Оцініть матеріал

Батько й донька: як провести час разом

П'ятнадцять способів приємного й корисного проведення часу батька зі своєю донькою

Батько й донька: як провести час разом

Ви коли-небудь спостерігали таку картину: дорослий чоловік у гіпермаркеті жваво котить візок, на якому сидить маленька дівчинка? При цьому він імітує поїзд, видає звуки сигналу, скрипу коліс і голосно оголошує назви станцій. Дитина перебуває в неймовірному захваті й заливається сміхом, дорослі ж навкруги дивляться на чоловіка зі здивуванням. Спершу може здатися, що його поведінка не зовсім адекватна, але не варто робити поспішні висновки. Просто батько вирішив улаштувати для своєї доньки креативну і трохи божевільну пригоду, вийшовши за межі звичних стереотипів і відкривши їй можливості творчого підходу до життя.

Дослідження показали, що сприйняття жінкою самої себе та сприйняття нею чоловіків тісно пов'язане із взаємовідносинами зі своїм батьком у ранньому віці. Батько – це перший чоловік, якого любить дівчинка. Саме батько дає дівчинці уявлення про те, якими насправді є чоловіки та якого ставлення від них варто очікувати.

Бути першим чоловіком у житті юної дівчини – це велика відповідальність і в той же час прекрасна можливість, оскільки вплив батька (або його відсутність) може бути дуже глибоким. Дослідження підтверджують, що дівчата, які мало контактували зі своїми батьками (або не контактували зовсім), частіше кидають школу, долучаються до зловживання наркотиками та алкоголем і вагітніють у підлітковому віці. І навпаки, у сім'ях, де батьки беруть активну участь у вихованні своїх дочок, дівчата виростають упевненими в собі, з повагою ставляться до свого тіла, мають високу самооцінку й готові до життя в «дорослому» світі.

Хоча батьківство – це серйозне заняття, воно може приносити величезну радість. У цій статті запропоновано п`ятнадцять порад батькам, як допомогти своїм донькам вирости впевненими та здоровими, отримуючи при цьому від процесу виховання взаємну радість.

 • «Бешкетуйте» й бавтесь разом з донькою. Ключ до батьківства лежить у тому, щоб не вести себе відповідно до віку. Боріться зі своєю малечею на підлозі, падайте разом на диван, у замет або купу листя, дозволяйте їй осідлати вас і пограйте «в конячку». Це весело, до того ж допомагає налагодити тісніший взаємозв'язок з дитиною. Коли ваша донька стане занадто дорослою для метушні на підлозі або підкидань у повітря, просто міцно обіймайте її й робіть це частіше.
 • Організовуйте імпровізовані пікніки для доньки та її друзів. Перевертаючи шампури на мангалі, скористайтеся шансом познайомитися з людьми поза вашою родиною, які є важливою частиною життя вашої доньки.
 • Ведіть активний спосіб життя і займайтесь разом з донькою. Грайте в ігри, стрибайте зі скакалкою, гуляйте на повітрі, катайтесь на велосипедах, кидайте м'яч у кільце. Дослідження показали, чим фізично активніше дівчинка у своєму дитинстві та підлітковому віці, тим менш імовірно, що в майбутньому вона завагітніє в підлітковому віці, матиме розлади харчової поведінки (нервову анорексію, нервову булімію та ін.), кине школу, буде зловживати наркотиками або стане жертвою принизливих стосунків. Чим більше ми фізично активні, тим більше поважаємо наше тіло – цінуємо його важливість і можливості та не дозволяємо чинити над ним наругу в різних її проявах.
 • Стискайте дитину в обіймах. Киньте на підлогу кілька м'яких подушок і теплих ковдр, запасіться попкорном і разом читайте розповіді або дивіться улюблені фільми доньки. Обійми – це відмінний спосіб створити емоційний зв'язок.
 • Прищеплюйте дитині любов до історії. Знайдіть старі фотоальбоми й покажіть їх доньці. Укажіть її місце на родовідному дереві. Розкажіть їй свої історії про те, яким було життя, коли ви росли, які цікаві події відбувались у той час у країні та світі.
 • Намагайтесь вислуховувати свою доньку. Відпочиньте від газети або футбольного матчу і слухайте не тільки вухами, а й очима. Зосередьтесь на тому, що важливо для неї: про що думає ваша донька, про що мріє, у що вірить, що відчуває. Ставте запитання, щоби привернути її увагу, а потім уважно слухайте її відповіді мовчки. Ваша увага покаже дівчинці, що стан її душі має для вас першорядне значення.
 • Запросіть доньку на побачення. Замовте столик у ресторані, одягніться належно, відкрийте і притримайте для неї дверцята машини, покажіть їй, що означає перебувати в товаристві джентльмена.
 • Беріть участь у її шкільній діяльності. Переконайтеся, що вашій дівчинці надані ті ж можливості, що і хлопчикам. Відвідуйте її змагання та концерти, переконайте дитину брати активну участь у роботі шкільних гуртків. Допомагайте тренеру її команди або класному керівнику під час поїздок і цікавих заходів.
 • Візьміть свою доньку до себе на роботу. Познайомте її зі своїми колегами, проведіть для неї екскурсію приміщенням, дайте їй можливість побачити вас за роботою. Розкажіть їй, що робота – це більше, ніж просто місце. Покажіть їй, що значить працювати і що гроші важливі, як і те, у що інвестувати свій час.
 • У всесвітній День батька здивуйте свою доньку, взявши її на пішохідну прогулянку або на катання на човні найближчим озером. Доки ви перебуваєте наодинці з нею, спитайте її про те, як пройшов тиждень. Продемонструйте чоловічий погляд на її питання та проблеми.
 • В одну з дощових неділь улаштуйте з вашою донькою змагання із приготування бутербродів. Розкажіть їй про свій улюблений рецепт і попросіть поділитися з вами деякими з її кулінарних секретів.
 • Пишіть доньці записки, в яких кажіть, що любите її й пишаєтесь нею. У своїх записках розкажіть доньці, чому вважаєте її чудовою неповторною людиною. Одну записку сховайте їй під подушку, другу відправте електронною поштою, а третю покладіть в її шкільний рюкзак.
 • Візьміть доньку в похід. Поставте намет на мальовничій галявині. Смажте на багатті шматочки хліба на гілочках і дивіться на зірки. Разом насолоджуйтеся спокоєм далеко від метушні повсякденного життя.
 • Ходіть разом в торговий центр, дізнайтесь, який одяг вона любить і яку музику слухає.
 • Смійтесь разом. Демонструйте доньці радість життя. Чому б вам теж не спробувати зробити поїзд із візка у супермаркеті?!

​Список чудових занять, за допомогою яких батько може чудово проводити час із донькою, можна продовжувати і продовжувати. На жаль, час, який відведено татам та їхнім маленьким донечкам, не безкінечний. Дорогі батьки, поки що вашій донечці можна читати казки на ніч, доки вона ще з нетерпінням чекає, коли ви прийдете з роботи додому і доки ви є найважливішим чоловіком в її житті, повною мірою користуйтеся своїм статусом і насолоджуйтесь кожною хвилиною, проведеною разом з нею.

Гість
Оцініть матеріал