Оцініть матеріал

Ідеї для підготовки малюків до дитячого садка

Як у захоплюючій формі підготувати дитину до садочка та забезпечити їй там комфортне перебування

Ідеї для підготовки малюків до дитячого садка

У цій статті даються ті прості поради, до яких батьки можуть звертатися щодня, які допоможуть підготувати дитину до перебування в дитячому садку, до успішного набуття нових знань та спілкування з іншими дітьми навіть без відриву від повсякденних турбот.

1. Читайте вашій дитині щодня. Знайдіть книги з простими та зрозумілими історіями й допоможіть їй замислитись над тим, що вона бачить на картинках і чує в сюжеті оповідання. Порозмовляйте з дитиною про те, що сталось на різних етапах розповіді. Якщо необхідно, уточніть і роз'ясніть їй деякі нюанси сюжету.

2. Грайте у гру «Що за звук», і нехай ваша дитина спробує вгадати, звідки виходить цей звук, що його видає і за рахунок чого.

3. Придумайте якихось героїв і кожний грайте свою роль. Ви й ваша дитина можете сміливо претендувати на те, щоб «бути» ким завгодно!

4. Нехай під час купання, обіду або в будь який інший час ваша дитина придумає й розповість вам цікаву історію.

5. Грайте на вулиці! Бігайте, стрибайте, грайте у класики, хованки чи в м'яча.

6. Зробіть щось разом за допомогою ножиць і клею. Із взуттєвої коробки можна виготовити ляльковий будиночок або «автомобіль». Зі старих шкарпеток виходять кумедні маріонетки. Велика картонна коробка може стати для них сценою.

7. Нехай ваш малюк допоможе вам по господарству, використовуючи віник, ганчірку для протирання пилу, поллє квіти або розсортує за кольорами свої шкарпетки для прання. Таку роботу можна перетворити на кумедний спосіб навчитися чогось корисного.

8. Зробіть музичні інструменти і грайте на них. Використовуйте паперові рушники (для шелесту), старі каструлі, пластмасові відра, бляшані банки (без гострих країв), картон і ще що-небудь, з чого можна отримати звук. Грайте разом під звучання пісні по радіо чи влаштуйте свій власний маленький «концерт».

9. Під час прогулянки або походу в магазин допоможіть дитині озирнутися навколо й почати досліджувати навколишній світ. Поспостерігайте за великими машинами на будівництві й порозмовляйте з дитиною про те, що вони роблять і для чого створені. Нехай вона відчує на дотик кору різних дерев. Порахуйте кількість пелюсток на квітці й порозмовляйте про те, чим відрізняються один від одного різні птахи. Звертайте увагу на все, що потрапляє в поле зору дитини.

10. Намагайтеся дотримуватись одного й того ж часу для прийому їжі та перекусів, нехай ваша дитина росте, харчуючись за продуманим графіком. Давайте здорову їжу не тільки дитині, а й їжте її самі як приклад для свого малюка.

11. Звертайте увагу на зір вашої дитини. На перший погляд здається, не просто зрозуміти, що маленька дитина має проблеми із зором. Звертайте увагу на такі непрямі ознаки: чи спотикається вона, мружиться чи підносить книги занадто близько до обличчя. Якщо ви вважаєте, що проблема все-таки існує, покажіть дитину окулісту.

12. Чітко та зрозуміло розкажіть своєму малюку про те, якої поведінки ви від нього очікуєте (і вдома, і в дитячому садку, і під час ігор з дітьми на майданчику). Наприклад, треба завжди казати «будь ласка» і «дякую», тримати дорослого за руку при переході через вулицю, не розмовляти з незнайомими людьми, правильно поводитися з іграшками, проявляти повагу до старших тощо.

13. Дайте вашій дитині можливості грати як самій, так і з іншими дітьми. Організовуйте ігровий час, запрошуючи малюків у гості до вас додому.

14. Використовуйте ляльок, щоб навчити вашу дитину піклуватися про іншу людину або просто проявляти небайдужість та увагу. Скажіть про ляльку: «Ой, дитинка плаче. Я думаю, їй треба поміняти підгузок», і покажіть дитині, що саме треба зробити для цього.

15. Уявіть, ніби ви два старих друга, які давно не бачились, а зараз зустрілися й вирішили посидіти в кафе, випити по чашці кави. Накрийте стіл, сядьте й почніть розмову. В ігровій формі ви можете сказати, наприклад, так: «Давно не бачились! Розкажи мені свій найсмішніший випадок за тиждень» або «Що цікавого ти дізналася вчора від своїх маленьких друзів?».

16. Грайте в ігри зі скакалкою. Покладіть її прямо на землю й попросіть дитину уявити, ніби вона ходить у цирку по канату. Можете покрутити її над землею, а дитина в цей час буде через неї стрибати. Потім покладіть її у вигляді кола й попросіть дитину стрибати то в коло, то з нього спочатку двома ногами, а потім на одній ніжці. Ви можете разом придумати якісь нові трюки.

17. Уявіть, ніби ви в ресторані, де по черзі приймаєте один в одного замовлення.

18. Розкажіть дитині про основні покажчики на дорозі, про пішохідний перехід, знаки зупинки, маркування на коробці від пластівців тощо.

19. Допоможіть дитині краще вивчити звуки й літери. Грайте в такі ігри, як «Що починається з літери «м»?» або «Що закінчується на літеру «т»?».

20. Попросіть дитину розповісти вам про те, що хороше й цікаве вона зробила сьогодні та що було найбільш пізнавальним. Уважно слухайте її та проявляйте щиру зацікавленість.

Гість
Оцініть матеріал