Оцініть матеріал

Сім ігор, що навчають дітей рахувати цифри

Ігри, що дозволяють батькам у захоплюючій формі навчити дітей рахувати і знати цифри

Сім ігор, що навчають дітей рахувати цифри

Хочете, щоб ваша дитина відмінно розбиралася в математиці? Скориставшись наступними ігровими пропозиціями, ви зможете підготувати свого маленького дошкільника до більш складних математичних операцій, з якими йому належить познайомитись у школі.

Вже з дитинства ваш малюк починає потроху освоювати математику, вивчаючи такі речі, як образи і форми, порівняння та музичні ритми - всі вони є своєрідною математичною мовою. А відтепер, коли ваш малюк став трохи старше, він готовий приступити до підрахунку натуральних чисел, тому, ви можете сміливо додати їх вивчення до його розпорядку дня.

Спробуйте ці сім ігор для розвитку навичок рахунку, і вони навчать дитину назвам цифр (чисел), тому, як вони виглядають, на що вони схожі і як порахувати їх по порядку. Тобто ці ігри стануть справжніми попередниками більш складних шкільних завдань.

Цифри неподалік вашого будинку

Житлові райони наповнені всілякими цифрами - вони на поштових скриньках, стовпах, дверях будинків та квартир тощо. Вам необхідно лише сфокусувати свою увагу на цифрах і по черзі називати їх. Ви можете навіть підвищити інтелектуальний компонент цього заняття, доповнивши його наступним ігровим правилом: як тільки дитина знайде якусь цифру, їй необхідно порахувати будь-які навколишні предмети в кількості, яку позначає ця цифра. Рахувати можна що завгодно: автомобілі, тварин або телефонні стовпи.

Дружній рахунок

Діти дуже люблять грати з іншими дітьми. От нехай вони й порахують разом. Адже цифри в наших старих класичних іграх мають безпосереднє відношення до кожного гравця, отже, дають дитині додатковий стимул вивчити їх і в результаті отримати шанс на перемогу. Наступного разу, коли ви запросите друзів вашого малюка до вашого дому, запропонуйте їм пограти в хованки. Нехай ваша дитина «водить» у грі. Поки його друг або старший брат будуть ховатися, допоможіть вашому малюкові порахувати до десяти. Для старших дошкільнят можна намалювати класики на асфальті біля під'їзду, вони одночасно будуть розвивати і великі моторні навички, і майстерність рахунку. Або ви можете пограти в щось більш спокійне. Наприклад, в настільні ігри з кубиками і фішками.

Прибирання числами

Під час прибирання кімнати не варто лише механічно все згрібати і ховати з очей геть. Використовуйте ці кілька хвилин для розвитку в дитини математичної майстерності. Наприклад, нехай ваш малюк по черзі з вами порахує, які з іграшок більшою мірою взяли участь у створенні безладу. Це були кубики? Або ж більше за інших розкидані книги? Потім, під час розкладання іграшок на свої місця, підрахуйте їх і визначитеся з тим, хто ж з вас вгадав і був правий. Зі старшими дошкільниками можна разом попрацювати над створенням діаграми улюблених іграшок (іграшкових фігурок, книг, машинок, м'яких іграшок), рахуючи іграшки та час, витрачений на їх прибирання. Так дитина зможе зв'язати в своїй свідомості написані цифри з реальною кількістю іграшок.

Час римування

Малюки люблять дитячі віршики, тому із задоволенням використовуйте їх для веселого навчання цифр і рахунку. Наприклад, «Он де вийшла танцювать добре знана цифра… (п’ять). Ніжки бубликом зігнула. Рученята простягнула. А маленька одиничка цифра зовсім невеличка. Та лиш нулик підставляєш, число… (десять) зразу маєш». При цьому вам необхідно тримати на виду пальці рук, щоб показати правильну відповідь, завдяки чому ваша дитина отримає відмінне уявлення про те, що «п'ять» менше, ніж «десять». Також і при співі дитячих пісень з цифрами повторення буде розширювати математичний словник вашого малюка, дозволяючи йому чути числа знову і знову. До того ж, деякі з цих пісень є хорошою практикою рахунку.

Порахувати крекери

Можна написати цифри від одного до 12 в нижній частині аркуша паперу, а потім допомогти дитині відрахувати потрібну кількість маленьких сухариків або крекерів, поклавши їх поруч з відповідною цифрою. Для цього в цілому вам знадобиться 78 таких їстівних штучок. Ця гра не тільки забезпечує хорошу практику рахунку, але і додає кінестетичний (тактильний) компонент, що робить навчання більш ефективним. Дитина старшого дошкільного віку може спробувати порахувати їх число в зворотному порядку, з'їдаючи по черзі кожен названий маленький крекер.

Зателефонуй мені

Якщо, не дай Боже, ваша дитина коли-небудь загубиться, ви набагато швидше її знайдете, якщо вона зможе назвати номер свого домашнього телефону або вашого мобільного. Запам'ятати цю довгу послідовність цифр буде простіше, якщо ви покладете її на просту мелодію і будете її разом наспівувати. Спробуйте, наприклад, проспівати малюкові свій номер телефону мелодією його улюбленої дитячої пісні. Також запишіть номер на аркуші паперу, щоб дитина могла бачити, як цей номер виглядає. Ваш малюк пов'яже звучання цифр з їхнім зображенням на папері і це допоможе йому запам’ятати номер.

Намалюйте розмальовку

Створіть разом із дитиною свій маленький творчий витвір: саморобну книжку-розмальовку, намалювавши контури цифр від одного до десяти на великих аркушах паперу. Працюючи над розмальовуванням цих цифр, по черзі оголошуйте про те, яку цифру ви вибрали: «Я розмальовую цифру вісім в червоний колір», «Мама розмальовує цифру три в зелений колір». Для старших дошкільнят можна просто написати цифри олівцем, після чого вони повинні акуратно обвести їх кольоровим маркером. Цей спосіб покращує дрібну моторику і знання цифр.

Гість
Оцініть матеріал