Оцініть матеріал

Квадрокоптер для дитини – можливість для нового знання

Квадрокоптер для дитини – чудова можливість отримати нові знання і навички

Квадрокоптер для дитини – можливість для нового знання

Дрони, безпілотні літальні апарати (БПЛА), квадрокоптери – усі ці одиниці техніки можна називати по-різному, але зміст і призначення їх залишаються схожими. Це складні сучасні літальні апарати на дистанційному керуванні, які останнім часом просто «заполонили» все небо.

Якщо ви щасливі батьки 7–8-річних дітей, вони, найімовірніше, уже просили (можливо, навіть благали) вас купити в подарунок квадрокоптер або дрон. Як вчиняти в таких ситуаціях? З якого віку можна робити такі подарунки дітям? Чи не зашкодить ця «іграшка» вашій дитині?

Найкращі квадрокоптери

Найпопулярніший

WL Toys V333 Cyclone 2

3200 грн

Купити

Найдоступніший

Drone 928 PLUS

499 грн

Купити

Для молодших школярів

Wowitoys SKY CONQUEROR H4819

4800 грн

Купити

Для підлітків

Helicute H817W RACER NANO

2150 грн

Купити

Квадрокоптер із камерою

Cheerson CX-10W

1170 грн

Купити

Із чого все починалося

Для початку трохи історії. Ще з десяток років тому дрони або квадрокоптери використовувалися виключно урядом і армією для вирішення специфічних завдань. Безпілотні літальні апарати мали дуже складну систему керування й застосовувалися в поліції, МНС, армії як універсальний засіб спостереження.

Дрони з безпечної відстані могли знаходити лісові пожежі, виявляти заворушення в місцях масового скупчення людей, спостерігати за спортивними заходами, допомагаючи вести відеорепортажі. Окремі моделі використовувалися для доставки вантажів або навіть як летальна зброя.

Із 2017 року квадрокоптери стають цілком звичайним явищем і в більш «мирних» сферах. Сила-силенна комерційних застосувань дронів, вони корисні в таких галузях, як-от: сільське господарство, телебачення, будівництво й нерухомість, туризм.

Водночас справжню популярність квадрокоптери здобули як засіб розваги. Уже звичним стало бачити на вулицях дітей із дронами, багато підлітків з ентузіазмом сприйняли цю нову тенденцію й використовують усі потенційні можливості безпілотних літальних апаратів.

Усього за кілька років «безпілотник» став одним із найбажаніших подарунків будь-якої дитини, і ви, напевно, знаєте людей, які вже подарували своїм цю техніку. Що вам потрібно знати про особливості володіння власним квадрокоптером перед тим, як ощасливити своїх дітей?

Нові можливості

Молоді подобається йти в ногу з новітніми технологіями, особливо якщо це весело й пізнавально! Багато років тому літаки з дистанційним керуванням були захопливою новинкою, яку могли дозволити собі одиниці. Дрони стали логічним продовженням таких радіокерованих моделей, пропонуючи абсолютно новий рівень.

Ви можете не тільки плавно керувати польотом, а й скористатися функціями фото- й відеозйомки, позиціонування на основі GPS, автоматичного повернення за низького рівня заряду тощо.

Технології продовжують розвиватися, створюють усе досконаліші дрони меншого розміру, роблячи їх доступнішими для середньостатистичного споживача. Не важко помітити всі можливості, які пропонує розважальний «безпілотник».

Багато ютуберів, інстаграмерів і зірок Snapchat використовують дрони для створення динамічного відео- і фотоконтенту, який їхні підписники «поглинають» майже постійно. Коли ваші діти (особливо підлітки) бачать це, у них може виникнути сильне бажання створити щось подібне самостійно. Але чи варто купувати «безпілотник» на перше прохання дитини?

Важливо розуміти, що крім знань і навичок, потрібних для керування дроном, є певні правила й обмеження, які стосуються законності використання такого обладнання в місцях, де, наприклад, заборонено знімати, або на території приватної власності. Ви ж не хочете отримати судовий позов?

Основне питання: чи безпечні дрони для дітей?

Найбільше батьків у всьому світі турбує питання про те, чи безпечно дітям керувати дроном. Відповідь залежить від кількох факторів, серед яких:

  • вік дитини;
  • обставини, в яких вона керуватиме дроном (тобто під наглядом батьків або без нього);
  • тип і характеристики дрона.

Дуже маленьким дітям не рекомендують використовувати дрони, бо їм складно правильно керувати механізмами, це може спричинити травми. Якщо вашій дитині від 8 років і більше, можна розглянути деякі моделі для придбання.

Насправді є безліч «безпілотників», котрі зараз позиціонують як «іграшкові дрони». Хоча технічно це не іграшки (всі дрони слід вважати серйозним обладнанням), вони можуть бути чудовим подарунком для ваших дітей. «Іграшкові дрони» часто позначають: «розраховані на дитячу аудиторію від 8 років і старше», але вирішувати, чи готова дитина до такого подарунка, мають самі батьки.

Якщо у вас є дитина віком від 8 до 12 років, ретельніше вивчіть деякі типи мінімоделей, які зазвичай набагато менші стандартних квадрокоптерів, але цілком можуть використовуватися в закритих приміщеннях.

Із безпілотним літальним апаратом, призначеним тільки для використання в приміщенні, ваша дитина може насолоджуватися гострими відчуттями від керування дроном без перешкод і проблем, які виникають на відкритому просторі.

«Іграшковими дронами» часто простіше керувати, це робить їх гарним придбанням для кожного, хто бажає освоїти ази «вільного польоту». Такі моделі мають мінімальне оснащення й відрізняються невеликою вагою.

Вони здебільшого не комплектуються камерою, мають невелику автономність і дальність польоту. Для маленької дитини такий варіант найбезпечніший та простий в освоєнні.

Бажаєте купити «просунутішу» модель? Варто розуміти, що деякі з популярних дронів однозначно НЕ мають класифікуватися як іграшки. Фактично більшість розважальних коптерів – це складне обладнання, яке мають використовувати насамперед відповідальні підлітки старшого віку.

У США, наприклад, власнику дрона має бути мінімум 13 років, щоб зареєструвати свій «безпілотник» у Федеральному управлінні цивільної авіації (за законом країни). Оскільки в нас немає конкретних законів, що стосуються цього, правило FAA можна «запозичити» як орієнтир для віку, коли діти цілком готові використовувати квадрокоптери.

Наскільки дрони можуть бути корисні для вашої дитини

Так що ж таке квадрокоптер для дитини: розвага чи щось більше? Фахівці вважають: керування дроном може стати прекрасним проведенням часу, що розвиває зорову координацію, впевненість і навички.

Якщо ви придбали коптер для своїх дітей, вам слід разом вивчити й обговорити важливі правила для гарантування безпеки людей, майна та дотримання конфіденційності.

Правила використання безпілотних літальних апаратів, щоб проводити відповідні законні польоти, досить прості. Знання їх дасть вам змогу бути спокійними тоді, коли ваші діти «літають» на дронах.

Основні правила такі:

  • керувати дроном можна на відстані не менше 30 метрів від інших людей;
  • ви маєте керувати тільки одним дроном за раз, приділяючи всю увагу саме йому;
  • дрони не мають літати над людьми (в густонаселених громадських місцях, на спортивних заходах, у парках, над жвавими площами, пляжами тощо);
  • ви не маєте керувати дроном в районі, де це може вплинути на громадську безпеку;
  • приватні дрони не мають літати в зоні поточних дій у надзвичайних ситуаціях, наприклад, у місцях подій або пошуково-рятувальних операцій;
  • дрони ніколи не мають перебувати поруч з активною зоною пожежі, бо можуть створювати серйозні проблеми для рятувальників;
  • дрони не мають створювати небезпеку для іншого літального апарату, людини або майна.

«Безпілотником» не можна користуватися в заборонених або обмежених зонах, прилад не рекомендують запускати вночі й у погану погоду. Ви завжди маєте тримати його в межах прямої видимості, щоб моментально вжити заходів у разі виникнення потенційно небезпечної ситуації.

Чи складно дитині навчитися керувати дроном?

Дивно, але вашій дитині може бути набагато простіше навчитися керувати дроном, ніж вам! Діти часто стають «природженими пілотами» через захоплення відеоіграми, комп'ютерами та іншими гаджетами.

Більшість невеликих дронів працюють від батарей, ними можна керувати за допомогою дистанційного пульта типу геймпада. Однак успішний політ на коптері вимагає деякої практики й терпіння.

Що ж дитина в результаті отримає від квадрокоптера? Діти старшого віку або підлітки, які виявляють великий інтерес до авіації, можуть стати завзятими ентузіастами в цій сфері, для дітей молодшого віку дрони можуть бути просто цікавою іграшкою, що розвиває навички керування та орієнтування в просторі.

Це важливо враховувати, бо ціна «безпілотників» може істотно відрізнятися, і ви, ймовірно, не захочете витрачати сотні євро для придбання звичайної іграшки. Навіщо платити багато за «наворочені» моделі, якщо вартість дрона стартового рівня відносно невелика?

Дорожчі коптери матимуть такі функції: збільшений час польоту, прикріплені відео- і фотокамери та багато іншого. Однак для дітей цей функціонал може бути незатребуваним: вони просто хочуть нову оригінальну «іграшку» з дистанційним керуванням.

Що вибрати для вашої дитини

Отже, ви зважилися на придбання квадрокоптера! Це відповідальний крок, тому ми намагатимемося допомогти вам, підібравши деякі популярні моделі, що користуються попитом серед початківців і тих, хто вже має певні навички керування безпілотними літальними апаратами.

Що можна купити для дошкільнят? У категорії 6–7 років рекомендуємо дві перші моделі.

Найпопулярніший дрон

Квадрокоптер  WL Toys V333 Cyclone 2, оснащений камерою, – одна з найпопулярніших моделей із 2014 року, він обійдеться вам у 3200 гривень. За ці гроші ви отримуєте практично «дорослий» агрегат із поліпшеним польотним режимом і якісною стабілізацією в повітрі незалежно від погодних умов.

Є функція автоповернення за допомогою однієї кнопки, вбудована камера записує відео і знімає фото роздільної здатності 640 на 480. Система управління камерою – на пульті загального керування дроном. Із-поміж особливостей моделі досить великі габарити – 550 на 550 мм. Це дає змогу задіяти нову 6-осьову систему електронної стабілізації.

Навіть сильний вітер більше не є перешкодою для польотів, а візуально ви зможете бачити дрон на відстані до 100 метрів. 4 швидкісні режими й особливий режим виконання повітряних трюків, управління підсвіткою в нічний час, 3 гіроскопи і 3 акселерометри – що ще потрібно для комфортного керування?

Найдоступніший квадрокоптер

Drone 928 PLUS можна рекомендувати для першого освоєння подібної техніки. Його вартість всього 499 гривень, водночас основи керування інтуїтивно зрозумілі кожній дитині. Особливістю цього агрегату є інноваційна система управління за допомогою спеціальної рукавички.

Пульт не потрібен, бо всі рухи виконуються буквально «за помахом руки». Всього за кілька хвилин ваша дитина зможе зробити найпростіші фігури вищого пілотажу і трюки в повітрі. Є підсвітка, час автономного польоту на одному заряді акумулятора – близько 10 хвилин.

Важливо, що гвинти в захисній оболонці: це знижує імовірність отримання дитиною випадкової травми. У комплекті є запасні лопаті для заміни в разі пошкодження основних гвинтів. Дрон без камери, але ви завжди можете докупити її окремо.

Для молодших школярів

Для молодших школярів 8–9 років ми рекомендуємо квадрокоптер із камерою  Wowitoys SKY CONQUEROR H4819, який можна використовувати і на вулиці, і у великих приміщеннях. Модель оснащено датчиком GPS, за допомогою якого дрон самостійно повертається в точку запуску.

Квадрокоптер має систему 6-осьової стабілізації, що дає змогу легко утримувати висоту й напрямок польоту навіть під час сильного вітру. За допомогою вбудованої камери можна знімати відео і робити фото хорошої роздільної здатності.

Акумулятор забезпечує до 18 хвилин вільного польоту, повна зарядка триває близько 3 годин. Радіус польоту – до 200 метрів, пропелери захищено від ударів у разі падінь і зіткнень. Простий функціонал автоматичного зльоту й посадки спрощує для дитини освоєння техніки. Габарити пристрою 38 на 38 на 6,5 см.

Для підлітків

Для підлітків 10–11 років і старших ми рекомендуємо Helicute H817W RACER NANO – чудовий гоночний дрон, який можна використовувати для веселих змагань із друзями на вулиці й у приміщенні. Це одна з найбільш технологічних моделей із досить багатим функціоналом, незважаючи на невеликі розміри (всього 139 на 145 на 33 мм).

Коптер має вбудовану 6-осьову систему стабілізації для утримання заданої висоти й напрямку. Ширококутова HD-камера може записувати ваші трюки, передаючи дані по WiFi на смартфон або планшет.

Є підтримка VR-окулярів, що дає змогу насолодитися відчуттям реального польоту максимально – ви бачите все, ніби перебуваючи особисто на борту дрона! Час автономного польоту – близько 10 хвилин, зарядка триває до півтори години, радіус польоту – до 100 метрів. Вартість – 2150 гривень.

Квадрокоптер із камерою

Cheerson CX-10W – один із найменших побутових дронів (розмір по діагоналі всього 60 мм) із чудовими льотними характеристиками й хорошою надійністю. Прекрасно підійде і для початківців, і для «професіоналів». Дрон дуже швидкий і простий у керуванні, вбудована камера дає змогу знімати відео й робити фото з передачею на ваш гаджет.

Керування здійснюється за допомогою спеціального додатку на смартфоні, тому ви завжди можете взяти з собою Cheerson CX-10W на прогулянку, просто поклавши його в сумку або кишеню. Незважаючи на свою «іграшкову» зовнішність, коптер оснащено сучасною системою 6-осьової стабілізації.

Він уміє все те, що й більші моделі, зокрема, перевороти, польоти по заданих точках, повернення в точку запуску. Час автономної роботи не перевищує 5 хвилин, водночас зарядити дрон можна від звичайного пауербанка за 45 хвилин. Вартість пристрою 1170 гривень.

Гість
Оцініть матеріал