Оцініть матеріал

Повчальні оповідання для малюків. Частина 3

Розповіді, які допоможуть батькам навчити дитину морально-етичних цінностей

Повчальні оповідання для малюків. Частина 3

Дана стаття є продовженням є двох попередніх «Повчальні оповідання для малюків (частина 1 і частина 2)» і пропонує батькам наступну добірку цікавих і повчальних історій, які допоможуть навчити малюка морально-етичних цінностей.

Чому у мавпи червоні сідниці

В одному селі під назвою «Танцююче» жили хлопчики й дівчатка. Щовечора вони збирались біля багаття й танцювали. Одного разу їх помітила мавпа й так захопилась тим, що відбувається, що вирішила примкнути до дітей. Вона вбралась у гарний костюм, одягла капелюх і прийшла до багаття. Із собою вона принесла банджо і тут же почала грати. Усім сподобалась її музика, і хлопчики й дівчатка пустились у танок, не підозрюючи, хто перед ними.

Мавпа стала частим гостем на танцях. Дівчатка настільки полюбили її музику, що стали дарувати їй подарунки. Хлопчаки позаздрили невідомому музиканту й вирішили дізнатися, хто він такий. Після танців вони непомітно простежили за улюбленцем дівчат і з'ясували, що це... мавпа! Тоді вони вирішили дати урок волохатому музиканту.

Наступного дня на те місце, де зазвичай сиділа мавпа, вони поклали розпечене вугілля з багаття і прикрили його листям. Не встигла мавпа присісти, як тут же схопилась від болю. Хлопці розповіли дівчаткам про те, ким насправді є цей невідомий музикант, і разом прогнали мавпу. З того часу в мавп червоні сідниці.

Мораль: ніколи не вдавай із себе когось іншого, завжди залишайся собою.

Лисиця й цап

Одного разу лисиця побачила лева, який після ситної трапези вийшов трохи прогулятися. Шахрайка вдерлась у його житло й почала ласувати залишками їжі. «Хотіла б і я бенкетувати так щодня», – подумала вона.

Наївшись, лисиця вирушила у своїх справах, не перестаючи думати про те, яке все-таки щастя так ситно їсти щодня. Раптом вона відчула, що падає. Отямившись, лисиця виявила, що провалилась у глибоку криницю, де, на щастя, води було небагато. Спочатку вона знавісніла від своєї безпорадності, але потім спробувала вибратись по стінах своєї пастки, але їй це не вдалось.

Раптом вона почула голос. «Що ви там робите?» – промекав хтось. Лисиця подивилась угору й побачила цапа, який жив по сусідству. Шахрайка вирішила, що за допомогою цього легковірного дурня вона легко вибереться із криниці. «Хіба ти не знаєш, яка посуха сталась у селі? Ось я і стрибнула сюди набрати води», – хитро сказала лисиця.

Почувши це, цап, не роздумуючи, тут же стрибнув слідом, а лисиця швидко піднялась по його довгих рогах і вибралась на волю. «Ти дурний. Якби посуха сталась у селі, птахи давно б розповіли про неї. Тепер усі будуть ставити тебе у приклад як останнього дурня», – сказала лисиця й пішла геть.

Мораль: ніколи нікому не довіряй сліпо.

Цар звірів

Одного разу зібрались на лісовій галявині всі мами тварин і вирішили обговорити, чиє дитя краще та в кого виводок більший. Мама оленів сказала, що в неї найкращий і найбільший виводок, але мама шакалів заперечила, адже в неї дітей більше й зуби в них гостріше. Мама горобців нарахувала дев`ять малюків і сказала, що все-таки найбільша сім'я, безперечно, у неї. Усі тварини почали відчайдушно хвалитися своїми дітьми, але тут прийшла левиця й показала всім своє маля. «Усього одне дитинча? Але в нас дітей значно більше», – сказали інші мами. «Так, у мене один син, але коли він виросте, то стане царем звірів», – гордо відповіла левиця.

Мораль: справи розкажуть про тебе більше, ніж слова.

Хитрий віслюк

Одного разу віслюк безтурботно ласував травичкою на луці й не помітив, як до нього підкрався вовк. Піднявши голову, бідолашний побачив, що вовк уже приготувався стрибнути і з'їсти його. Він зрозумів, що якщо не хоче опинитись у чужій пащі, то повинен терміново щось придумати, і почав стогнати, ніби його поранили. Вовк здивувався, вийшов із засідки і спитав віслюка, у чому справа. «Допоможіть! Колючка потрапила мені в ногу!», – простогнав віслюк. «Чому б це я став тобі допомагати?» – загарчав сірий. «Але ж це для твоєї ж користі. Колючка дуже гостра, і коли ти будеш мене їсти, вона може застрягти в тебе в горлі», – сказав віслюк. Вовк подякував йому за турботу, присів, щоб витягнути скалку, і тут же отримав потужний удар копитом у лоб. Коли бідолаха отямився, осла і слід прохолов, а разом з ним зникли й кілька вовчих зубів. Згораючи від сорому, лаючи себе за дурість і легковірність, вовк пошкандибав геть.

Мораль: у складних ситуаціях не втрачай присутності духу й не поспішай слухати інших, не обдумавши це своїм розумом.

Купець і цирульник

Жив на світі багатий і добрий купець. Одного разу він утратив весь свій статок, і ніхто більше не хотів з ним дружити. І наснився йому дивний сон, в якому до нього з'явився чоловік в одязі ченця і сказав: «Я – багатство твого діда й батька, і завтра прийду до тебе в дім. Візьми палицю, легенько вдар мене по голові, і я перетворюсь на золото».

Наступного дня, коли купець прокинувся, його дружина запросила в дім цирульника. Під час стрижки купець раптом побачив ченця і пригадав свій сон. Він зробив, як йому було сказано, і чернець одразу ж перетворився на золото, яке купець дбайливо сховав у шухляду.

Цирульник, що спостерігав за подіями, дуже здивувався й сказав: «Я приведу в дім ченця, вдарю його по голові й теж розбагатію!». Він вирушив у монастир і запросив у гості ченців. Коли вони прийшли, цирульник взявся бити їх палицею по голові, але, замість того, щоби перетворитись на золото, гості лише кричали від болю. Ці крики почули перехожі і, бажаючи врятувати ченців, викликали варту, яка відвела цирульника в темницю.

Мораль: не повторюй за кимось сліпо, без причини.

Повчальні оповідання для малюків. Частина 1
Повчальні оповідання для малюків. Частина 2

Гість
Оцініть матеріал