Оцініть матеріал

Нюанси підготовки дитини до дитячого садку

10 важливих речей, які необхідно вивчити перед тим, як дитина відправиться у дитячий садочок

Нюанси підготовки дитини до дитячого садку

Великі надії. Вступ вашої дитини до дитячого садку - дуже серйозний і важливий крок. Ви знаєте, що (як і очікується) дитина навчиться розпізнавати кольори і форми, рахувати до десяти і ходити до ванної кімнати самостійно. Але як щодо менш очевидних нюансів? Забезпечте вашому малюкові лідерські позиції у групі наступними маловідомими фактами, про які вам ще ніхто не розповів.

Соціальна комунікація. У багатьох вихованців дитячого садочка відсутні соціальні навички. Тому перш ніж ваша дитина піде до садку, дуже важливо представити її іншим дітям такого ж віку. Надайте їй безліч можливостей для спілкування, організовуючи ігрові зустрічі вдома або відводячи її на дитячий майданчик. Багато бібліотек пропонують безкоштовні заходи для малюків і це прекрасна можливість познайомитися з іншими дітьми вашого району.

Батьки повинні допомагати дітям розвивати комунікативні та соціальні навички. Ці навички допоможуть їм отримати нові знання та поділитися ними, висловити свої почуття, цікавитися і взаємодіяти як з дорослими, так і з однолітками. Коли діти приходять до садочу (а потім і до школи) з хорошим соціальними і комунікативними навичками, вони здатні безпосередньо зосередитися на навчанні.

Зав'язаний бантик. Навчіть свою дитину зав'язувати шнурки. Запитайте будь-якого вихователя дитячого садка, і він, ймовірно, відповість вам, що його мрія - це, щоб усі діти в групі знали, як зав'язати шнурки на черевиках. Коли у вихователя 20 дітей, які безперервно зашпортуються через власні шнурки, і при цьому хоча б одна з них володіє мистецтвом зав'язування, - це неймовірне полегшення. Така дитина не тільки надасть велику допомогу своєму вихователю, її друзі будуть просто приголомшені.

Не забувайте про основи. Ви можете настільки захопитися різними методиками навчання дитини абетки і цифр, що просто забудете про основи. Важливо, щоб ваш малюк знав своє повне ім'я, ваше ім'я і, якщо можливо, свою домашню адресу і номер телефону. Ви ніколи не знаєте, коли він може віддалитися від своєї групи і йому знадобиться ця інформація. Можливо, це буде не просто навчити маленького дитсадівця складної адреси та номеру телефону, але якщо ви проявите наполегливість і зробите це весело, цікаво та з творчим підходом, він неодмінно все запам'ятає.

Відкриті питання. Уникайте закритих запитань, на які можна відповісти тільки «так» або «ні». Коли ваш малюк виходить із садка і прямує до вас, перше питання, яке хоче зірватися з ваших вуст: «Як пройшов твій день?». Запитайте його і ви, швидше за все, отримаєте формальну і коротку відповідь «добре». Як батьки, ми неймовірно сильно прагнемо дізнатися від дітей все про їхніх друзів, про дитячий садок і про те, що їм найбільше сподобалося. Якщо ви дійсно хочете дізнатися, як пройшов день у вашої дитини, використовуйте маленьку хитрість - задавайте їй відкриті питання, наприклад, «з ким ти сьогодні грав?» або «що було найцікавіше з того, чим ви займалися сьогодні?». Розмовляючи таким чином регулярно, ви не тільки проясните для себе багато чого про її день, а й допоможете дитині дізнатися і зрозуміти ті способи, якими вона може успішно виразити себе.

Здійсніть тур. Нове місце може бути досить-таки страшним. Ваша дитина, ймовірно, запитує вас «чи є у них ванна?» або «а де я буду їсти?». Перед першим днем відвідування дитячого садку, привезіть малюка туди на екскурсію. Покажіть йому все: ігрову кімнату, дитячий майданчик, ванну кімнату, їдальню, кабінет вихователя та ін., щоб він знав, де що знаходиться. Це допоможе заспокоїти його хвилювання і полегшити перехід до дитячого садочку.

Уникайте галасу. Дитячий садок - це великий і важливий етап у житті дитини і зрозуміло, що батьки активно обговорюють його за численними розмовами з друзями і родичами, при цьому звучить приблизно наступне: «Ти хвилюєшся з приводу дитячого садка?» або «Це такий серйозний крок для вас!». Хоча це чудово - поговорити про дитячий садок, але вам не варто створювати навколо нього так багато шуму, який здатний налякати вашу дитину. Краще поговоріть з нею про те, що вона буде робити у дитячому садочку і допоможіть їй побачити, що це ті самі речі, які вона вже добре освоїла вдома.

Зростаючий «книжковий хробачок». Перше, що ви можете зробити, щоб підготувати вашу дитину до дитячого садку, - це щовечора читати їй книги, принаймні, хоча б 15 хвилин. Вихователі кажуть, що вони легко можуть відрізнити дитину, з якою читали, від тої, з якою ще ні. Читання вголос щовечора допоможе вашій дитині збільшити свій словниковий запас, попрактикуватися у навичках аудіювання, а також сприятиме розвитку уяви.

Будьте спокійні та зібрані. Ви, мабуть, настільки стурбовані тим, як ваша дитина буде реагувати в перший день походу до дитячого садку, що зовсім забули подумати про свої власні емоції. Швидше за все, ви нервуєте і хвилюєтеся і, можливо, навіть хочете розридатися, коли цілуєте дитину біля входу. Однак, постарайтеся зробити все можливе, щоб стримати ваші сльози до тих пір, поки вона не зникне з поля зору. Якщо ви досягнете спокійного внутрішнього стану і гарного настрою, є шанси, що дитина теж наслідує ваш приклад.

Будьте активні. Будьте активним учасником освіти вашої дитини, запитуйте про її день, перевіряйте щодня її рюкзачок і відвідуйте батьківські збори та всі інші заходи. Співпрацюйте з вихователем вашої дитини, щоб гарантувати вашому малюкові найкращий освітній досвід. У міру необхідності розділіть з вихователем будь-яке занепокоєння і турботу про вашу дитину, а також прислухайтеся до всіх висловлених ним порад, зауважень і побоювань. І нехай ваша дитина знає, що ви цінуєте освіту. Діти, чиї батьки беруть активну участь у їх виховному процесі, домагаються набагато більших успіхів.

Шанувальник дитячого садку. Більшість батьків вважають, що їхній малюк буде нервувати, прямуючи до дитячого садку, тому готують себе до чогось страшного. Однак, ви будете надзвичайно здивовані, коли ваша дитина високо підніме голову і безтурботно скаже вам: «До побачення, мамо!». Навряд чи хтось зможе підготувати вас і сказати, що дитина насправді полюбила дитячий садок і вже до нього більш ніж готова. Якщо це станеться, не приймайте це на свій рахунок. Просто пишайтеся її незалежністю і тим, як сильно вона виросла.

Гість
Оцініть матеріал