Оцініть матеріал

Як укласти дитину спати в її ліжко

Одинадцять маленьких хитрощів, які допоможуть привчити малюків спати у своєму ліжку

Як укласти дитину спати в її ліжко

Іноді, щоб укласти дитину спати, треба виграти справжню битву. А якщо мається на увазі її власне ліжко? У такому випадку ситуація може стати ще більш напруженою! Спите ви разом з дитиною чи вона просто відмовляється спати у своєму ліжку – настав час рішучих дій. Далі описані кілька простих порад, як укласти дитину спати в її власне ліжко.

Починайте з раннього віку. Коли ви вкладаєте малюка в його ліжко, а він при цьому плаче, не бажаючи розлучатися з вами, це, звісно, крає серце і змушує обливатися слізьми. Але, зрештою, так буде краще для вашого малюка. Тож не чекайте, доки дитина «трохи підросте» – чим раніше ви почнете, тим краще. Сплануйте режим дня та суворо дотримуйтесь його. Як тільки ваш малюк почне спати у своєму ліжку, не дозволяйте йому приходити у вашу батьківську спальню, як би він не вмовляв вас і яким би переконливим не здавався. Починайте вкладати дитину в її ліжко з раннього віку – це найкраща порада, яку ви можете отримати.

Використовуйте позитивні висловлювання. Коли справа пов'язана з дітьми і сном, різкі слова, нотації й догани не діють. Використовуйте позитивні висловлювання та емоції. Замість того щоби сказати: «Ти занадто дорослий, щоб спати з мамою!» краще скажіть так: «Хіба це не чудово, що ти засинаєш у своєму затишному ліжечку? Адже ти вже такий дорослий хлопчик».

Учіть дитину самостійності. Якщо ваша дитина не може заснути без вас, привчати її до самостійного засинання необхідно поступово й не поспішаючи. Якщо вона просить вас прилягти поруч, щоб їй було легше заснути, просто посидьте на її ліжку. З часом перемістіться на стілець, а потім узагалі покиньте кімнату. Запровадження такої тактики може зайняти кілька днів (або тижнів), але в результаті вона допоможе дитині навчитися засинати самій.

Не квапте події. Спати у своєму ліжку – це велике досягнення для вашої дитини. Не поспішайте, просувайтесь маленькими кроками в напрямку до своєї мети. Процес може зайняти кілька тижнів, але якщо ви поквапитесь, дуже ймовірно, що ваші зусилля пропадуть дарма.

Дотримуйтесь установлених правил. Ні – значить ні, навіть о другій годині ночі! Якщо дитина заходить у вашу кімнату і проситься спати разом з вами, дайте переконливу відповідь «ні». Відведіть її назад до дитячої кімнати й допоможіть заснути.

Використовуйте мотиви, які спонукають. «Ти хочеш, щоб я спав сам? А що мені за це буде?» – такі запитання не рідкість у думках вашого малюка! Тому перетворіть процес «спимо у своєму ліжку» на велику угоду. Запропонуйте певні заохочення, такі як наклейки, маленькі іграшки, улюблену страву – що завгодно, щоби схилити його спати самому!

Розмовляйте з дитиною. Не слід очікувати, що дитина сама зрозуміє, що прийшов час перебиратись у власне ліжко. Розмовляйте з нею про це і, звісно, не перед сном. Нехай дитина заздалегідь дізнається про те, що на неї чекає, адже вона повинна підготуватись до такої події! Укладайте малюка в його ліжко з допомогою спокійного, м'якого тону й лагідної розмови.

Пам'ятайте про страхи дитини. Для вашої дитини ліжко – це страшне й дивне місце, воно лякає її. Коли дитя каже вам про чудовисько у своїй кімнаті, вислухайте його з увагою. Не применшуйте дитячі страхи. Краще відволікти дитину улюбленою музикою або запропонувати їй пухнасту ковдру, яка надійно захистить її вночі, або дати їй улюблену книгу.

Купайте дитину в любові. Більшість дітей з нетерпінням чекають укладання в ліжко, щоб отримати свою щоденну порцію любові, і з цією метою просяться в батьківське ліжко. Тому протягом усього дня не шкодуйте ніжності, обіймайте, гладьте, цілуйте свого малюка – робіть усе, щоб він відчував захищеність і любов. І тоді перед сном дитина не буде сумувати за вашими обіймами.

Зачиняйте двері. Може здатися, що коли ви будете тримати двері в кімнату дитини відчиненими, щоб у будь-який момент мати можливість емоційно підтримати її, це буде правильним батьківським рішенням, але насправді це найкоротший шлях до катастрофи! Зачиніть двері. Будь-який шум, світло й тіні завадять малюку заснути і змусять його пильнувати допізна.

Заведіть домашнього улюбленця. Якщо у вас є домашня тварина (собака або кішка), ви можете дозволити їй спати разом з вашою дитиною. Якщо у вас немає домашнього улюбленця, подумайте про те, щоб завести його. Навіть золота рибка допоможе привчити малюка до свого ліжка! Доки дитина тільки вчиться спати самостійно, їй потрібне хороше товариство.

Запропоновані поради допоможуть дитині зробити перший крок на шляху до самостійності. Спочатку вона може плакати й закочувати істерики, але в майбутньому неодмінно скаже вам «дякую»! Не хвилюйтеся! Сон у своєму ліжку не здатний завдати дитині психологічну травму. Але він допоможе їй стати сильною й незалежною людиною. Тому дійте!

Гість
Оцініть матеріал