Буква «Д» українського алфавіту

(23)

Буква «Д» українського алфавіту – прописи для дітей

Літера «д» є однією з найскладніших для відтворення, коли дитина тільки починає опановувати письмо. Причому для дошкільників та учнів молодших класів часто буває непросто написати як прописний, так і друкований варіант. Запам’ятати, який вигляд має ця мовна одиниця, а також призвичаїтися писати її допомагають прописи букви Д. 

Ви можете роздрукувати їх та перетворити заняття на цікаву гру, яку хочеться продовжувати. Застосовувати картки можна у дитячому садочку, вдома та у закладі середньої освіти. І прописна буква Д, і її друкований варіант буде даватися дитині легко після тематичних захопливих уроків. 

За якими завданнями займатися з дитиною дошкільного віку?

Малюків складно заохотити до перших кроків у вивченні письмової мови. Для цього потрібен особливий підхід. Треба підбирати практичні завдання, завдяки яким дитині не буде нудно сприймати нову інформацію. Тобто подані вони мають бути в ігровій формі. 

Спочатку малюка варто навчити візуально сприймати графічний знак. Одним зі способів призвичаїтися виокремлювати букву Д є розмальовка. Це чудова вправа для дошкільнят. Малечі пропонується розфарбувати лише ті зображення, які відповідають предметам, явищам чи істотам, чиї назви починаються з шостої літери алфавіту.

Також можна запропонувати дітлахам графічний знак, намальований як лабіринт, із певним завданням. Ще під час вивчення букви Д молодша група у захваті від пазлів у формі цієї літери. Чудовою є вправа на запам’ятовування зовнішнього вигляду мовної одиниці за допомогою асоціацій, наприклад, літері «д» може відповідати картинка трактора, бо зовнішньо вони подібні. 

Такі завдання не лише допомагають зробити дозвілля корисним, а й розвивають дитячу увагу, сприяють зацікавленості у вивченні української мови. Роздаткові картки, присвячені букві Д в українській мові, полегшать подальше навчання дитини. 

Різновиди завдань для школярів 

Пропис букви Д та її друковане зображення не завжди охайно вдається першачкам. Для них існує цілий спектр прикладів, які допомагають впізнавати літеру та набити руку на її відтворенні на аркуші:

  • Знайди букву Д. Подібні вправи на уважність можна застосовувати для перевірки знань та навичок виокремлення конкретної літери з-поміж інших елементів абетки.
  • Прописи українською мовою, буква Д в яких зображена зі стрілочками для розуміння правильності написання. Тобто учень має зразок правильного виконання, а нижче на аркуші може практикуватися. 
  • Відтворення літери за клітинками. Друкована буква Д швидше почне виходити у школяра, якщо її виводити клітинка за клітинкою. Так, з’явиться уявлення про симетрію та закріпиться візуальне сприйняття графічного позначення, якому присвячено тему. 
  • Впізнавання літери Д — завдання на уважність. Для школярів воно є цікавим, бо треба зрозуміти, з яких із запропонованих фрагментів можна скласти потрібну букву. Ми радимо завантажити такий примірник, бо завдяки йому розвиватиметься зорова пам’ять та дрібна моторика учня.

Для дітей ці та інші завдання для вивчення букви Д є відмінним методом запам’ятати, який вигляд мають прописні та друковані варіації одного графічного знаку, розрізняти велику та маленьку літери та правильно виводити їх ручкою. 

Завдання з літерою Д дають більший ефект, якщо періодично повторювати їх виконання. Тобто, навіть якщо ви вже перейшли до додаткових завдань з інших букв, не припиняйте приділяти увагу письму великої букви Д, малої версії: як в друкованому, так і в прописному варіанті. 

Чому вихователі, вчителі та батьки обирають дидактичні матеріали саме тут?

«Ми вивчаємо букву Д залюбки» — зізнаються вихователі дитячого садка, шкільні педагоги та батьки, які користуються роздатковими матеріалами, придбаними в цій категорії. Наш сайт «Розвиток дитини» підготував велике розмаїття завдань які можна скачати у форматі pdf. Їм надають перевагу з різних причин:

  • Важливою частиною багатьох примірників є малюнки. Вони зацікавлюють дитину, втримують її увагу своєю різнокольоровістю. 
  • Деякі файли, присвячені друкованій букві Д та її прописній альтернативі, можна взяти безкоштовно. Інші ж доступні для завантаження за демократичною ціною. 
  • Картинки букви Д зроблено якісно. Ми радимо друкувати їх на кольоровому принтері — так маленьким непоседам буде цікавіше.
  • Інформацію подано українською мовою, що відповідає концепції предмета та привчає дитину любити рідну мову.

Викладачі ДНЗ і вчителі можуть застосовувати вправи на писану букву Д як шаблон для вигадування нових, подібних завдань. В цій категорії зручно обирати потрібні роздаткові матеріали, бо усе зібране в одному місці. До того ж можна сортувати файли: певні є більш актуальними для дошкільного віку, інші ж підходять учням першого класу.

Завдяки файлам, розміщеним у цьому розділі, у вас відсутня потреба ходити по книжкових магазинах у пошуках потрібних дидактичних матеріалів. Усе структуроване та готове до друку.

Виконавши великий пласт завдань, присвячених друкованій букві Д, дитина перестане плутати прописну літеру «д» із літерою «в», буде впевнено вирізняти її з-поміж інших складових абетки, знатиме правильне вимовляння та матиме значний запас слів, які починаються на Д. Вчімо букву Д — зі спеціальними картками це не просто навчання, а поєднання освітнього процесу з захопливою грою.