Оцініть матеріал

Запитання про школу, які варто поставити дитині

Запитання, відповіді на які допоможуть батькам зрозуміти ситуацію у школі та вчасно відреагувати на неї

Запитання про школу, які варто поставити дитині

Бути батьками нелегко. Як тільки ви думаєте, що ось зараз повинно стати легше, життя підносить чергову несподіванку! Здавалось би, похід дитини до школи повинен полегшити вам життя, але чи так відбувається насправді?

Коли ви довіряєте благополуччя дитини іншій людині, це може супроводжуватися тривогами і страхами. Так, учителі знають свою роботу, але вони не знають вашої дитини! Проте рано чи пізно ви повинні спрямувати її на шлях до знань і відкриттів.

Той факт, що ваша дитина ходить до школи, не означає, що ви можете відпочити! Зовсім ні! Тепер починається справжня битва. Прийшов час стежити за тим, що вона вчить у школі, тримати в полі зору все, що з нею відбувається, щоб заздалегідь запобігати можливим знущанням і жорстокому ставленню до неї.

На жаль, для отримання відповідної інформації ви не можете щодня відвідувати школу. Ви також не можете обтяжувати вчителів нескінченними проханнями про зворотний зв'язок. Ще гірше, якщо ваша дитина буде відмовлятись від співпраці з вами!

Спитайте її про школу, і у відповідь ви, швидше за все, отримаєте кам'яне мовчання або байдуже знизування плечима. Що робити матері в такій ситуації? Може, настав час пограти в детектива? Так, змусити дитину розповідати про школу може виявитись дуже складним завданням, але ви повинні виграти цю битву! Усе, що вам потрібно, це правильні запитання! Озбройтесь ними, і перемога буде за вами.

Далі наводяться десять запитань про школу, відповіді на які ви отримаєте найімовірніше!

1. «Що було найважчим сьогодні?». Ось просте запитання про школу, яке, безумовно, змусить дитину замислитись. Відповідь на нього допоможе вам визначити, що дається вашій дитині найважче.

2. «У чому найбільша відмінність цього класу від попереднього?». Перехід у наступний клас або нову школу може викликати стрес як у вас, так і у вашої дитини. Але всього лише одне просте запитання може допомогти їй проаналізувати всі плюси й мінуси минулого та поточного навчального року.

3. «З ким ти сидиш поруч у їдальні?». Хочете знати, з ким ваша дитина товаришує у школі? Це запитання навідне! Дуже важливо знати друзів дитини, щоби переконатися, що її оточує хороше товариство. Пам'ятайте: тиск однолітків може стати причиною багатьох неприємностей!

4. «Що тобі подобається в учителі найбільше?». Якщо ви спитаєте дитину, чи подобається їй учитель, ви навряд чи почуєте відповідь. Підійшовши до теми, яка вас цікавить, за допомогою цього запропонованого запитання ви швидше отримаєте інформацію про вчителя вашої дитини.

5. «Ти вважаєш предмет легким чи складним?». Усі діти мають сильні і слабкі сторони. Якщо ви хочете більше дізнатися про пізнавальні інтереси та здібності своєї дитини, відповідь на це запитання дасть вам відповідне уявлення.

6. «Якби ти міг змінити одну подію, що відбулася сьогодні у школі, що б це було?». Ось ще одне пряме запитання, яке, безсумнівно, буде сприяти продовженню бесіди й дасть вам уявлення про проблеми вашої дитини у школі.

7. «Яке найпопулярніше місце у школі? Ти там часто буваєш?». Їдальня, вбиральня, спортивний майданчик – відповідь дасть вам уявлення про те, чим зайнята ваша дитина у школі у вільний час. Відповідь на це запитання також поінформує вас про оточення вашої дитини.

8. «Ти вважаєш шкільні правила справедливими?». Діти терпіти не можуть правила. І коли вони готові збунтуватись, дуже важливо переспрямувати їхню енергію у творче русло. Але загальної лекції типу «дотримуйся правил» недостатньо! З'ясуйте, що конкретно не влаштовує дитину у правилах, і поясніть їй, чому так важливо їх дотримуватись.

9. «Чим ви сьогодні займались на фізкультурі/малюванні/уроці музики?». Позакласні заходи для дітей важливі. Але якщо ви вважаєте, що ваша дитина повинна грати у футбол, це не означає, що футбол їй дійсно подобається. За допомогою цього запитання ви зможете більше дізнатися про реальні інтереси своєї дитини.

10. «Якби ти міг видалити на певний час одного учня свого класу, хто б це був?». Знущання можуть бути руйнівними для емоційного стану дитини. Щоби переконатися, що ваша дитина не стала жертвою психологічного або фізичного насильства (булінгу), з'ясуйте, хто їй не подобається у класі й чому.

Відповіді на ці запитання дадуть вам загальне уявлення про те, як ваша дитина проводить час у школі. Очевидно, не варто на цьому зупинятись. Але якщо ви зможете домогтися відповідей на ці запитання, то ви здатні на багато що, а отже, можете почати копати глибше.

Навіть якщо ваша дитина відмовляється відповідати, продовжуйте питати. Просто трохи змініть формулювання запитання.

Гість
Оцініть матеріал