Задачі з математики для дітей

(161)

Задачі з математики для дітей. Найновіше

Уміння швидко і правильно розв'язувати різноманітні задачі з математики для дітей може стати в нагоді не тільки в школі, але і протягом подальшого життя. Такий талант не вроджений, а скоріше набутий, адже необхідні знання можна отримати на уроках та позакласних заняттях.

На думку психологів та педагогів, здатність розв'язувати цікаві математичні задачі та розбирати головоломки вказує на високий рівень загального інтелекту школяра. Це означає, що він може мислити образно, досить уважний і кмітливий, вміє робити висновки і шукати причинно-наслідкові зв'язки.

Цікавий факт: успішно складені, викладені доступною для розуміння мовою, задачі з математики дітям можуть захопити не гірше комп'ютерних ігор та інтерактивних іграшок.

Мрієте виростити справжнього генія, але не знаєте, як правильно вибирати математичні задачі для дітей? На сайті «Розвиток дитини» ви знайдете багато корисних підказок і зможете використовувати їх.

Секрети успішного вибору задач для дітей з математики. Найновіше

Як демонструє нам сучасна математика, задачі для дітей можуть бути найрізноманітнішими. І вони помітно відрізняються від програми, за якою навчалися наші мами та бабусі. Підбирати їх слід індивідуально, враховуючи такі фактори:

  • Коло інтересів та захоплення малюка. Наприклад, якщо вашому синові цікаві машинки, сміливо можете вибирати задачі для дітей з математики, «зав'язані» на транспорті.
  • Рівень підготовки. Як правило, готові математичні задачі на логіку з відповідями мають позначки, на учнів яких класів вони розраховані. Якщо ви давно і всерйоз займаєтеся арифметикою з дитиною, можете випереджати події, вибираючи складніший рівень.

Важливо знати: на думку деяких батьків, прості вправи можна знаходити в інтернеті та роздруковувати на папері. Або завантажувати безкоштовні електронні версії на планшет чи смартфон. Проте досвідчені педагоги рекомендують знати міру і дозувати навантаження на очі та мозок малюка. Тобто використовувати як електронні, так і готові друковані варіанти, оскільки це дозволяє зробити мислення дитини об'єктивним.

Популярні теми. Найновіше

Сьогодні підвищеною популярністю користуються логічні задачі з математики для дітей на такі теми:

  • Навколишній світ – для маленьких чомучок, які активно цікавляться подіями та предметами навколо них.
  • Логіка – найкраще тренування для гнучкості дитячого розуму. У кожній такій задачі може бути «зачіпка», що тренує уважність, чіпкість мислення.
  • Додавання та віднімання в межах 10-100 – найпростіші математичні дії, які можна почати вивчати ще в дитячому садку. Найкраще робити це на простих практичних прикладах – наприклад, на історії про бананове варення.
  • Вимірювання та порівняння – такі задачі з математики для дітей допомагають дізнатися про різні способи вимірювань та обчислень. А також навчитися порівнювати різні способи та аналізувати інформацію, аргументуючи свій варіант рішення.
  • Увага – будуть корисні дитині не лише на уроках алгебри та геометрії у старших класах, а й у «дорослому» житті. Тренувати її можна з перших класів, розв'язуючи цікаві задачі для дітей з математики.
  • Фінансова грамотність – найважливіша життєва навичка, якій, на жаль, поки  не навчають у школах. Зате її можна легко освоїти за допомогою батьківських підказок та відповідних задач для дітей з математики! Вона стане в пригоді дитині в подальшому житті і навчить раціонально розпоряджатися фінансами.

Коли та як займатися?. Найновіше

Розв'язувати задачі для дітей з математики можна у будь-який зручний час – як протягом навчального року, у ролі доповнення до обов'язкової шкільної програми, так і під час канікул. Таким чином, батьки зможуть підтримувати гнучкість розуму малюка і розвивати його мислення.

Якщо ви збираєтеся у відпустку всією сім'єю, обов'язково візьміть із собою кілька оригінальних задач з математики дітям – наприклад, заздалегідь завантаживши їх із сайту «Розвиток дитини». Тоді ви зможете легко вигадати, чим зайняти свого сина або дочку під час відпочинку.

На замітку: чим краще розвинене у дитини логічне мислення, тим вища її успішність з різних предметів (і не лише з математики). Наприклад, такі діти рідше припускаються орфографічних помилок у словах, а значить, мають великі шанси на хороші оцінки і ростуть грамотними людьми.

Пропонуємо ретельніше вивчити математичні задачі для дітей, представлені на нашому сайті, та вибрати найвідповідніші, на ваш погляд. Бажаємо успіхів!