Оцініть матеріал

Як підготувати дитину до дитячого садка

Поради батькам, які допоможуть адаптувати дитину до щоденного відвідування дитячого садка

Як підготувати дитину до дитячого садка

Деякі діти вже з першого дня перебування в дитячому садку почуваються, як риба у воді. З іншими ж іноді виникають проблеми: дитина плаче, кричить, не хоче йти в дитячий садок, у неї можуть виникнути соматичні симптоми, близькі до проявів шкільної фобії. Усе, що завгодно, тільки б не піти. У відчаї батьки не знають, що робити: чи то відмовитись від дитячого закладу взагалі, чи то силою відправляти перелякану й розчаровану дитину, сподіваючись на те, що незабаром ситуація якимось чином вирішиться сама собою. А все могло бути значно простіше, якби ми заздалегідь цілеспрямовано підготували свого малюка до відвідування дитячого садка.

Чому дитина не хоче ходити в дитячий садок?

Причин багато, але в основі більшості з них лежить страх. Дитина боїться, що з якимись завданнями в дитячому садку не зможе впоратись, адже від усіх дітей там вимагається одне й те саме, але кожний малюк знаходиться на своєму індивідуальному рівні моторного (рухового) та психічного розвитку. Вимоги, які ставить перед ним чужа людина, викликають у нього протест, страх і небажання це робити. І чим менше дитина знає про дитячий садок, тим сильніше подібні прояви. Якщо малюк не розуміє, чому його вирішили відвести в садок і з чим у цьому новому й незнайомому місці йому доведеться зустрітись, то, звісно, його страх абсолютно природний.

У чому повинна полягати підготовка малюка до дитячого садка?

  • Уже за кілька тижнів перед першим візитом до дитячого садочка необхідно почати пояснювати дитині причини, через які ви будете відводити її туди вранці. При цьому обговорювати їх необхідно з точки зору позитивного сприйняття («щоб ти міг розвиватися, вчитися, мати можливість грати з іншими дітьми й новими іграшками»). Якщо ви скажете своєму трирічному малюку, що причина в тому, що «мама повинна йти на роботу», для нього це буде незрозуміло. По-перше, він ще не розуміє значення грошей і взаємозв'язків між роботою й іграшкою, про яку так мріє; а, по-друге, така фраза може спровокувати в нього відчуття, ніби його кидають.
  • Якщо є така можливість, варто попередньо взяти дитину на день відкритих дверей у дитячому садку, ранки і т. п., щоби сприяти адаптації до нового місця.
  • Батьки повинні неодмінно розповідати дитині про дитячий садок. Для цього можна використовувати метод терапевтичних казок (казкотерапію) і розповісти при цьому історію про дитину, яка боялась іти в дитячий садок, або про дитину, якій садочок дуже сподобався. На новому місці малюки втрачають відчуття безпеки, і принципи казкового оповідання здатні ефективно допомогти їм адаптуватися.
  • Для дитини протягом перших кількох днів важливий контакт з вихователем. Трирічного малюка ще не надто цікавлять соціальні контакти з однолітками, більшість з яких теж бояться. Тому варто подбати про те, щоб дитина при першому відвідуванні дитячого садка могла у присутності батьків провести трохи часу з вихователем.
  • Дізнайтесь, які правила поведінки притаманні даному закладу. В якій формі в дітей проходять гігієнічні процедури, тиха година (щоб дитина не злякалась, коли їй скажуть переодягатись у піжаму). Щоб уникнути закочування сцен і всіляких драм, які можуть виникнути через кілька днів після першого відвідування дитячого садка, необхідно підготувати дитину до різних ситуацій, які не виникали вдома та до яких, відповідно, вона зовсім не звикла. Зробити це найкраще теж за допомогою казок та оповідань.
  • У день першого візиту в дитячий садок можна дати дитині м'яку іграшку (для обнімання) або якусь іншу іграшку, яка допоможе пережити важкі моменти прощання з батьками.
  • Ніколи не лякайте дитину тим, що залишите її в дитячому садку. Страх перед тим, що батьки не повернуться, досить сильний і в подальшому важко піддається корекції.

Гість
Оцініть матеріал