Оцініть матеріал

Конструювання роботів: коли починати дитині?

Робототехніка – наука майбутнього, тому знання і навички, отримані під час конструювання, напевно, стануть у пригоді

Конструювання роботів: коли починати дитині?

Сучасне життя відрізняється максимально інтенсивним ритмом: постійно з’являються нові технології, винаходять нові матеріали й застосовують досконаліші методики. Щоб відповідати вимогам роботодавця, будь-якій людині потрібно показувати високий рівень знань і навичок.

Особливістю наступних 10–15 років буде поступовий перехід від людської праці до автоматизованого виробництва. У перспективі роботи повністю замінять людей в найважливіших галузях уже за 50–60 років.

У таких умовах стають затребуваними професії, пов’язані з розробкою, проєктуванням, створенням і обслуговуванням робототехніки. Конструювання роботів, що відповідають заданим параметрам та вимогам, стає першочерговим завданням для людства.

Саме тому нині в багатьох школах вводиться нове поняття – «STEM-освіта». Це абревіатура, яка розшифровується так:

  • Science – наука;
  • Technology – технологія;
  • Engineering – інженерна справа;
  • Math – математика.

STEM-освіта дає змогу дитині краще підготувати себе до майбутніх реалій, бо спрямована на розуміння новітніх технологій, вирішення будь-яких проблем, що виникають, розвиток інноваційного та, найчастіше, нестандартного мислення. Відтепер навчання стає комплексним, адже ці чотири напрями дуже тісно пов’язані й перетинаються.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина відповідала найвищим стандартам і вимогам сучасного світу технологій, щоб вона отримала хорошу освіту й високооплачувану роботу, можна почати з малого – придбати спеціалізовані набори для самостійного конструювання робототехніки.

STEM-принципи, які об’єднують технології, інжиніринг, математику й науку, можна зрозуміти швидше і простіше, використовуючи дитячі конструктори роботів, які розраховані на різний вік. Деякі варіанти підійдуть навіть для дітей 3–4 років.

Найкращі комплекти для робототехніки

Вибір редакції

LEGO BOOST Creative Toolbox

4 708 грн

Купити

Найкращий за ціною-якістю

14 в 1 Educational Solar Robot

375 грн

Купити

Найменшій дитині

Magformers

1 499 грн

Купити

Найдоступніший

Robotic Hand

279 грн

Купити

Для молодшого школяра

Remote Control Machines

2750 грн

Купити

Найдорожчий

LEGO Mindstorms

10 273 грн

Купити

Чому комплекти робототехніки – добра інвестиція?

Залучаючи своїх дітей до сучасних ігор із роботами, ви ненав’язливо підштовхуєте їх самостійно вивчати основи інженерної справи, математики та інших природничих наук. Дитина починає пізнавати основи програмування та оволодівати відповідними навичками вже в ранньому віці.

Як результат – вона розвивається інтелектуально, вчиться самостійно вирішувати проблеми, шукає шляхи розв’язання задачі, розбиваючи її на кілька основних блоків і етапів. Це дає змогу впевнено зростати в інтелектуальному плані, ставати більш підготовленим до високих вимог світу, що повсякчас технологічно прогресує.

Що робить набір для конструювання роботів хорошим?

Перш ніж вибрати й купити для своєї дитини перший набір для конструювання робототехніки, дайте відповідь для себе на кілька запитань.

  • Наскільки цей конкретний набір буде цікавим і захопливим для вас і ваших дітей? Вам потрібно вибрати щось, що постійно підтримуватиме інтерес дитини до кінцевого результату або дасть вам змогу збирати робота спільно.
  • Що входить у комплект? Скільки деталей і які саме елементи в конкретному наборі для будівництва робота? Це досить важливо, адже найпростіші варіанти складаються всього з кількох компонентів, водночас складні конструктори мають сотні запчастин.
  • Яка функція набору? Можна складати програму для робота, вивчати різні типи джерел енергії тощо.
  • Чи легко користуватися інструкціями і наскільки доступним є опис процесу збирання? Важливими для кінцевого результату є не лише докладні інструкції, а й здатність правильно розуміти їх. 

Якість продукту загалом

Який ваш максимальний бюджет? Деякі комплекти робототехніки можуть бути досить дорогими – зазвичай це залежить від складності та функціональності пристрою, котрий можна зібрати.

Чи безпечні деталі для вікової групи вашої дитини? Є набори, що містять невеликі металеві болти, електричні компоненти й інші дрібні деталі, які можуть бути небезпечні, якщо їх проковтнути. Переконайтеся, що комплекти відповідають віку та здібностям дитини.

Створення роботів із нуля – коли й із яких наборів почати вивчення робототехніки

Як і будь-яку іншу науку, робототехніку краще вивчати з раннього віку. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина досягла успіху в цій сфері, починати ознайомлюватися з найпростішими конструкторами можна і в 3 роки. Поки що роботи сприйматимуться як іграшки, але саме в цьому віці дітей уже цікавлять технічні сторони питання.

У 3–4 роки починає зароджуватися абстрактне мислення, яке є основою словесно-логічного мислення дорослих. Робототехніка з малих років дасть змогу дитині розвиватися набагато швидше: уже до 13–14 років такі діти хочуть і вміють учитися самостійно, пізнаючи навколишній світ і творячи щось нове.

Що рекомендувати для найменших? Безумовно, найпростіші конструктори типу Lego, що складаються з мінімальної кількості деталей і здатні зацікавити 3–4-річну дитину. Із 5–6 років можна купувати складніші конструктори, які мають багато елементів.

У цьому віці важливо тренувати дрібну моторику рук. У дитини «розквітає» фантазія. Вона починає розуміти причиново-наслідкові зв’язки, ставити перед собою цілі й досягати їх поетапно. Збирання роботів – найкращий тренажер для допитливого дитячого розуму.

Із 13–14 років дитина починає самостійно програмувати, у цьому віці корисними будуть комплекти на логічних елементах типу Arduino. Далі все залежить від нахилів і здібностей – хтось знаходить себе в складному багаторівневому програмуванні, а комусь до душі конструювання роботів із заданим функціоналом.

Вибираємо комплекти

Magformers

Із чого почати малюкам? Із найпростіших конструкторів! У категорії «Для найменших» ми рекомендуємо магнітні конструктори Magformers. Поки це ще не суто робототехніка, але такі набори дають основи розуміння тривимірних моделей і конструкцій.

Ласкаво просимо в чудовий світ Magformers – інтелектуального магнітного конструктора! У кожному з 30 геометричних елементів кольору веселки є магніти, що вільно обертаються, їх легко з’єднувати один з одним.

Використовуючи свою уяву, діти можуть створювати будь-що: тварин, будівлі, автомобілі й багато іншого! Кожен магнітний елемент складається з 18 квадратів, 12 трикутників і має різнобарвний зворотний бік. Також є буклет, де продемонстровано, як створювати 3D-конструкції з плоских 2D-елементів. Конструктор тренує моторику та сприяє розвитку мозку за допомогою інтерактивної гри.

Robotic Hand

У категорії «Найдоступніша ціна» ми пропонуємо конструктор від KidzLabs серії Robotic Hand. Він підійде дітям від 7 років. За допомогою деталей набору можна зібрати автоматизовану механічну руку з повністю рухливими пальцями й реалістичними хапальними рухами!

Створена рука схожа на людську. Після складання її ви можете використовувати важелі для руху окремими частинами конструкції, щоб зрозуміти, як працює справжня кінцівка.

Ця унікальна роботизована рука ідеальна для дітей, захоплених наукою. Комплект сприятиме розвитку інженерних навичок, він поєднує в собі навчання і захопливу гру.

Remote Control Machines

Переможець у номінації «Найкращий варіант для молодшого школяра». STEM-набір дає змогу конструювати власні моторизовані транспортні засоби й машини та керувати ними за допомогою бездротового пульта. Рекомендуємо його дітям від 6–7 років.

Ви можете зібрати до 10 моделей: бульдозер, автомобіль, зокрема старовинний або гоночний F1, кран, плуг, екскаватор, роботизований маніпулятор і триколісний транспорт тощо. Кожна з них демонструє різні способи використання елементів, що входять до комплекту.

Шестикнопковий інфрачервоний пульт дає змогу дистанційно керувати трьома різними двигунами одночасно. Ці двигуни також можна об’єднувати в різних конфігураціях для створення складних транспортних засобів і машин. Єдиним обмеженням є ваша уява.

Комплект містить три мотори, пульт дистанційного керування, тримач батареї і будівельні блоки. Чому не зібратися б разом з іншими малими інженерами, щоб створити фантастичний і функціональний пристрій?

Докладний опис з інструкціями, який входить у цей комплект, містить ілюстровані покрокові етапи конструювання, допомагаючи вашій дитині зрозуміти основи механіки, розвивати навички творчого мислення та зорово-моторну координацію.

LEGO Mindstorms

У номінації «Найдорожчий набір» – один із найскладніших комплектів, який можна рекомендувати для любителів робототехніки та ентузіастів STEM віком від 10 років. Конструктор містить 949 деталей, тому потребує від дитини надзвичайної концентрації та уваги, однак результат того вартий!

Комплект дає змогу працювати над проєктами з програмування та керувати інтерактивними іграшковими створіннями. Це надихає й мотивує!

За допомогою цього набору 5-в-1 діти набувають основних STEM-навичок, вони конструюють, програмують, розважаються з розумними творіннями й дронами-роботами, що стріляють ракетами, грають м’ячем, водять машину й виконують інші дії.

Із цього набору діти можуть зібрати Charlie, Tricky, Blast, MVP і Gelo – цілих 5 роботів із різними здібностями! Кожну модель можна програмувати за допомогою додатка, скачавши його в AppStore або PlayMarket. Він містить усе необхідне для програмування в інтерфейсі Scratch, докладні електронні інструкції щодо збору, кілька десятків завдань.

Blast – робот-будівельник, який легко пробиває собі шлях через будь-які перешкоди. Blast може бути неперевершеним командиром, якщо запрограмувати його сканувати простір і стріляти дротиками. Це найкращий охоронець для дитячої кімнати!

Charlie – веселий робот-помічник, який завжди готовий вам «дати п’ять». Також він знає кілька танців, чудово грає на барабанах, може доставити невеликий вантаж.

Tricky – найкращий спортсмен. Кодуйте його, щоб підготувати до роботизованих футбольних чи баскетбольних змагань.

Gelo – ваш чотириногий друг-робот. Це майже «справжня собака», яка слухає команди, ходить, уникає перешкод і навіть може робити деякі трюки.

MVP – модульна транспортна платформа, що дає змогу сконструювати й закодувати багі, підйомний кран, танк або вантажний автомобіль.

LEGO BOOST Creative Toolbox

Беззаперечний переможець у категорії «Вибір редакції», який можна рекомендувати для дітей віком від 7 до 14 років. Створюйте, кодуйте і грайте з LEGO Boost Creative Toolbox, покращуючи свої навички конструювання роботів!

За допомогою цього дивовижного набору можна побудувати багато всього. Скінчивши свою першу модель, вирішуйте – перевірити її максимальні можливості або перебудувати на щось зовсім інше!.

Що можна сконструювати? Верні – самохідний крокуючий робот, який запускає дротики зі своєї зброї, встановленої на плечі! Ви можете поговорити з Верні. Він навіть здатен виражати емоції, що відображають його поточний настрій. Запрограмуйте поведінку Верні. Робот може рухатися у всіх напрямках із різною швидкістю, бачити предмети й розрізняти кольори, відчувати відстань, хапати й переносити вантаж.

M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4) – міцний універсальний автомобіль із чотирма різними насадками для інструментів. Зберіть M.T.R.4 і випробуйте весь його функціонал, виконуючи безліч захопливих завдань.

Guitar 4000 – створіть свій перший робочий музичний інструмент із функцією зміни висоти звуку й звуковими ефектами. Навчіться грати на ньому найпростіші мелодії та запалюйте на вечірці!

Кіт Френкі – інтерактивний домашній улюбленець, який грається й муркоче. Тільки не забудьте годувати його правильною їжею!

AutoBuilder – створюйте справжні мініатюрні моделі LEGO®, кодуйте й керуйте ними!

Ви можете керувати своїми творіннями за допомогою планшета чи смартфона, завантаживши безкоштовний додаток з AppStore або PlayMarket. Він також містить цифрові інструкції щодо збору LEGO, цікаві завдання, розроблені для кожної моделі, та ідеї, які пробудять вашу уяву. Просте у використанні, інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення легко освоїти. У наборі є ігровий килимок для виконання завдань і настінний плакат LEGO BOOST!

14 в 1 Educational Solar Robot

Переможець у категорії «Найкраще співвідношення ціни і якості». Робототехніка не обов’язково є дорогим захопленням, і цей набір тому приклад. Освітній комплект на сонячних батареях «14 в 1» можна перетворити на безліч кумедних роботів.

Цей набір призначений для вивчення дії сонячної енергії шляхом створення різних функціональних проєктів. Деталі просто змикаються, щоб полегшити складання.

Можна працювати над проєктами двох рівнів. Проєкти першого рівня розроблено так, щоб їх було легко й весело збирати навіть початківцю. Це Beetle-Bot, Boat-Bot, Dog-Bot, Turtle-Bot, Walker-Bot, Wheel-Bot і Quadru-Bot.

Проєкти другого рівня досить складні. Вони особливо цікаві тим, хто вже має хороші навички конструювання. Це Auto-Bot, Crab-Bot, Row-Bot, Slither-Bot, Surf-Bot, Zombie-Bot і Roly Poly-Bot.

Кожен робот живиться від невеликої сонячної панелі, полярність якої регулюється для зміни напрямку обертання двигуна. Прозорий корпус дає змогу бачити рух шестерень. Цей комплект рекомендують для дітей віком від 10 років і старших.

Гість
Оцініть матеріал