Оцініть матеріал

Коли мамам не варто звинувачувати себе

6 ситуацій, в яких мамам не варто звинувачувати себе і знайти час для своєї дитини

Коли мамам не варто звинувачувати себе

Давайте подивимося правді у вічі: материнське почуття провини, мабуть, перевершує всі можливі почуття провини у світі. Його усвідомлення, послідовність і наполегливість можуть змусити жінку відчути себе невдахою, навіть якщо вона робить все можливе й віддає всі свої сили лише дитині. Але не засмучуйтеся! Є певні речі, через які них ви ніколи не повинні відчувати своєї провини. Викресліть наступні пункти вашого списку «провин» та проявіть поблажливість по відношенню до себе.

Дисципліна малюка

Дисципліна вашої дитини може змусити вас відчути себе найгіршою мамою у світі. Ми хочемо, щоб наші діти були ввічливі та дбайливі, відрізняли правильне від неправильного. Так чому ж так важко це здійснити? Відповідь у двох словах... - почуття провини! Дітям потрібні правила та обмеження для того, щоб відчувати себе в безпеці. Ваш материнський обов’язок - забезпечити їх дотримання, навіть, якщо дитина засмутиться або образиться на вас. Почуття провини є лише непотрібним гальмом виховного процесу.

Не відставати від армії матусь

Коли, гуляючи в парку, ви бачите, що знайомі матусі котять коляску, дизайн якої виконаний за останньою модною тенденцією, або звертаєте увагу, на те, що дитина вашої подруги веде себе набагато краще, ніж ваша, почуття провини здатне зробити спільно проведений час просто нестерпним. І розмови з іншими мамами можуть бути досить непростим заняттям, але гірше за все, якщо всі ви почнете порівнювати один одного та свої можливості. У такому випадку, ви ризикуєте похитнути свою самооцінку. Якщо після чергової такої зустрічі з групою матусь ви відчуваєте себе жахливо, швидше за все, настав час переглянути своє коло спілкування. Оскільки, спілкування з іншими мамами повинно викликати радість, приємні емоції.

Харчування дитини

«Хм, а це органічні продукти?»... Якщо харчування вашої дитини не супер дієтичне - без молочних продуктів, цукру, пшениці і клітковини, воно може викликати вкрай негативний відгук вашого друга сноба, але це зовсім не означає, що ви повинні відразу налаштуватися на довге каяття самої себе почуттям провини. Під час годування вашої дитини здоровою, повноцінною та різноманітною їжею не менш важливим є розсудливість і відсутність крайнощів. Якщо коли-небудь ви відступите від своїх правил і отримаєте задоволення від поїдання солодощів, ніхто вас не засудить. Жодна дитина ще не постраждала від «випадково» з'їдених цукерок.

Робота

Працюючі мами щодня перебувають у стані жорсткої боротьби. Як стверджують злі язики: «Вони не думають про те, що їх діти залишаються вдома з чужою людиною»... та й взагалі, на них обрушується шквал зауважень на роботі, засуджень, сказаних іншими мамами, і просто тими, хто прагне висловити свою думку з цього приводу. Але, запам’ятайте одне! Тільки ви і ваш чоловік знаєте, що краще для вашої родини! Тому закрийте вуха та ігноруйте те, що вам говорять інші, бо саме ви, як ніхто, знаєте, наскільки ваш робочий стіл завалений паперами, які дуже складно розібрати, переживаючи про дітей, і про те, що о 17 годині вашу напружену роботу змінює інтенсивний розпорядок маминого дня.

Непрацюючі


Іноді може здатися, що ви просто не зможете вийти переможцем з цієї ситуації. Ви відчуваєте себе винною, коли працюєте, і тоді, коли не працюєте. Незалежно від причин, чи то дуже скромний бюджет сім'ї , чи то нереалізована кар'єра, але якщо ви не працюєте, це може провокувати відчуття «громадянина другого сорту». Однак ми всі прекрасно знаємо, що непрацюючі мами, які знаходяться вдома з дітьми, - це самі великі трудівники на планеті. І не має значення, що останнім часом, до вас на електронну пошту приходять лише квитанції або записки від учителя вашої дитини. Ви відповідаєте на ці листи, а потім знову повертаєтеся до своїх щоденних обов’язків.

Приділяти більше часу собі


Більшість із нас настільки занурені в проблеми та турботи близьких людей, що забувають про себе. Але як тільки у нас з'являється вільний час, ми відразу відчуваємо почуття провини. Причина в тому, що деякі мами занадто сильно зосереджені на дитині. Якщо не приділяти належної уваги собі, це може негативно вплинути на здоров'я. А потім, через погане самопочуття, не зможемо піклуватися про інших. Запам'ятайте: якщо й надалі ви будете продовжувати діяти як робот, ніколи й нічого не роблячи для себе, вам буде дуже кепсько.

Відпустити


Мамина провина – це те, що кожен відчував на собі, взаємодіючи з дітьми. І хоча ви відчуваєте себе винною, скажімо, дозволяючи дитині подивитися Губку Боба, є речі, яких ви повинні позбутися. Примусьте себе це зробити, навіть коли відчуваєте себе винною, і ви побачите, що з плином часу почуття провини зменшиться. Залишивши провину без уваги, у вас з'явиться більше часу на те, щоб по-справжньому насолоджуватися спілкуванням із вашою дитиною. Вперед, супер мама!

Гість
Оцініть матеріал