Вчимося рахувати до 10

(304)

Рахуємо до 10: розвивальні вправи для дітей

Рахунок – це базова навичка, яку дитина повинна сформувати ще в дошкільному віці, щоб потім їй було легше засвоїти навчальну програму. Як допомогти в цьому малюку? Вчимося рахувати до 10 разом із практичними завданнями із сайту «Розвиток дитини»! Вони допоможуть досягти бажаного в ігровій формі та не перевтомлять дитинча. 

В якому віці варто вчити цифри та із чого почати 

Вчитися рахувати в межах 10 можна вже в 2-річному віці. Але не очікуйте від настільки маленької дитини математичних успіхів. Спочатку вона буде ставитись до цифр абстрактно та просто вивчати їх послідовність, як віршик. І вже у 5-6 років вона почне розуміти їхній зв’язок із предметами. В будь-якому випадку наші роздаткові картки принесуть величезну користь маляті.

Як навчити дитину рахувати до 10 із задоволенням? Радимо наступне:

  • використовуйте підручні предмети – горішки, фрукти, олівці, дерев’яні палички;
  • купуйте ілюстровані книги про цифри для занять із рахунку до 10;
  • вчіть пісеньки-лічилки;
  • друкуйте тренувальні вправи для рахунку в межах 10;
  • вигадуйте цікаві ігри.

Рахувати в межах 10 можна в домашніх умовах кожного дня. Намагайтесь звертати увагу малюка на цифри, що оточують його щодня, такі як номери машин, будинків на вулиці, транспорту. Нехай дитина порахує, скільки цукерок вона з’їла за день, або ж скільки у неї друзів в дитячому садочку. Щоб довести усний рахунок в межах 10 до ідеалу, необхідно займатись регулярно. 

Вчимося рахувати до 10 із цікавими завданнями

Картки на сайті «Розвиток дитини» дуже різноманітні, допомагають малюкам вивчити рахунок до 10 та закріпити отримані знання. Вони вміщують додаткові вправи на логіку, розуміння геометричних фігур та інших предметів. У нас ви знайдете наступні завдання українською мовою, які можна скачати до друку:

  • Лабіринти. Необхідно знайти шлях, рахуючи від 1 до 10, провівши таким чином звірятко до його їжі. 
  • Підрахунок предметів. На малюнку зображено різні геометричні фігури, серед яких треба відшукати, наприклад, трикутники, і порахувати їх. Це допомагає не тільки вчитися рахувати до 10, а й розрізняти фігури. 
  • Підбір пропущених цифр. Так можна вчитись рахувати до 10 і назад, заповнюючи пропуски. 
  • Судоку. Такі головоломки тренують не тільки рахунок від 1 до 10, а й логіку, мислення, увагу та пам’ять. 

Коли ви зрозумієте, як навчити дитину рахувати в межах 10, вам буде значно легше розпочати заняття із нею. Проводити їх потрібно таким чином, щоб малюк залишався задоволеним та з радістю повертався до своїх кольорових карток.

Для того щоб самостійно створити книгу-тренажер для рахування в межах 10, ви можете завантажити у форматі PDF наші тренувальні вправи. Після цього роздрукуйте їх та скріпіть разом, і все – завдання для дітей готові! Сподіваємось, що наші яскраві та різноманітні картки зацікавлять вашого малюка та зроблять процес його навчання значно простішим.