Оцініть матеріал

Цікаві способи вивчити з дітьми літери імені

Заняття, які допоможуть в ігровій формі вивчити не тільки літери свого імені, а й алфавіт

Цікаві способи вивчити з дітьми літери імені

Для того щоб навчити маленьку дитину основ читання й письма, не обов'язково сідати поруч з нею й навчати чогось конкретного. Фахівці твердо вірять, що у 2, 3 й 4 роки дитина отримує всі необхідні їй (до того моменту) знання за допомогою ігор, цікавих пригод і читання книг батьками. Звісно, якщо дитина проявляє ініціативу та просить вас розповісти їй щось цікаве або чогось навчити, не можна впускати таку можливість.

У цьому віці одне з найцікавіших занять для дітей – «малювання слів». Спочатку дитина вибирає випадкові слова, наприклад, «гойдалка» або «будинок», а потім зосереджується виключно на своєму імені. Вона починає цікавитись, як виглядає її ім'я написаним і як писати інші імена. Дослідження свого імені – це цікавий і практичний спосіб, щоб дитина вивчила алфавіт. Ось кілька вправ, які особливо подобаються дітям.

  • Літери-штампи – у продажу є спеціальні набори дитячих штампів з літерами алфавіту, але ви можете легко виготовити їх самостійно, вирізавши й наклеївши літери з пінопласту на пробки від пляшок. Спочатку дайте дитині лише штампи з літерами її імені і, звісно, папір і штемпельну подушку, потім ускладнюйте завдання й давайте інші літери.
  • Літери-магніти – особливо хороші набори ті, які містять і великі, і малі літери, але, загалом, стануть у пригоді будь-які (можна навіть виготовити їх самому за допомогою літер із гри «Ерудит» або тих же літер з пінопласту, приклеївши до кожної маленький магніт). Просто покладіть необхідні літери в коробку неподалік від магнітної дошки, і нехай дитина бавиться ними, коли їй хочеться.
  • Друкування на комп'ютері – батьки рідко практикують таке заняття, оскільки зазвичай ще не дозволяють малюкам користуватись комп'ютером. Просто відкрийте новий документ у текстовому редакторі, виберіть відповідний шрифт, зробіть великий розмір шрифту й дозвольте дитині вибрати колір літер. Потім нехай дитина шукає літери свого імені на клавіатурі. Коли дитина знайде початкову літеру, навчіть її перемикати регістри рядкових і великих літер, оскільки імена пишуться з великих.
  • Гра в літери на дошці з повсті – діти зазвичай люблять дошки з повсті, їм подобається грати на них. Ви можете придбати готову дошку й набір літер алфавіту або виготовити їх самі.
  • Гра в літери за допомогою конструктора – ви можете написати літери імені вашої дитини безпосередньо на частинах конструктора (і кубиках) або приклеїти на них етикетки/наклейки з літерами. Це заняття просто чудове, бо дитина може складати своє ім'я з частин конструктора як по горизонталі, так і по вертикалі.
  • Літери на солі – це один найулюбленіших способів батьків навчити дітей писати літери. Для цього заняття можна використовувати великі плоскі тарілки або прямокутну кухонну тацю. Просто насипте на поверхню шар солі й попросіть дитину використовувати свій палець в якості олівця, щоб написати ним своє ім'я. Як наочний приклад ви можете написати ім'я дитини на картці й поставити перед нею для орієнтиру. Варто трохи струснути тацю або тарілку – і поле для письма знову стає чистим.
  • Малювання водою на дошці – це, напевно, найулюбленіше заняття маленьких дітей. Просто напишіть друкованими літерами ім'я дитини крейдою на дошці та дайте їй пензлик і склянку з водою, щоб вона могла малювати поверх написаного. Коли малюк проводить мокрим пензликом по літерах, вони «зникають», а це дуже цікаво й весело.
  • Наведення літер маркером – це, напевно, найпростіша з вправ. Ви пишете друкованими літерами ім'я дитини, а вона копіює їх (пише по них зверху або обводить їх контури) більш темним фломастером чи олівцем. Ви можете уявити, що ваші лінії – це дорога (або гоночна траса), а маркер – це автомобіль, і, звісно, не можна допустити, щоб він зійшов з дороги.
  • Клітинки для літер – хтось любить навчати дітей писати літери на чистому папері, а хтось віддає перевагу більш структурованому навчанню. Намалюйте два ряди клітинок (комірок), запишіть літери імені дитини у верхньому рядку й попросіть її заповнити всі нижні комірки. Це дозволяє дитині зосереджуватись на кожній літері окремо.

​​Переважну більшість цих вправ діти захочуть повторювати знову і знову. Але потім вони попросять вас придумати щось новеньке, тому вже зараз вам варто подумати про ідеї використання спагетті, прищіпок, каменів, формочок для печива, кубиків і навіть крісел-мішків.

Гість
Оцініть матеріал