Розвиток дитини Статті Виховання дитини Як батькам допомогти дуже активній дитині

Програма підготовки до школи Дізнатись більше

Як батькам допомогти дуже активній дитині
Рейтинг
76

Базові знання, які повинні мати батьки, виховуючи активних і здорових дітей

Як батькам допомогти дуже активній дитині

Деякі діти дуже активні та стрімкі. Вони дуже рано починають скакати, бігати, кричати і на великій швидкості несуться через своє дитинство, залишаючи плестись позаду своїх роздратованих батьків. Так, дуже активні діти можуть створювати певні проблеми батькам і вчителям, пригнічуючи своєю поведінкою. Але вони зовсім не «проблемні» діти, а просто потребують додаткової підтримки та розуміння оточуючих. Ось як їм можна допомогти.

Зрозумійте енергетичний потенціал вашої дитини

Для дитини хотіти грати що є сили, сміятись від душі, боротись, балуватись, кудись лізти, досліджувати, це природньо і знаходиться в межах норми! Однак, оскільки наше суспільство рухається шляхом пасивного споживання, місць, де діти, не замислюючись про наслідки, змогли би безпечно рухатись, шуміти вволю та грати, практично не залишилось. У той же час визначення поняття «нормальна» у відношенні до дитини значно звузилось, роблячи життя важким не тільки для дуже активного малюка, а і для всіх дітей, які хотіли би пізнавати цей світ за допомогою руху та «практичного» навчання.

Часто підвищена активність дитини вже в ранньому віці провокує спротив. На жаль, високий енергетичний потенціал малюка може примусити батьків сильно дистанціонуватись від нього, і це в той час, коли батьки повинні бути ближче, ніж коли-небудь. Звичайно, маючи найбільш позитивні наміри, дорослі хочуть, щоб їхня дуже активна дитина поводилась так, нібито вона хтось інший: заспокоїлася, тримала себе в руках, перестала робити щось, що вона робить. Але батьки повинні розуміти, що чим частіше активна дитина чує: «Перестань!», тим більш ізольованою вона стає, як психологічно, так і соціально.

Обов’язково виділяйте спеціальний час для ігор

Це може видатись парадоксальним – задовольнити апетити високої активності вашої дитини, але це діє! Гра надає їй упевненості й допомагає почуватися правильно зрозумілою. Спробуйте рухатись у руслі енергетики вашої дитини, а не проти неї, та спостерігайте, як ваш малюк буде поступово перетворюватися з напруженого згустку енергії на щасливу й розслаблену дитину.

Почніть зі «спеціального часу», виділеного безпосередньо для бешкетування та ігор. І прямо з ентузіазмом скажіть вашому малюку: «Протягом (цих довгих) хвилин я буду грати з тобою в усе, що ти захочеш!». Більшість з нас достатньо підготовлені фізично, щоби близько десяти хвилин невпинно боротись, переслідувати, лазити, стрибати, ловити предмети, що літають, або «перелякатись» від веселої дитини, яка раптово вистрибнула з-під дверцят шафки. Вона буде просто в захваті від того, що ви приєднались до неї на її енергетичному рівні.

Активні фізичні ігри надають чудову можливість для зняття напруги. Дійсно, дуже активний малюк може просто перебувати у стані емоційного стресу, який і рухає його невпинною енергією. Сміх і жартівлива боротьба, стукання по оточуючих предметах, будь-які фізичні прояви бешкетування – усе, що відбувається протягом «спеціального часу», у змозі допомогти активнім дітям знайти здоровий вихід їхній напрузі. Це важливо, тому що довга напруга може призвести до перевантаження їхньої юної системи організму. До того ж гра, сміх і право бути самим собою, отримане від дорослих, можуть підсилити в дитини почуття емоційної безпеки.

Установлюючи обмеження, звертайте увагу на почуття дитини

Оскільки дуже активним дітям уже неодноразово казали зупинитися, пригальмувати, зробити те або це, вони стають «глухими» до словесних обмежень. У такому випадку краще за все діяти без слів: просто підійдіть до дитини, опустить дружню, але тверду руку їй на плече, обніміть її двома руками й таким чином припиніть поведінку, яка виходить за рамки. Якщо ви не станете використовувати крик, накази та критику, а зосередитесь безпосередньо на дитині, присвятивши їй всю свою увагу, у вас буде більше енергії, щоб вислухати її, і ваш малюк зможе щиро відкритись вам.

Важливо спрямувати свою енергію, тепло й турботу прямо на дитину, в обхід «виправленню» зовнішніх моделей поведінки з використанням заохочень і покарань. Адже, можливо, вона чимось налякана або знаходиться в ізоляції, і саме ви потрібні їй зараз більше за всіх на світі.

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 4.8 з 5 на основі 16 оцінок.

Розвиток дитини
12.05.2015

Генератори практичних завдань
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів


Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Розвиток дитини»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Розвиток дитини

Дякую,
не показуйте мені це!

Вітаємо, Ви підписані! Отримайте листа та активуйте розсилку