Короткий запис задачі

(22)

Вправи на короткий запис задачі для 1 класу

Завдання на короткий запис задач 1 клас допоможуть дитині знаходити математичну складову у тексті та економити свій час. Картки із такими вправами ви можете побачити тут – на сайті «Розвиток дитини». Їх можна завантажити безкоштовно, після чого роздрукувати та використовувати для навчання вашого школяра. 

Що таке короткий запис задачі

Отож, що ж таке короткий запис задачі? Це своєрідна коротка умова задачі для 1 класу, де фіксуються лише величини і основні слова. Ці слова показують, про що йде мова: «було», «стало», «взяли», «поклали». Формується скорочений запис у вигляді схеми, таблиці, креслення чи геометричної фігури. 

Варто уникати важких термінів та формулювань, використовуючи лише просту і зрозумілу мову. Адже короткий запис повинен полегшувати учневі процес розв’язування, а не заплутувати його ще більше. Також важливо, щоб сам сюжет завдання був цікавим і зрозумілим для дитини. Можна виділяти за допомогою маркера чи підкреслювання основну інформацію в задачі, щоб потім із неї скласти схему. 

Спочатку в учнів 1 класу можуть виникати труднощі зі складанням короткого запису задачі. Тому вчителі та батьки повинні допомагати йому в цьому. У початковій школі вчителі акцентують досить багато уваги на цій темі, бо в подальшому такі навички допоможуть школярам краще розумітись у математиці.

Складаємо короткий запис задачі разом із дітьми 

Щоб зробити скорочений запис задачі у 1 класі, необхідно в першу чергу виділити основні числові значення та вид математичної операції, яка буде виконуватись. Також потрібно уважно ознайомитись із умовами, які описують ситуацію, та сформулювати питання, на яке треба знайти відповідь. 

Як записати скорочену умову задачі учневі 1 класу, щоб полегшити собі процес розв’язування? Скористайтесь порадами, які пропонує Нова українська школа:

1. Короткий запис необхідно складати після детального аналізу тексту. 

2. Використовувати мінімальну кількість умовних позначок. 

3. Слідкувати, щоб число питальних знаків відповідало кількості дій в завданні.

4. Вибирати правильну форму запису, яка найкраще підходить під умови. 

Наші тренувальні вправи вчителі можуть використовувати в якості матеріалів до уроку, які допоможуть учням краще зрозуміти тему. Їх легко скачати на нашому сайті та друкувати для школярів у такій кількості екземплярів, скільки вам потрібно. 

Тут ви знайдете безліч корисних практичних завдань українською мовою, які зацікавлять дітей своїм різноманіттям, оригінальними сюжетами та приємним оформленням карток. Героями прикладів є діти, тварини, рослини та речі щоденного вжитку. Це допоможе учням зрозуміти, що навички розв’язування знадобляться їм у реальному житті. 

Яку користь отримують діти при виконанні наших завдань

Всі вправи для 1 класу із умовою «виконай короткий запис задачі», створені для розвитку математичної компетенції у дітей. Учневі 1 класу необхідно пояснити які складові мають задачі та як знаходити серед всього тексту основне. Якщо розв’язувати їх регулярно та при цьому виконувати роботу над помилками, можна досягнути неабияких успіхів у цій складній науці. 

Вправи із цієї категорії принесуть величезну користь школярам:

  • Розвиватимуть аналітичне мислення.
  • Навчатимуть розв’язувати задачі на основі скороченого запису.
  • Покращать логіко-математичні здібності. 
  • Тренуватимуть пам’ять, увагу та посидючість. 
  • Поглиблять знання про структурні компоненти задач.
  • Допоможуть економити час при виконанні домашнього завдання. 

Освітня реформа НУШ має за ціль зробити навчання у школі максимально корисним для подальшого життя. Тому всі наші завдання від НУШ для учнів 1 класу, в тому числі і на складання схем до задач, орієнтовані саме на це. Вони чудово підходять в якості дидактичних матеріалів для вчителів, які зацікавлені у високому рівні знань своїх учнів. 

Вміння складати короткі записи до задач є обов’язковим для учнів 1 класу. А щоб навчитися це робити та закріпити отримані навички, необхідно постійно тренуватись та виконувати додаткові завдання вдома. Наші картки від НУШ готові до друку, тому пропонуємо вам обрати найбільш цікаві для вашої дитини та розпочати навчання!