Оцініть матеріал

Вплив матері на думку доньки про красу

Роль матері у сприйнятті донькою своєї зовнішності та поради, як виконувати її правильно

Вплив матері на думку доньки про красу

«Мамо, ти красуня!» Це саме ті слова, які, на думку 90 % дівчаток, вони повинні казати своїм матерям. І ці почуття взаємні, оскільки приблизно стільки ж мам так чи інакше кажуть донькам про їхню красу.

Однак, за даними нещодавно проведеного опитування, лише 41 % дівчаток назвали себе «симпатичними» або «красивими». Серед матерів 60 % уважали себе гарними, а 40 % – некрасивими. Більше половини мам казали, що піддавали критиці власну зовнішність, багато з них робили це у присутності дочок. З тих, хто був самокритичний, 76 % сказали, що скаржилися вголос, що їм необхідно схуднути. І приблизно в однаковій мірі 50 % мам і 50 % доньок не подобається, як вони виглядають на фото.

Куди мати, туди й донька

У даному опитуванні про свої змішані почуттях із приводу того, як вони виглядають, розповіли 2 400 мам і 11 500 доньок. Результати, що відображають таку велику кількість спільних поглядів на свою зовнішність, змушують замислитись над одним дуже важливим питанням: невже, як мама, так і донька?

Материнська самооцінка великою мірою впливає на те, як донька сприймає саму себе. При опитуванні багато дівчаток повідомляли про періодичне виникнення почуття неспокою за свою зовнішність, а іноді вони відчували його «постійно».

Уся ця стурбованість зовнішністю підриває самооцінку дівчинки (дорослої дівчини). Коли вона надто сувора в питаннях власної зовнішності, це суттєво заважає їй любити і приймати себе такою, якою вона є, це також перешкоджає їй бути кращою й докладати зусиль для того, щоби стати краще.

Будьте прикладом для наслідування

Якщо ви хочете допомогти покращити погляди вашої доньки, почніть зі своїх власних. Уникайте критикувати свій зовнішній вигляд або зовнішній вигляд інших жінок. Піклуйтеся про себе, правильно харчуйтесь, виконуйте потрібні вправи та спокійно ставтесь до свого зовнішнього вигляду. Ніхто не може відповідати тому недосяжному ідеалу краси, який багато хто з нас малює у своїй уяві, але всі ми можемо прагнути до того, щоби здебільшого нам подобалось те, як ми виглядаємо, і нам було б комфортно із самими собою.

Ось кілька порад:

  • Кажіть про це. Порозмовляйте з вашою донькою про психологічний тиск, який породжує бажання бути красивою та стрункою. Якщо ви чи вона хотіли би щось покращити у своїй зовнішності, знайдіть здорові способи досягти цього без форсування й ажіотажу. Спільні заняття плаванням або бігом – не тільки відмінний спосіб залишатись у формі, вони також допоможуть зміцнити ваші теплі й довірливі стосунки.
  • Пишайтеся своєю зовнішністю, але не надто. Покажіть вашій доньці, як це добре і приємно піклуватися про себе, який це дає внутрішній комфорт і рівновагу, але також підкреслюйте важливість розвитку глибоких якостей людини, її особистості, характеру, які мають набагато більше значення для життя й самореалізації.
  • Не робіть негативних зауважень (коментарів). Зосередьтесь на позитивних моментах вашої зовнішності й зовнішності вашої доньки. Замість нарікати на те, які гладкі у вас ноги, скажіть краще, які вони сильні й витривалі, як вони допомагають вам здійснювати 5-кілометрові пробіжки. Любіть своє тіло – і ваша донька буде любити своє!
  • Скажіть їй, що вона не тільки гарна, а й талановита. Нехай вона знає, що ви вважаєте її красивою, але хваліть її за те, що вона вміє й любить робити. Скажіть, наприклад: «У тебе дуже приємний голос» або «Ти вмієш вдало використовувати поєднання фарб», це сприятиме зміцненню її впевненості в собі й переконає вашу доньку в тому, що вона має неабиякі здібності.

Коли дівчатка й мами не загострюють пильної уваги на своїй зовнішності, вони можуть насолоджуватись більш важливими захопленнями й заняттями, які приносять радість, надихають і роблять кожний день наповненим і цікавим.

Гість
Оцініть матеріал