Оцініть матеріал

Як допомогти дитині зберігати дружбу на відстані

Нові інструменти для відеозв'язку допомагають дітям підтримувати взаємини з друзями і родичами на відстані

Як допомогти дитині зберігати дружбу на відстані

Багатьох батьків турбує надмірна захопленість дітей гаджетами. Однак вони можуть приносити і користь, особливо якщо мова йде про спілкування з друзями після переїзду або з родичами, які живуть в іншому місті.

Психологи стверджують, що, коли діти активно спілкуються за допомогою відеозв'язку з друзями та родичами, вони надають стосункам з ними ще більше цінності. Завдяки новим програмам і сервісам таке спілкування стає максимально простим. У дітей від 6 років і старших є практично необмежені можливості спілкуватися через чати й відеозв'язок.

Ще 100 років тому члени сім'ї жили ближче один до одного. Сьогодні багато що змінилося – у деяких сім'ях батьки можуть працювати в іншому місті і бачити своїх дітей тільки на вихідних. І в таких умовах особливо важливими стають технології, які дозволяють спілкуватися на відстані. Розглянемо кілька способів, як допомогти дитині зміцнити дружбу й сімейні узи за допомогою нових технологій.

1. Якомога раніше ознайомте дитину з технологіями відеозв'язку

Педіатри рекомендують взагалі не давати електронні гаджети дітям, молодшим від півтора років. Однак для відеозв'язку з рідними і друзями можна зробити виняток, тому що особисте спілкування дуже важливе для маленьких дітей. У процесі особистого спілкування діти краще вчаться і розвивають необхідні навички, навіть якщо співрозмовник знаходиться по інший бік екрану.

У 2016 році американські психологи провели дослідження, у якому взяли участь діти 1–2 років. Протягом 1 тижня перша група дітей вчили нові слова і поняття, спілкуючись з учителем за допомогою відеозв'язку, а друга переглядала заздалегідь записані відео. У результаті діти, які спілкувалися через відеозв'язок, краще розвивали пізнавальні навички і згодом впізнавали в реальному житті людей, яких вони бачили у чаті.

2. Забезпечте якість відеозв'язку

Не весь час, який дитина проводить за екранами гаджетів, однаково шкідливий для неї. Медичні дослідження, присвячені якості сну, показали, що поганий сон і депресивні стани від надмірного використання гаджетів пов'язані радше з низькою якістю відео, ніж з надмірним часом, який дитина проводить за екраном. Тому при правильному використанні комп'ютерів і смартфонів відеочати можуть приносити дитині користь.

Розмови по відеозв'язку підходять для маленьких дітей, проте при цьому варто враховувати вік дитини. Це стосується не тільки розмов з друзями або родичами, а й перегляду роликів, ігор тощо. Переглядайте ролики разом з дитиною і обговорюйте побачене – так ви додасте вашим заняттям більше інтерактивності.

3. Обговорюйте з дитиною використання технологій

Дитина може по-різному використовувати електронні гаджети. Якщо вона дивиться ролики або грає в комп'ютерні ігри, вона просто пасивно споживає контент. Однак можна використовувати гаджети і в освітніх цілях: читати книги, вивчати математику та інші предмети.

Поговоріть з дитиною про те, як можна взяти від інтернет-технологій максимальну користь. Якщо вона просто гортає стрічку в Instagram, це пасивне споживання контенту. Якщо ж вона спілкується по відеозв'язку з бабусею і дідусем, які живуть в іншому місті, це важливо. Це зміцнює зв'язок між поколіннями.

4. Слідкуйте за контактами і розмовами дитини в Інтернеті

Безпека дитини завжди повинна бути в авторитеті. Існують спеціальні програми, за допомогою яких батьки схвалюють кожен новий контакт, перш ніж дитина зможе з ним спілкуватися, і які надають можливість видаляти контакти у будь-який момент. Також за допомогою програм батьки можуть стежити за листуванням дитини.

5. Слідкуйте за тим, скільки часу дитина проводить за екраном

Коли дитина сидить за комп'ютером або використовує смартфон для спілкування чи листування надто довго, це може шкодити іншим важливим заняттям.

За допомогою спеціальних програм можна переводити комп'ютер у режим сну. Таким чином можна обмежити час, який дитина проводить за екраном.

Гість
Оцініть матеріал