Оцініть матеріал

Якщо ваша дитина – кінестетик, що це означає?

Відмінні особливості дітей з кінестетичним сприйняттям світу та рекомендації батькам

Якщо ваша дитина – кінестетик, що це означає?

Ваша дитина береться до роботи, не замислюючись над додатковими інструкціями? Вона має координацію, що не характерна для свого віку? Тоді, можливо, вона – кінестетик.

Існує три основних способи отримання інформації: візуальний (зоровий), аудіальний (слуховий) і кінестетичний (за допомогою тілесних відчуттів). Хоча більшість дітей на самому початку навчання проявляють себе кінестетиками, їх головний спосіб сприйняття світу дає про себе знати тільки у другому чи третьому класі. Учень-кінестетик відрізняється тим, що для того щоб охопити інформацію, він повинен бути задіяний у процесі.

Ваш маленький школяр є кінестетиком чи він просто активна дитина? Половина всіх учнів певною мірою зберігають у собі риси кінестетичного сприйняття. Однак, якщо ви досить довго відзначаєте у своїй дитині ці характерні особливості, це може вказувати на її потреби в кінестетичному стилі навчання.

Для учнів-кінестетиків характерно:

  • бажання доторкнутись до предмета, відчути його, помацати руками;
  • спочатку самому все випробувати. Вони не люблять попередньо дивитись на демонстраційні приклади;
  • рух тіла для вивчення чогось нового. Наприклад, ці учні можуть перегортати сторінки книги лівою рукою, а наносити удар по м’ячу правою;
  • показувати, а не розповідати.

На жаль, іноді деяких учнів-кінестетиків помилково приймають за дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, і це в той час, коли вони лише потребують того, щоби просто побігати коридором, після чого знову зможуть сконцентруватись на заняттях.

Щоб допомогти вашому маленькому кінестетику бути успішним у школі є такі рекомендації:

  • заохочуєте його участь у шкільних театральних постановках. Драматичне мистецтво може стати чудовим способом самореалізації для учнів-кінестетиків;
  • вітайте його позакласні заняття. Навіть якщо ваша дитина йде по пляжу, відчуваючи пісок пальчиками ніг, вона в цей час теж учиться;
  • порадьте дитині робити нотатки, малювати діаграми або створювати макети;
  • під час прогулянки влаштуйте вікторину, перевіряючи та збагачуючи її словниковий запас або пригадайте з дитиною орфографію, доки вона жбурляє футбольний м'яч туди-сюди. Постійна фізична активність – це ключ до всього;
  • постарайтесь віддати свою дитину у спортивну школу. Багато шкіл зараз скорочують викладання занять фізичною культурою і від цього страждають учні з кінестетичним сприйняттям.

Вам як батькові дуже важливо займати активну позицію у школі і стати партнером учителя своєї дитини. Чим краще ви освоїте особливий спосіб взаємодії зі своєю дитиною, тим краще допоможете його вчителям, надавши їм інструменти, які неодмінно приведуть дитину до успіху.

Гість
Оцініть матеріал