Оцініть матеріал

Заняття, які допоможуть дітям розвинути здорові звички

Поради, які допоможуть вам прищепити дітям здорові звички і створити сприятливу атмосферу у сім'ї

Заняття, які допоможуть дітям розвинути здорові звички

Ви намагаєтеся привчити дитину їсти овочі але кожен раз вона відмовляється навідріз. Ви б хотіли, щоб кожен день вся сім'я збиралася за вечерею але завжди у когось знаходяться невідкладні справи. Всі члени вашої сім'ї розуміють, наскільки важлива фізична активність, але у вихідні ви не йдете на стадіон, а дивитеся телевізор.

Мабуть, кожному знайомі такі ситуації. Але навіть незважаючи на стрімкий ритм життя і завантаженість справами, можна навчитися вести здорове і щасливе життя. Розглянемо кілька порад про те, як цього досягти.

1. Вирощуйте овочі на власному городі. Хочете, щоб вашим дітям подобалося їсти овочі? Вирощуйте їх у себе вдома. Купіть насіння і посадіть його на городі разом з дітьми. Доглядайте за рослинами разом: поливайте їх щодня і спостерігайте за тим, як вони ростуть. Поговоріть з дитиною про те, як вона думає, коли рослина виросте і дасть плоди. Якщо ви не маєте достатнього досвіду у вирощуванні рослин, не хвилюйтеся. Багато овочевих культур (наприклад, морква, кабачки, огірки, помідори тощо) невибагливі виростити їх досить легко.

2. Готуйте їжу разом. Якщо ви готуєте їжу разом з дитиною, ви можете розвинути у неї здорові харчові звички, а також зміцнити спілкування і емоційний зв'язок із нею. Якщо у вас велика сім'я і ви не хочете, щоб на кухні було занадто багато людей, керуйтеся принципом «розділяй і володарюй». Приготуйте вечерю разом з одним із дітей, а наступного дня дозвольте зробити те ж саме чоловікові разом з іншою дитиною.

3. Збирайтеся разом. Якщо ви щоранку поспішайте на роботу, а ввечері зайняті робочими зустрічами або тренуваннями з фітнесу, вам може бути важко збиратися усією сім'єю за вечерею. Але намагайтеся хоча б раз на день вживати їжу разом з сім'єю. Неважливо, буде це сніданок чи вечеря. Збирайтеся разом і говоріть про те, як пройшов день у кожного з вас.

4. Зробіть ваш раціон кориснішим. Вам не обов'язково вмовляти дітей їсти корисну їжу. Корисне харчування це може бути весело. Дозвольте кожному члену сім'ї вибрати страву, яку ви готуватимете один-два рази на тиждень. Але при цьому встановіть певні правила: у раціоні має бути білок, корисні вуглеводи і клітковина. Ходіть разом з дитиною купувати продукти, заохочуйте її допомагати вам вибирати фрукти та овочі. Вносьте невеликі зміни у ваш звичний раціон: наприклад, якщо дитина любить піцу, готуйте її з вегетаріанських продуктів.

5. Проводьте час на вулиці. Ви можете просто гуляти, кататися на велосипедах, на роликах або ходити на спортивний майданчик. Кожне з цих занять допоможе вам і дитині проявляти фізичну активність. У вихідний день замість того щоб увімкнути дитині мультфільми, погуляйте з нею в найближчому парку або заплануйте поїздку по околицях на велосипедах. Замість походу в кінотеатр пограйте у футбол або бадмінтон на найближчому спортивному майданчику.

6. Знайдіть час для того, щоб зміцнити емоційний зв'язок із родиною. Щотижня виділяйте час, який ви будете проводити разом із сім'єю. Це може бути спільна вечеря з піцою по п'ятницях, прогулянка у вихідний день або вечір настільних ігор. Яку б ідею для всієї родини ви не придумали, переконайтеся, що у всіх вас є достатньо часу для спілкування.

7. Заохочуйте і підтримуйте близьких. Щастя передбачає також і добре самопочуття. Дитина хвилюється з приводу майбутньої контрольної? Чоловік готується до важливої презентації на роботі? Створіть вдома атмосферу, де всі члени родини будуть підтримувати один одного, і відзначайте успіхи кожного.

Сім порад, розглянутих вище, допоможуть вам розвинути навички здорового харчування і фізичної активності. Ви будете проводити час із сім'єю навіть у найнеспокійніші періоди вашого життя. Це не тільки допоможе створити здорову атмосферу у сім'ї, а й зробить вас більш згуртованими і щасливими.

Гість
Оцініть матеріал