Оцініть матеріал

Якщо малюк ревнує до новонародженого

Поради батькам про те, як запобігти виникненню ревнощів і заздрощів старшої дитини до немовляти

Якщо малюк ревнує до новонародженого

У старших братів і сестер найчастіше виникають ревнощі до новонароджених, але, швидше за все, ви як мати не зможете зі спокійною душею дивитись, як ваша старша дитина дивиться на немовля очима, повними заздрощів і ревнощів. На щастя, є способи допомогти вашій старшій дитині відчути себе впевненіше й комфортніше у зв'язку з появою її маленького братика або сестрички.

Дитячі ревнощі до новонародженого можуть мати різні форми. Іноді старші діти кажуть про те, що втомились від немовляти або хочуть, щоб його «відправили назад». В інших випадках вони можуть, навпаки, підійти до немовляти надмірно близько чи обійняти його занадто міцно.

Щоб захистити вашого малюка від заздрощів і ревнощів, важливо зробити так, щоб він не відчував, що його замінили новою дитиною або що він випав із загальної картини родини. Далі мова піде про те, як зробити так, щоб ваша старша дитина відчувала себе настільки ж оточеною любов’ю та увагою, як і новонароджена, тобто про те, як припинити ревнощі ще в зародку.

Поясніть потреби новонародженого

До появи новонародженого в сім’ї ваш малюк був центром вашого світу. Тепер йому доводиться ділити вашу увагу з кимось іще, що (зі зрозумілих причин) йому неприємно. Скажіть йому, що ви любите і його, і новонародженого абсолютно однаково, але немовлята дуже потребують мами. Нехай він відчує себе не менш особливим і рідним, покажіть вашому малюку його дитячі фотографії, на яких він теж малесенький і лежить у вас на руках, розкажіть йому про схожість між ним і новонародженою дитиною.

Навчіть вашого малюка ніжності

Іноді старші діти можуть бути трохи грубими з немовлятами просто тому, що не розуміють, наскільки вразливими можуть бути новонароджені. Допоможіть вашому малюку зрозуміти, що його рідний братик або сестричка ще занадто маленькі, щоби грати з ними просто зараз, зате ваш малюк може дати новонародженому потриматися за свій палець, представити його своїм м'яким іграшкам і порахувати пальчики на його ручках. Ви можете спочатку потренуватися зі своїм малюком на ляльці, при цьому повторюючи такі слова: «Дивись: ніжно, делікатно – ось як ми можемо доторкнутись до нього».

Нехай малюк відчує себе важливим

Дуже важливо, щоб ваш малюк дізнався про те, наскільки важливо й почесно бути старшою дитиною. Залучайте його до турботи про немовля і, якщо він просить, заохочуйте, наприклад, бажання потримати пляшечку під час годування, завжди кажіть йому про те, як пощастило його молодшому братику або сестричці, що в нього (у неї) є такий чудовий старший брат. Коли йому захочеться проявити ніжність і притиснутись до новонародженого, розташуйте їх разом на дивані або дозвольте йому посидіти на ваших колінах.

Плануйте окремий час для кожного

Швидше за все, ваш малюк позбавлений того особливого часу, який проводив з вами раніше, ще до того, як у родині з'явилась новонароджена дитина, тому постарайтеся продумано розподілити час між двома дітьми. Плануйте так, щоб, наприклад, доки тато годує немовлятко, ви приділяли весь свій час тільки старшій дитині, обійміть її, почитайте разом з нею. Нехай вона відчує, що не втратила вашої уваги та любові.

Гість
Оцініть матеріал