Оцініть матеріал

Основи ораторського мистецтва для дітей

Поради батькам, які допоможуть їм долучити дітей до мистецтва публічних виступів

Основи ораторського мистецтва для дітей

Більшість із нас відчувають прихований страх перед майбутнім виступом на публіці. Безумовно, деякі люди народжуються з ораторським талантом, інші ж вчаться виступати, долаючи свої страхи, є ще й такі люди, яким ніколи в житті не вдаються публічні виступи тільки тому, що вони занадто бояться їх. Але чи знаєте ви про те, що страх і труднощі публічних виступів існують лише у свідомості промовця й не мають нічого спільного з реальністю? Пам'ятайте: усе, що вам потрібно, щоб стати впевненим оратором, – це ґрунтовна підготовка, трохи впевненості в собі та відповідна налаштованість.

Те саме потрібно й дітям. У сучасному світі дуже важливо вже з малих років навчати дітей мистецтва публічних виступів. Це допоможе їм у майбутніх починаннях і сприятиме розвитку лідерських якостей. Далі пропонуються поради про те, як закласти в дітях основи публічних виступів.

Створення основи

Було б неправильно відразу відправляти дитину в гурток чи клас, в якому навчають навичок публічних виступів. Спочатку хай вона почне впевнено виступати в комфортній атмосфері рідного дому. Так вона розвиватиме необхідну основу, щоби стати вправним оратором. Для цього зверніться до дитини із запитанням, як пройшов її день у школі. Не переривайте, якщо вона повторює або запинається. Коли хтось готовий слухати, не звертаючи жодної уваги на допущені помилки й не роблячи зауважень, – це найкраща мотивація для дитини. Питайте її про що завгодно і одразу ж надавайте можливість висловлюватись необмежену кількість часу.

Наступний крок

Як тільки ваша дитина починає вільно розмовляти за обіднім столом, настав час зробити крок уперед. Попросіть її зібрати у вітальні всі свої іграшки, посадити на стільчики й розповісти їм казку. Ви можете також попросити бабусю й дідуся стати її аудиторією. Якщо це можливо, непомітно запишіть розповідь дитини на мобільний телефон, диктофон чи інший пристрій. Так у вас з'явиться можливість делікатно вказати дитині на її недоліки, помилки та внести необхідні корективи. Не будьте присутні під час розповіді у випадку, якщо дитина ніяковіє та відчуває себе незатишно у вашому товаристві. Але ви завжди можете потайки прослідкувати за дійством!

Реальний виступ

Як тільки ваша дитина достатньо засвоїть прийом, описаний вище, настає час, щоби перевірити її навички в реальній життєвій ситуації. Організуйте місце виступу таким чином, щоб у центрі кімнати стояв імпровізований подіум і були місця для глядачів. Попросіть дитину стати на подіум і розповісти історію. Така обстановка дуже важлива, оскільки дозволяє відчути, що означає бути оратором. Крім того, ви зможете перевірити мову тіла й дикцію дитини, і в подальшому, якщо необхідно, попрацювати над ними.

Професійна підготовка

Після того як ваша дитина розвине добрі ораторські здібності, ви можете вдосконалювати й відточувати її навички. Нехай вона візьме участь у діяльності організації, яка спеціалізується на розвитку в дітей відповідних навичок. Вона може вступити в дитячий клуб ораторського мистецтва, наприклад, або поїхати в табір чи на творчий захід і таким цікавим способом покращити навички публічних виступів.

Поради

  • Будьте спокійним слухачем. Пам'ятайте: для оратора аудиторія – це його натхнення. Якщо ви активний слухач, ваша дитина неодмінно проявить цікавість до розмови.
  • Деякі діти швидко просуваються на наступний рівень ораторського мистецтва, а деяким для цього потрібен час. Не тисніть і не квапте дитину. Тиск не здатний допомогти дітям засвоїти нову навичку, будь-яку з навичок.
  • Заохочуйте дитину на кожному етапі. Пам'ятайте: їй необхідне ваше схвалення. Воно, безумовно, діє на користь її професійного зростання.
  • Спочатку використовуйте теми, які вибрала дитина, а потім переходьте до тем, обраним вами. Такий підхід призведе до значного покращення її здатності до публічних виступів.
  • Майте на увазі: чим раніше ви почнете навчання, тим швидше з'являться перші результати. Почніть з раннього віку та спостерігайте, як удосконалюються навички дитини у школі та університеті.

Гість
Оцініть матеріал