Оцініть матеріал

Велике значення самодисципліни для дітей

Шість сфер життя, в яких дітям необхідна самодисципліна як важливий фактор успіху

Велике значення самодисципліни для дітей

Самодисципліна – це одна із життєво важливих навичок людини та вінець виховних стратегій дисципліни. Діти з добре розвиненим почуттям самодисципліни здатні робити здоровий вибір навіть тоді, коли батьки не стоять у них за спиною й не кажуть їм про те, що треба робити. Більше того, згідно з дослідженнями, діти, які розвивають у собі навички самодисципліни, живуть більш щасливим життям і піддаються меншій кількості конфліктів та емоційних переживань.

Є кілька сфер, в яких самодисципліна зумовлюватиме здоров'я дітей і формуватиме їх відповідальними людьми.

1. Здорові звички

Дітям важливо набути навички самодисципліни для здорового способу життя.

Діти повинні розуміти важливе значення достатньої кількості часу для сну, правильного раціону харчування та систематичних фізичних вправ. Коли в дитинстві вони навчені самодисципліни в турботі про своє тіло, то в дорослому віці, найімовірніше, також будуть прихильниками здорового способу життя.

Важливо, щоб дитина сама усвідомлювала, що не корисно з'їдати десять тістечок відразу, а не відмовляла собі в цьому лише тому, що «Мама каже, що нездорова їжа – це погано». Дитина зі здоровою самодисципліною може за допомогою власної сили волі самостійно приймати правильні рішення, навіть якщо вони їй не подобаються.

2. Робота

Діти, самодисципліновані в роботі, більш мотивовані на виконання своїх домашніх обов'язків і шкільних завдань. Коли вони дорослішають, то вчасно приходять на роботу та відповідально ставляться до виконання своїх професійних обов'язків.

Діти з розвиненим почуттям самодисципліни частіше пишаються собою й поважають себе за результати виконаної ними роботи.

Батькам дуже важливо показувати своїм дітям приклад відповідального ставлення до справи. Якщо ви просите дитину частіше читати, а вона ніколи не бачила, як ви відкриваєте книгу, ваші слова, імовірно, не будуть ефективними. Демонструйте дитині відповідальну поведінку, і вона буде орієнтуватись на неї, виконуючи свої завдання.

3. Соціальна взаємодія

Коли діти набувають міцні навички самодисципліни в умовах соціальних відносин, то поводяться менш імпульсивно. Вони не виголошують зопалу безглуздості та здатні обмірковувати форму й доцільність своєї реакції.

Самодисципліновані діти часто добре виховані, поводяться чемно. Це допомагає їм розвивати та підтримувати дружні стосунки.

Вони також менш схильні до пліток чи приєднання до групи дітей, які дражнять іншу дитину. Навпаки, самодисципліна допомагає їм вирішувати конфлікти мирним шляхом і дає більше можливостей для позитивної соціальної взаємодії з однолітками.

4. Управління фінансами, капіталом

Діти, які навчаються самодисципліни в користуванні грішми, здатні економити і свої витрати здійснювати обмірковано. Це важлива навичка, яка може допомогти дитині приймати правильні фінансові рішення протягом усього життя.

Доцільно якомога раніше розпочати навчання дітей фінансової дисципліни. Для цього вчіть їх самодисципліни за допомогою можливості заробляти кишенькові гроші. Установіть правила грошових витрат і навчіть дитину ставити перед собою короткотривалі й довготривалі фінансові цілі.

5. Контроль емоційного стану

Коли діти вміють контролювати свої емоції, вони володіють прийнятними способами самовираження в тій чи іншій ситуації. Дітям важливо навчитися справлятись із негативними емоціями та почуттями, такими як розчарування, фрустрація, гнів, досада, сум'яття і т. п.

Діти також повинні вчитись керувати позитивними емоціями, такими як захоплення або передчуття чогось чудового. Іноді вони погано поводяться тільки тому, що не можуть стримати своєї схвильованості у зв'язку з певною радісною подією або хизуються перед друзями, бо хочуть, щоб усі знали, якого успіху вони досягли. Тому важливо навчити дітей уміти справлятись з емоціями соціально прийнятним способом.

6. Тайм-менеджмент (управління своїм часом)

У сучасному світі досягти самодисципліни в організації свого часу і його ефективного використання досить важко. ТВ-шоу, що змінюються одне за одним, відеоігри та комп'ютери відволікають дітей від виконання завдань.

Уміння раціонально розподіляти свій час допомагає дітям домогтись успіху в багатьох сферах життя. Діти, які навчились раціонально використовувати свій час, більш успішні в навчанні, а в дорослому віці – у роботі та взаєминах.

Гість
Оцініть матеріал