Оцініть матеріал

«Фундамент» підприємництва для дітей

Сім навичок, яких варто навчати дитину зараз, щоб вона соціально досягла успіху в майбутньому

«Фундамент» підприємництва для дітей

Перед сучасними батьками часто постає питання: чи можуть вони якимось чином закласти в дітях основи їх майбутньої успішної підприємницької діяльності. Фахівці визначили ряд відповідних ключових напрямів, на розвиток яких батьки можуть здійснити значний вплив.

Чому це так важливо? Щоби стати успішними людьми в нашому мінливому світі, дітям необхідний докорінно новий комплекс навичок. Допомагаючи їм розвинути в собі підприємницький хист, батьки тим самим забезпечують дітям міцний фундамент для визначення (розпізнавання), просування та досягнення успіху.

Ось сім базових навичок, які варто культивувати у своєї дитини зараз, щоб вона досягла успіху як підприємець у майбутньому.

1. Жага досліджень, відкритість новому досвіду

Діти народжуються, щоб досліджувати. Вони відкриті, проявляють інтерес до всього, що відбувається в навколишньому світі. Навчання у вільній формі, «ігрове навчання» – це перевірений спосіб покращити їх готовність, здатність до навчання й розвитку допитливості, які діти збережуть протягом усього життя. Вони повинні рухатися за велінням своєї душі, досліджувати, відкривати, підкріплювати все своїм ентузіазмом і подивом. Дорослі, які відкриті для нового досвіду, теж тримають свої «екрани радарів» постійно ввімкненими. Вони бачать можливості там, де інші їх не помічають, схвалюють виклики й потенційні можливості майбутнього успіху як на робочому місці, так і у своєму житті в цілому.

2. Винахідливість, новаторство

Інновації полягають не лише у винаході нових технологій і форм бізнесу. Сучасні діти повинні бути безперервними новаторами, винаходячи нові рішення й підходи до проблем. Дозвольте їм випробовувати їх ідеї під час ігор або виконання шкільних завдань (не критикуючи), оскільки пошук власних рішень допомагає розвивати й підкріплювати креативність і навички критичного мислення. До того ж докладіть максимум зусиль, щоб культивувати таке середовище, в якому до невдач ставляться з розумінням і терпимістю, а часом і з вдячністю. Винахідники постійно експериментують і знають, що невдачі все одно ведуть до успіху.

3. Оптимізм

Якщо виділити одну рису характеру, асоційовану з підприємцем, то це буде оптимізм. Успішні підприємці впевнені в тому, що можуть змінювати становище на краще за допомогою власних зусиль. Оптимістам даровані реальне життя, кар'єра та міцне здоров'я. Щоби пробуджувати та зміцнювати оптимізм дитини, вибудовуйте її день в позитивному ключі, показуйте приклад оптимістичного мислення та вирішення проблем, а також культивуйте почуття вдячності. І пам'ятайте, що оптимізм перехідний. Якщо мама й тато дивляться на життя позитивно, діти неминуче вберуть цей погляд.

4. Працьовитість

Успішні діти або дорослі не бояться забруднити руки, іноді у прямому сенсі. Щоб у дітей розвивалося здорове й шанобливе ставлення до праці, вони повинні отримувати за добре виконану роботу «внутрішню» винагороду (радість і задоволення). Батьки не повинні піддаватися спокусі та згладжувати вибоїни на шляху своєї дитини або робити замість неї те, що вона цілком може зробити сама. Один з перевірених способів розвитку в дитини працьовитості – домашні обов'язки. Дослідники виявили, що виконання домашніх обов'язків з раннього віку тісно пов'язане з особистими та академічними успіхами через двадцять років.

5. Пошук можливостей

Діти повинні вміти шукати додаткові можливості – академічні, соціальні, особисті й фізичні, не боючись при цьому негативних наслідків. Коли діти відчувають безпеку й підтримку, вони розвивають упевненість у собі, необхідну для того, щоб довіряти власним судженням, інтуїції та вільно використовувати можливості, що з'являються.

6. Здатність подобатись людям

Здатність подобатись людям, набута в дитячому віці, з часом призводить до успіху у зрілому віці. Важливо відзначити, що це не те ж саме, що популярність. Здатність подобатись людям полягає в умінні добре взаємодіяти з оточуючими, бути привітним і доброзичливим. Батьки відіграють велику роль у розвитку соціальної підготовленості своїх дітей. Вони можуть навчити їх вирішувати конфлікти, не стаючи при цьому неприємними, відразливими чи то агресивними, а також можуть показувати приклад ефективної співпраці з іншими людьми, покращувати комунікативні навички своїх дітей.

7. Емпатія

Є одна властивість характеру, яку підприємці цінують понад усе та вважають ключовою для досягнення успіху, – здатність бути корисним іншим людям. У будь-якому починанні, якщо ви попередньо не привносите чогось бажаного чи необхідного всім, то ніколи не досягнете успіху. У дітей можуть бути виняткові резюме, але відчуття, що тобі всі винні, брак емпатії в кінцевому результаті заважатимуть їм на шляху до успіху. Кажіть про свої емоції й допоможіть дитині зрозуміти, що почуття інших людей не менш важливі. Емпатія та співчуття змінять їх світ і життя на краще.

Не кожна дитина, коли виросте, стане підприємцем, але кожний зможе отримати користь від базових підприємницьких навичок, які допоможуть дітям орієнтуватись у цьому складному світі. У міру того як змінюються та зникають традиційні життєві й кар'єрні шляхи, діти повинні вміти адаптуватись і вчитись на кожному етапі життя. Подібно підприємцям, вони повинні прокласти свій шлях у цьому світі – світі, де немає дорожньої карти, яка б вела їх. Батьки можуть допомогти дітям стати на такий шлях, на якому вони будуть використовувати свої таланти та здібності, щоб досягти успіху для себе й оточуючих.

Гість
Оцініть матеріал