Оцініть матеріал

Профілактика негативної поведінки дитини

Десять ефективних способів завчасно запобігати поведінковим проблемам дитини

Профілактика негативної поведінки дитини

Один з найкращих методів дисципліни – це профілактика. Якщо ви навчитесь запобігати появі поведінкових проблем вашої дитини, у вас буде більш щаслива родина. Звісно, профілактика вимагає додаткового часу й зусиль, однак вона стане вигідною інвестицією, яка заощадить ваш час у довгостроковій перспективі.

1. Розвивайте здорові взаємини. Якщо у вас брак доброзичливих взаємин з вашою дитиною, вона, імовірно, дуже мало мотивована на хорошу поведінку. Як і більшість дорослих, які краще мотивовані на якісну роботу тоді, коли поважають свого керівника й симпатизують йому як особистості, діти охочіше дотримуються правил, якщо відчувають, що їх люблять і поважають. Якщо ви хочете витрачати менше часу на покарання своєї дитини, проявляйте їй велику кількість позитивної уваги та приділяйте достатньо часу для спілкування, спільних справ і розваг.

2. Установлюйте чіткі правила. Діти не можуть дотримуватись правил, якщо не впевнені в тому, чого саме ви від них очікуєте. Створіть письмовий перелік домашніх правил. Разом вивчіть ті правила, які мають свої особливості й певні винятки в тому випадку, якщо ви, наприклад, знаходитесь у громадському місці, щоб ваша дитина знала, якої поведінки ви очікуєте від неї в різних ситуаціях. Заздалегідь пояснюйте дитині ті умови, коли вона повинна тримати вас за руку, йти не поспішаючи або розмовляти спокійним тоном.

3. Пояснюйте наслідки заздалегідь. Після того як ви пояснили правила, розкажіть дитині, що станеться, якщо вона порушить кожне з них. Заздалегідь чітко поясніть певні наслідки. Вона навряд чи буде піддавати сумніву ваші правила або виходити за рамки дозволеного, якщо дізнається, як ви будете реагувати на це.

4. Установіть розклад і режим дня. Створіть для дитини розклад, в якому буде вказано, коли вона повинна робити домашню роботу, виконувати домашні обов'язки, а також буде визначено її вільний час. Коли діти звикають до структури дня, вони починають реагувати на все більш позитивно.

5. Хваліть дитину за хорошу поведінку. Звертайте активну увагу на ті моменти, коли дитина поводиться добре. Хваліть її щиро, від душі – хваліть за її старання, хваліть за будь-які прояви хорошої поведінки.

6. Співпрацюйте разом з іншими дорослими, які беруть участь у вихованні дитини. Незважаючи на те що правила не завжди можуть бути універсальними та в різних ситуаціях можуть мати свої нюанси, корисно, коли у вихованні дитини дорослі узгоджують свої дії. Разом з вашим чоловіком, нянею дитини або її вихователями та вчителями обговоріть стратегії дисципліни й ті особливості поведінки, яким треба приділяти особливу увагу, коригуючи та направляючи в потрібне русло.

7. Вчіть дитину розпізнавати власні почуття. Коли діти мають уявлення про свої емоції й почуття, вони краще контролюють свою поведінку. Вчіть дитину керувати гнівом, стратегій подолання фрустрації, досади й розчарування.

8. Навчайте дитину контролювати спонукання. Коли діти вміють керувати своїми поривами (й стримувати їх), вони менш схильні реагувати агресивно або зухвало. Вчіть дитину контролювати спонукання за допомогою різних ігор і стратегій дисципліни. Коли діти контролюють свої емоції й мотиви, їх соціальне життя покращується, вони, як правило, стають більш успішними в навчанні.

9. Створіть систему винагород. Система винагород – це ефективний спосіб запобігання поведінковим проблемам. Визначте ту поведінку, яку ви хочете скоригувати, і разом з вашою дитиною розробіть ефективну систему винагород. Якщо вона мотивована й зацікавлена у процесі, ви навряд чи побачите її погану поведінку.

10. Плануйте все заздалегідь. Будьте завбачливими у профілактиці поведінкових проблем, плануйте все заздалегідь. Визначайте потенційні проблеми ще до їх виникнення. Наприклад, якщо ви знаєте, що ваша дитина часто свариться зі своїм братом через комп'ютерні ігри, створіть чітку схему. Скажіть дітям, що вони повинні грати по черзі, а той, хто сперечається і свариться, втрачає право на свою чергу. Коли ви на крок попереду, то можете запобігати безлічі поведінкових проблем.

Гість
Оцініть матеріал