрема читанні й письмі рідною мовою, сприятиме розвитку мовної культури та допоможе виявити схильності до вивчення мов.
 • Моделювання або виготовлення виробів з дерева чи металу (під наглядом дорослих) допоможе дитині навчитися втілювати свої ідеї в реальність. Успішно завершити роботу та отримати щось вагоме й видиме може бути надзвичайно корисним для вашої дитини.
 • Плавання – навчання плавати може принести багато задоволення, особливо якщо поблизу є басейн з підігрівом або критий басейн. Не кажучи вже про ту величезну користь для фізичного здоров'я, яку здатні надати такі заняття.
 • Художні або музичні гуртки – мистецтво й музика можуть допомогти дитині навчитись виражати себе. Пам'ятайте: неважливо, як добре дитина малює, співає або грає на музичному інструменті; найголовніше, щоб вона отримувала при цьому задоволення.

Гість
Оцініть матеріал