Оцініть матеріал

Поради батьку, який виховує доньку

Поради, що допоможуть батьку побудувати теплі стосунки з донькою в її дитинстві та юності

Поради батьку, який виховує доньку

Перспектива народження дівчинки деякими молодими татами може сприйматися з певним відтінком схвильованості. Найчастіше їм усе-таки хотілось би порадіти синові... За допомогою простих порад, запропонованих у даній статті, батьки зможуть установити особливий зв'язок зі своїми доньками, який збережеться протягом усього життя.

Татусь і донечка – унікальна пара. Шановний татусю, донька дивиться на вас, як на свого головного чоловіка, тому дуже важливо, щоб фундамент таких дорогоцінних стосунків було закладено вами якомога раніше, і теплий родинний зв'язок підживлювався на всіх етапах дитинства вашої дівчинки.

Донечки віку немовляти

Ви не можете виносити дитинку в лоні свого тіла, але ви, безсумнівно, можете виносити її у своїй свідомості та своїх уявленнях. На перший погляд, перспектива стати батьком доньки може здатися складною, а для когось навіть не зовсім бажаною, адже в розумінні чоловіка зазвичай існує трохи інше уявлення - про те, як виховувати хлопчика. Але повірте, кожна дівчинка, навіть у віці немовляти, потребує вас, вашого особливого й неповторного батьківського тембру голосу, який стане для неї ключем до початку її майбутньої романтичної історії.

Чотири поради для побудови стосунків з вашою крихіткою:

 • 1. Негайно реагуйте на будь-який плач вашої донечки, при цьому ви можете просто щось сказати або наспівати. Коли вона почує ваш низький голос, до неї дуже скоро повернеться спокій.
 • 2. Перевдягання вашої дитини, наприклад, зміну памперсів або сорочечки, перетворіть на невеличку подію. Кажіть і співайте все, що вам тільки захочеться й буде до душі, і вона буде реагувати на цей процес, як на приємну гру.
 • 3. Тримайте вашу крихітну донечку максимально близько до грудей, ваші рухи повинні бути плавними й ритмічними. Так вона зможе відчути ваш унікальний ритм, який зміцнить потім ваш з нею зв'язок.
 • 4. Як тільки вона починає видавати перше воркування й гуління, долучайтесь до «розмови». Просто відтворюйте їх у відповідь, - і ось ви вже разом розмовляєте та будуєте свої стосунки.

Донечки молодшого дитячого віку

Доньки у віці від року до десяти здатні по-дитячому закохуватись у свого тата. Ви можете помітити, що ваша донечка любить знаходитись поруч з вами, щось вам розповідати й показувати, ловить кожне ваше слово. Вона потребує вашої уваги, тому будьте уважними й чутливими! І нехай ці прояви будуть не епізодичними.

Чотири поради про те, як побудувати стосунки з вашою маленькою дівчинкою:

 • 1. Дівчатка люблять чути похвалу від своїх тат. Коли ви хвалите, будьте конкретними, точними і, звісно, позитивними. При цьому уникайте перехвалювання, адже воно позбавлене належного змісту та значення, просто знайдіть певні моменти, на які й указуйте у схвальній формі – ваша донька буде вам дуже вдячна.
 • 2. Упевненість у собі в дівчаток формується тоді, коли вони відчувають, що їхні батьки ставляться до них з увагою й повагою. Постарайтесь дізнатися про інтереси вашої маленької доньки, так ви зможете порозмовляти з нею про те, чим вона захоплюється. Коли ви проявляєте зацікавленість у тому, що вона робить, дівчинка відчуває, що цікава вам як людина. Це підвищує її самооцінку й, відповідно, зміцнює ваші стосунки.
 • 3. Залучайтесь до шкільного життя. Школа – це центр життя вашої доньки. Цікавтесь ним настільки, наскільки ваша дівчинка цього потребує. Ви можете, наприклад, посидіти поруч з нею, доки вона робить свої уроки, можете допомогти їй виконати завдання або зібрати рюкзак на завтра. Усе, що потрібно!
 • 4. Познайомтесь з її друзями. Друзі теж у центрі життя вашої доньки. Якщо вона товариська й любить галасливі компанії, відвезіть її на посиденьки з подружками або на їхній спільний захід і подивіться зроблені ними (або нею) фотографії. Якщо вона емоційно більш стримана, постарайтеся стати її кращим другом і допоможіть відчути, що ваша донечка гідна любові й не менш прекрасна, ніж інші дівчатка; розкажіть їй конкретно, що дає вам підстави бути в цьому настільки впевненим. Вона повинна дізнатися про це саме від вас.

Доньки підліткового віку

Образно кажучи, ваша донька зараз значно більше своєї власної особистості, і побудова її адекватної самооцінки є ключовим моментом. Коли дівчатка-підлітки доходять висновку, що їхні батьки вірять у них, їхня впевненість у собі зростає.

Чотири поради про побудову стосунків з вашою юною дівчиною:

 • 1. Дівчатка-підлітки потребують особистого простору, але вони також здатні будувати довірливі стосунки, якщо знають, що ви щиро цікавитесь їхнім життям. Спитайте доньку про її заняття, інтереси, захоплення, а також про цікаві шкільні завдання. Вона буде дуже рада тому, що ви хочете про все це дізнатись.
 • 2. Дівчатка-підлітки потребують вашого схвалення, навіть якщо не показують цього безпосередньо. Знайдіть те, що можна похвалити – від красивої сукні до шкільного твору. У глибині душі для своєї доньки ви все ще її чоловік № 1.
 • 3. Поцікавтесь думкою дівчини. Дівчатка-підлітки активно розвивають свої філософські уявлення про життя, особливо коли переходять на етап більш пізнього підліткового розвитку. Ваш інтерес до її думок і світоглядних висновків означає для неї більше, ніж ви можете уявити.
 • 4. Разом з вашою донькою відвідуйте різні місця, тільки ви й вона – нікого більше. Незалежно від того скільки у вас дітей, наскільки ви завантажені вдома й на роботі, вашій донечці необхідно провести певний час наодинці з вами, вона потребує довірливого спілкування, їй важливо пам'ятати й відчувати, що вона є центральною частиною вашого світу.

Гість
Оцініть матеріал