Оцініть матеріал

Як допомогти дитині, яку не приймають у гру

Батьки можуть допомогти дітям, які часто відчувають себе обділеними при спілкуванні або грі з однолітками

Як допомогти дитині, яку не приймають у гру

Олена, мати 7-річної Софії, розповідає: «Моя дочка любить гратися зі своєю подружкою Діаною. Вони прекрасно ладнають. Але коли до них приєднується хтось ще, я знаю, що максимум через півгодини я почую: «Це нечесно!», «Я не хочу в це грати» або «Я з вами більше не дружу!» І я розумію: гра зіпсована».

Ігри дітей утрьох (на відміну від ігор удвох або у великих групах) більш складні і драматичні. У них частіше виникають конфлікти між дітьми. Психологи стверджують, що особливо часто конфлікти трапляються, коли разом грають троє дітей у віці 7-8 років. У більшості таких випадків двоє дітей дружать між собою міцніше, ніж з третьою дитиною. Крім цього, у віці 7-8 років діти особливо гостро переживають почуття «зайвості».

Що ж робити батькам, коли їх дитина потрапляє у такі ситуації? Перш за все варто дати дітям можливість розібратися самим. Якщо це не допоможе, дотримуйтесь таких рекомендацій.

Прийміть той факт, що діти не дружать з усіма однаково

Як би ви не хотіли навчити свою дитину «дружити з усіма», це просто неможливо. Тому, якщо діти грають утрьох, поговоріть зі своєю дитиною про те, як важливо проявляти доброту до всіх. Потрібно дозволити третій дитині час від часу вибирати, у що грати, а не шепотітися за її спиною зі своїм другом. Але ніколи не наполягайте на тому, щоб їй «подобалися» обидві дитини, з якими вона грає, і не змушуйте їх завжди гратися разом.

Однак з цього правила є виняток: якщо усі троє дітей - родичі. Наприклад, якщо у вас у гостях родичі з дітьми, і ви бачите, як діти грають у гру «двоє проти одного», вам потрібно настояти на тому, щоб діти ладнали один з одним до кінця вечора. Якщо це не виходить, у вас під рукою повинні бути іграшки, щоб діти могли гратися окремо і без конфліктів.

Збільшуйте кількість дітей, які беруть участь у грі

По можливості не допускайте, щоб діти гралися втрьох. Якщо у грі буде брати участь більше дітей, малоймовірно, що вони будуть об'єднуватися проти когось одного. Тому в іграх з великою кількістю учасників менш вірогідні конфлікти і бійки.

Не допускайте у дитини почуття власництва стосовно друзів

У деяких дітей дружба переростає у власництво: вони не дають своїм друзям спілкуватися і гратися з іншими дітьми. Поясніть дитині, що це неприпустимо. Скажіть, що не можна нікому нав'язувати свою дружбу. Якщо ж друг вашої дитини дружить з кимось іще, порадьте дитині, щоб вона познайомилась з ним, і вони грали втрьох. Якщо ж дитину не приймають у цю нову компанію, варто знайти собі нових друзів, як би важко це не було.

Знімайте напругу

Деякі діти прекрасно грають утрьох, і конфлікти між ними виникають тільки у поодиноких випадках. У таких ситуаціях найпростіший спосіб повернути дітей у потрібне русло - змінити обстановку. Якщо діти граються вдома, запропонуйте їм побігати на вулиці або перейти до іншої кімнати. Швидше за все, на цьому конфлікт буде вичерпано.

Гість
Оцініть матеріал