Оцініть матеріал

Як батькам допомогти дуже активній дитині

Базові знання, які повинні мати батьки, виховуючи активних і здорових дітей

Як батькам допомогти дуже активній дитині

Деякі діти дуже активні та стрімкі. Вони дуже рано починають скакати, бігати, кричати і на великій швидкості несуться через своє дитинство, залишаючи плестись позаду своїх роздратованих батьків. Так, дуже активні діти можуть створювати певні проблеми батькам і вчителям, пригнічуючи своєю поведінкою. Але вони зовсім не «проблемні» діти, а просто потребують додаткової підтримки та розуміння оточуючих. Ось як їм можна допомогти.

Зрозумійте енергетичний потенціал вашої дитини

Для дитини хотіти грати що є сили, сміятись від душі, боротись, балуватись, кудись лізти, досліджувати, це природньо і знаходиться в межах норми! Однак, оскільки наше суспільство рухається шляхом пасивного споживання, місць, де діти, не замислюючись про наслідки, змогли би безпечно рухатись, шуміти вволю та грати, практично не залишилось. У той же час визначення поняття «нормальна» у відношенні до дитини значно звузилось, роблячи життя важким не тільки для дуже активного малюка, а і для всіх дітей, які хотіли би пізнавати цей світ за допомогою руху та «практичного» навчання.

Часто підвищена активність дитини вже в ранньому віці провокує спротив. На жаль, високий енергетичний потенціал малюка може примусити батьків сильно дистанціонуватись від нього, і це в той час, коли батьки повинні бути ближче, ніж коли-небудь. Звичайно, маючи найбільш позитивні наміри, дорослі хочуть, щоб їхня дуже активна дитина поводилась так, нібито вона хтось інший: заспокоїлася, тримала себе в руках, перестала робити щось, що вона робить. Але батьки повинні розуміти, що чим частіше активна дитина чує: «Перестань!», тим більш ізольованою вона стає, як психологічно, так і соціально.

Обов’язково виділяйте спеціальний час для ігор

Це може видатись парадоксальним – задовольнити апетити високої активності вашої дитини, але це діє! Гра надає їй упевненості й допомагає почуватися правильно зрозумілою. Спробуйте рухатись у руслі енергетики вашої дитини, а не проти неї, та спостерігайте, як ваш малюк буде поступово перетворюватися з напруженого згустку енергії на щасливу й розслаблену дитину.

Почніть зі «спеціального часу», виділеного безпосередньо для бешкетування та ігор. І прямо з ентузіазмом скажіть вашому малюку: «Протягом (цих довгих) хвилин я буду грати з тобою в усе, що ти захочеш!». Більшість з нас достатньо підготовлені фізично, щоби близько десяти хвилин невпинно боротись, переслідувати, лазити, стрибати, ловити предмети, що літають, або «перелякатись» від веселої дитини, яка раптово вистрибнула з-під дверцят шафки. Вона буде просто в захваті від того, що ви приєднались до неї на її енергетичному рівні.

Активні фізичні ігри надають чудову можливість для зняття напруги. Дійсно, дуже активний малюк може просто перебувати у стані емоційного стресу, який і рухає його невпинною енергією. Сміх і жартівлива боротьба, стукання по оточуючих предметах, будь-які фізичні прояви бешкетування – усе, що відбувається протягом «спеціального часу», у змозі допомогти активнім дітям знайти здоровий вихід їхній напрузі. Це важливо, тому що довга напруга може призвести до перевантаження їхньої юної системи організму. До того ж гра, сміх і право бути самим собою, отримане від дорослих, можуть підсилити в дитини почуття емоційної безпеки.

Установлюючи обмеження, звертайте увагу на почуття дитини

Оскільки дуже активним дітям уже неодноразово казали зупинитися, пригальмувати, зробити те або це, вони стають «глухими» до словесних обмежень. У такому випадку краще за все діяти без слів: просто підійдіть до дитини, опустить дружню, але тверду руку їй на плече, обніміть її двома руками й таким чином припиніть поведінку, яка виходить за рамки. Якщо ви не станете використовувати крик, накази та критику, а зосередитесь безпосередньо на дитині, присвятивши їй всю свою увагу, у вас буде більше енергії, щоб вислухати її, і ваш малюк зможе щиро відкритись вам.

Важливо спрямувати свою енергію, тепло й турботу прямо на дитину, в обхід «виправленню» зовнішніх моделей поведінки з використанням заохочень і покарань. Адже, можливо, вона чимось налякана або знаходиться в ізоляції, і саме ви потрібні їй зараз більше за всіх на світі.

Гість
Оцініть матеріал