![]() |
Рейтинг 30 Поради батькам, які допоможуть їм долучити дітей до мистецтва публічних виступів |
Основи ораторського мистецтва для дітей
Більшість із нас відчувають прихований страх перед майбутнім виступом на публіці. Безумовно, деякі люди народжуються з ораторським талантом, інші ж вчаться виступати, долаючи свої страхи, є ще й такі люди, яким ніколи в житті не вдаються публічні виступи тільки тому, що вони занадто бояться їх. Але чи знаєте ви про те, що страх і труднощі публічних виступів існують лише у свідомості промовця й не мають нічого спільного з реальністю? Пам'ятайте: усе, що вам потрібно, щоб стати впевненим оратором, – це ґрунтовна підготовка, трохи впевненості в собі та відповідна налаштованість.
Те саме потрібно й дітям. У сучасному світі дуже важливо вже з малих років навчати дітей мистецтва публічних виступів. Це допоможе їм у майбутніх починаннях і сприятиме розвитку лідерських якостей. Далі пропонуються поради про те, як закласти в дітях основи публічних виступів.
Створення основи
Було б неправильно відразу відправляти дитину в гурток чи клас, в якому навчають навичок публічних виступів. Спочатку хай вона почне впевнено виступати в комфортній атмосфері рідного дому. Так вона розвиватиме необхідну основу, щоби стати вправним оратором. Для цього зверніться до дитини із запитанням, як пройшов її день у школі. Не переривайте, якщо вона повторює або запинається. Коли хтось готовий слухати, не звертаючи жодної уваги на допущені помилки й не роблячи зауважень, – це найкраща мотивація для дитини. Питайте її про що завгодно і одразу ж надавайте можливість висловлюватись необмежену кількість часу.
Наступний крок
Як тільки ваша дитина починає вільно розмовляти за обіднім столом, настав час зробити крок уперед. Попросіть її зібрати у вітальні всі свої іграшки, посадити на стільчики й розповісти їм казку. Ви можете також попросити бабусю й дідуся стати її аудиторією. Якщо це можливо, непомітно запишіть розповідь дитини на мобільний телефон, диктофон чи інший пристрій. Так у вас з'явиться можливість делікатно вказати дитині на її недоліки, помилки та внести необхідні корективи. Не будьте присутні під час розповіді у випадку, якщо дитина ніяковіє та відчуває себе незатишно у вашому товаристві. Але ви завжди можете потайки прослідкувати за дійством!
Реальний виступ
Як тільки ваша дитина достатньо засвоїть прийом, описаний вище, настає час, щоби перевірити її навички в реальній життєвій ситуації. Організуйте місце виступу таким чином, щоб у центрі кімнати стояв імпровізований подіум і були місця для глядачів. Попросіть дитину стати на подіум і розповісти історію. Така обстановка дуже важлива, оскільки дозволяє відчути, що означає бути оратором. Крім того, ви зможете перевірити мову тіла й дикцію дитини, і в подальшому, якщо необхідно, попрацювати над ними.
Професійна підготовка
Після того як ваша дитина розвине добрі ораторські здібності, ви можете вдосконалювати й відточувати її навички. Нехай вона візьме участь у діяльності організації, яка спеціалізується на розвитку в дітей відповідних навичок. Вона може вступити в дитячий клуб ораторського мистецтва, наприклад, або поїхати в табір чи на творчий захід і таким цікавим способом покращити навички публічних виступів.
Поради
- Будьте спокійним слухачем. Пам'ятайте: для оратора аудиторія – це його натхнення. Якщо ви активний слухач, ваша дитина неодмінно проявить цікавість до розмови.
- Деякі діти швидко просуваються на наступний рівень ораторського мистецтва, а деяким для цього потрібен час. Не тисніть і не квапте дитину. Тиск не здатний допомогти дітям засвоїти нову навичку, будь-яку з навичок.
- Заохочуйте дитину на кожному етапі. Пам'ятайте: їй необхідне ваше схвалення. Воно, безумовно, діє на користь її професійного зростання.
- Спочатку використовуйте теми, які вибрала дитина, а потім переходьте до тем, обраним вами. Такий підхід призведе до значного покращення її здатності до публічних виступів.
- Майте на увазі: чим раніше ви почнете навчання, тим швидше з'являться перші результати. Почніть з раннього віку та спостерігайте, як удосконалюються навички дитини у школі та університеті.
Розвиток дитини
21.12.2015