Оцініть матеріал

Як погуляти з малюком на вулиці з користю

Нюанси, що необхідно враховувати, гуляючи з малюком 1–3-х років у колясці для прогулянок

Як погуляти з малюком на вулиці з користю

Я люблю робити довгі неспішні прогулянки вздовж місцевого озера одна або катаючи коляску для прогулянок зі своїм внуком. Нещодавно я була просто вражена, звернувши увагу на те, скільки батьків, гуляючи зі своїми дітьми в колясках для прогулянок, так само, як і я, ведуть довгі розмови по мобільному телефону чи перечитують пости в соціальних мережах. Зараз це на стільки розповсюджено, що, коли кілька днів тому я побачила, як молода мама котила коляску і про щось із захопленням розмовляла зі своєю дитинкою, мені захотілось підбігти до неї та обійняти її.

Чому багато батьків, здається, ігнорують своїх дітей та не використовують можливість поспілкуватися з ними, залучити їх у розмову, розповісти їм про оточуючий світ і навчити багатьох цікавих фактів? Чому вони віддають перевагу розмовам по мобільному телефону перед зоровим контактом зі своїм малюком?

Безперечно, усі батьки хочуть дати своїй дитині найкращу освіту. При цьому більшість людей уважають, що раннє навчання дитини є виключно прерогативою дошкільного навчального закладу. Звісно, у дитячому садку можуть надати спеціальні навички й ази навчальних навичок, але ваша прогулянка з малюком може послужити для нього освітнім досвідом зовсім іншого роду.

Ви, як доросла людина, просто дихаєте свіжим повітрям, думаючи про щось своє, але ваша дитина сприймає оточуюче середовище більш інтенсивно – усіма своїми органами чуттів. Її поле зору дуже широке й активне, воно може включати людей, будинки, собак, дерева, бур’яни, що ростуть біля тротуару, качок, які пропливають повз вас, птахів у польоті та літак над головою, квіти у дворі, сонечко чи дощ – і це тільки мала частина всього.

Ваша дитина чує й відчуває запах цих речей і багато-багато чого іншого. Їй потрібен хтось, з ким вона може поділитися своїми новими відчуттями і хто вірно інтерпретує ці відчуття для неї. Їй потрібен хтось, щоби підтвердити та оцінити величезний світ, що відкрився перед нею, у всьому його різноманітті та красі. Дитині необхідно познати радість і вдячність – емоції та почуття, які зроблять її сильною й залишаться з нею на все життя.

Звісно, дуже хочеться скористатися прогулянками з дитиною для вирішення свої питань, але наступним разом постарайтесь відключити свій телефон і зосередитись винятково на вашому малюку. Звертайте увагу та відмічайте вголос усе, що попадає у ваше поле зору, а також на звуки та запахи у вашому оточенні, й у доступній формі поясніть дитині, що вони означають.

Додайте тактильний компонент (дотик) за рахунок уповільнення кроків настільки, щоб дозволити дитині доторкнутись до квітки або листя чи самій підвестися з колясочки й підійти до них ближче й заодно розім’яти свої ніжки. Ваша дитина буде переживати почуття новизни цього світу і його непростої будови, у той час як для вас нагородою стане унікальне перетворення виразу її обличчя: погляд здивування, спантеличений погляд чи емоції захоплення й захвату. Для маленької дитини світ – це чарівне та заворожуюче місце, де навіть найбуденніші речі неймовірно прекрасні й цікаві!

Також цей принцип стосується й часу, який ви проводите з малюком. Питання безпеки – самі по собі маються на увазі і важливі, звісно, у першу чергу. Існує багато того, що можна зробити в дорозі з метою навчання. Розмістіть автокрісло вашої дитини достатньо високо, щоб вона все бачила крізь вікно. Уявіть тільки, про що вона думає і що відчуває, коли повз неї проїжджає тягач із причепом, що везе нові автомобілі, чи поруч брязкає велика вантажівка.

Стоячи на світлофорі, можна побачити пожежні машини, машини швидкої допомоги та міліцейські машини, що пролітають з ревом сирен і мигалок, мотоцикли, що ревуть і стартують на зелене світло, та велосипеди, які зі свистом женуть повз вас.

Час, що ви проводите в машині, – це ще і звучання хорошої музики та пісень. Увімкніть записи класичної музики, радіо або CD-плеєр і підспівуйте із синочком або донечкою. Уважайте, що це додатковий бонус до часу, який ви можете провести з вашою дитиною.

У чому ж у кінцевому рахунку користь від вимкненого мобільного телефону та зосередженості на своєму малюку? Результатом позитивної комунікації батьків і дітей є укріплення стосунків. Ваша дитина буде знати, що вона у вас на першому місці. Це забезпечить їй внутрішнє відчуття безпеки та впевненість у своїх силах.

Також ви отримаєте додаткову можливість навчати її. Пам’ятайте про те, що ви знаходитесь у самому центрі розуму й серця вашого малюка і є його вікном у світ. Коли ви знайомите, описуєте та пояснюєте дитині усе навкруги, ви збагачуєте її життя та підсилюєте природний процес навчання. Для вашої дитини ви – перший учитель! Спогади, які ви створите разом з нею, варті набагато більше, ніж телефонні дзвінки, які, за великим рахунком, можна пропустити.

Елеонора Рейнолдс

Гість
Оцініть матеріал