Оцініть матеріал

Приховані радощі материнства й батьківства

Про те, чому діти здатні навчити своїх батьків, зробивши їх найщасливішими людьми

Приховані радощі материнства й батьківства

У вас народилася справжня зірка або ви, принаймні, на це сподіваєтесь... І ось одного разу настала година її тріумфу, переповнений зал, починається концерт. Ваша 7-річна балерина неймовірно схвильована. Вона вірить, що її ноги не підведуть, адже вона так багато годин провела біля станка. Гасне світло, вмикається прожектор – і ось вона, у центрі загальної уваги. Починає грати музика... Але що це... вона не рухається з місця. Її охопили паніка й неймовірний страх сцени, і це перед усіма присутніми!.. І хоча в такий момент ви зовсім не відчуваєте радості, коли-небудь ви пригадаєте зі зворушливим розчуленням вихід вашої маленької донечки й будете дбайливо зберігати його у своїй пам'яті.

Так навіщо ж чекати? Час сприйняти приховані радощі батьківства вже зараз. Звісно, бувають моменти, коли невиправдані очікування залишають вас спустошеними, розчарованими й навіть, можливо, змушують відчувати сором. Але чим раніше ви дозволите дитині стати вашим Учителем, тим швидше ви повірите, що іноді гірші часи – це кращі часи. Мова йде про те, щоб дозволити собі виявити приховані радощі, які підносять батьків на вершину щастя.

Далі наводяться орієнтири, покликані спрямувати вас на пошуки цих неймовірних скарбів.

  • Пізнавайте радість. Підіть у місцевий магазин, де продається найсмачніше морозиво, і дозвольте вашому 6-річному сину замовити його найулюбленіші ласощі. А тепер спостерігайте, як засяють його очі та яким прекрасним стане його обличчя, коли продавець протягне йому у хрумкому стаканчику дві кульки фісташкового й персикового морозива, политого карамельним соусом і посипаного феєрією різнокольорових желейних цукерок. Це і є чиста, справжня радість.
  • Насолоджуйтесь радістю. Ваш 10-річний син не залишає поза увагою абсолютно нічого. Наступного разу, коли ви побачите, що він раптово сів навпочіпки і з захопленням розглядає, як повзе равлик і залишає за собою слизький слід, який переливається на сонці всіма кольорами веселки, приєднайтесь до нього й разом насолоджуйтеся цим неповторним моментом.
  • Очікуйте радість. Ваша 12-річна донька дуже позитивно налаштована на перемогу в конкурсі орфографії. Отже, є величезна ймовірність, що вона переможе. Ви ж упевнені в тому, що ні за що не отримаєте підвищення на роботі. Що ж, велика ймовірність, що ви таки дійсно його не отримаєте. Радість – це стан душі і стан розуму. Очікуйте на позитивні зміни, і вони обов'язково відбудуться.
  • Висловлюйте радість. Слухайте та вчіться! Ваша 15-річна донька несамовито вигукує від радості після того, як найавторитетніший хлопець у її класі зателефонував і запросив її на день народження. Вираз радості включає в себе танець, спів і, як мінімум, десять текстових повідомлень друзям, далеким і близьким. Висловлювати радість - означає ділитися нею з іншими.
  • Зберігайте радість. Ви зберегли для історії намисто з макаронів, зроблене вашим сином у його перший день у дитячому садку. Тепер йому вже 17, і ваш син їде навчатись у столичний університет. Зрозумійте: життя проходить так швидко, що якщо ви не будете зупинятись та озиратись навкруги, ви ризикуєте пропустити його найкращі моменти. Зберігайте кожну мить батьківської радості, доки є час.

Гість
Оцініть матеріал